Skocz do zawartości
niki_il

Zaczynam roczną przygodę z Huawei Mate 10 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Pixi7

A jakaś aktualizacja dla smartwatchanie była ostatnio? Jakieś nowe aplikacje? U żony np. opaska Mi Band 2 powoduje czasami dziwne zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il
    16 minut temu, Pixi7 napisał:

A jakaś aktualizacja dla smartwatchanie była ostatnio? Jakieś nowe aplikacje? U żony np. opaska Mi Band 2 powoduje czasami dziwne zachowania.

Galaxy Watch dostał aktualizację z 2 tygodnie temu, ale zaraz potem nic się nie działo, dopiero od 2-3 dni. Nie było też aktualizacji na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

być może i bateria już swoje dostała,
    i wypadałoby ją wymienić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il
    być może i bateria już swoje dostała,
    i wypadałoby ją wymienić
    Po nie calym roku? Bez jaj...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Hej

Kolejny miesiąc z Mate 10 Lite za mną. W tym czasie telefon otrzymał dwie aktualizacje. Wprowadziły one jednak tylko poprawki zabezpieczeń Google. Wygląda na to, że ten model na nic więcej już się nie załapie, choć ponoć ma dostać GPU Turbo
    W każdym razie, telefon działa wciąż sprawnie, ale zdarzają mi się ostatnimi czasy lekkie zawieszki. Wydaje mi się również, że bateria krócej trzyma, choć przy intensywnym użytkowaniu nie musimy wpadać w panikę, że pod wieczór zabraknie nam prądu [emoji6].
    Używam często Mate-a do nawigacji i tu spisuje się wyśmienicie. Szybko łapie fix-a, a odczyt trasy na tak dużym, świetnej jakości ekranie to sama przyjemność.
    Model ten, o ile nic się nie zmieni przekonal mnie do serii Mate,wiec będę uzytkowniczką tej właśnie serii. Gdyby mial NFC, byłby dla mnie super propozycją., nie mniej jednak wciąż nieustannie polecam ów telefon [emoji16][emoji108]05902ec1b6cc0eb3029c28c010169004.jpgd01cec5afff6bb651a504290b41a7b7e.jpg54c3304f40a3f17e70da90f22e4c7921.jpg170e54282fc9ce50cf582836f3f2295b.jpg564455918a05300e8d48222f8253b5cc.jpg8029ca8028090c7d9bbe6017b6cba57f.jpg51e9b28615f15fbdbaf8af9e43f49a5d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Część

Testy powoli dobiegają końca. W tym miesiącu nasz model otrzymał aktualizację z zabezpieczeniami. Dobrze, że telefon zabezpieczany jest w miarę na bieżąco. Sprzętuu używa się wygodnie. Bateria jednak po 10 miesiącach trzyma wyraźnie krócej. Dla mnie najbardziej uciążliwy jest brak NFC I jednak przeciętny aparat. Jeśli komuś jest to zbędne, telefon mogę polecić.

dodana zawartość

Dodam, że mój egzemplarz mimo, że oszczędzany nie jest, do tego zaliczył kilka mniejszych i większych upadków nie doznał żadnego uszczerbku. Zabezpieczony jest tylko etui na plecki. Nie używam szkła ochronnego. Dlatego też uważam, że telefon jest wykonany solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Cześć

Zapewne będzie to już ostatni wpis, bo testy nieubłaganie zbliżają się do końca. 

Telefonu używam od niemal roku. Podczas testów smartfon sprawował się bez zarzutu. Nie specjalnie go oszczędzałam, a po tych kilkunastu miesiącach, wygląda jak nowy. Zabezpieczony był jedynie przez etui na plecki. Mimo szczerych chęci nie zainstalowałam na wyświetlaczu żadnego szkła czy folii ochronnej, a mimo to ekran nie posiada najmniejszej rysy. Jest to godne podziwu, bo każdy wie jakie niebezpieczeństwa czyhają na telefon w damskiej torebce ;)

Sprzętu używałam jako prywatnego telefonu. Rozmowy, sms-y, portale społecznościowe, ale służył także jako nawigacja, oraz aparat fotograficzny. 

Jako aparat nie spełnił pokładanych nadziei i to nie jest tak, że Mate 10 Lite robi bardzo złe zdjęcia. Spodziewałam się jednak więcej, bo mój stary telefon P9 Lite pod tym względem był o klasę lepszy. Mate potrafi zrobić bardzo dobre zdjęcie, ale niezbędna jest duża ilość światła. W nocy fotki są bardzo słabe. Rozczarował mnie także tryb Bokeh, a to dlatego że telefon ma problemy z trzymaniem linii. 

Zaletą telefonu jest na pewno wyświetlacz. Obraz jest wyraźny, ostry, a rozmiar ekranu sprawia, że oglądanie filmów to prawdziwa przyjemność. Jedyne zastrzeżenie mam do kątów widzenia, tu już okazale to nie wygląda.

Samo korzystanie z Mate-a to przyjemność. Działa on płynnie, nie miałam problemów z płynnością działania systemu. Wszystko dzieje się szybko i bez zacinek.

Jeśli chodzi o baterię, mam wrażenie że nie trzyma już tak dobrze, jak na początku użytkowania, ale nie jest źle. Na co dzień mam włączone niemal cały czas LTE, BT, lokalizację i smartfon przeważnie wytrzymuje do końca dnia ;)

Reasumując, Mate 10 Lite to udany model, mogę go polecić, o ile ktoś nie potrzebuje NFC (ja tak), oraz porządnego aparatu. Na pewno jest sprzętem wartym uwagi . Dziękuję Huawei Polska za możliwość testowania tego telefonu.

Pozdrawiam

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Cześć

Z racji, że wciąż używam Mate 10 Lite, dołączę jeszcze jeden wpis comiesięczny.

Kilka słów na temat baterii... Telefon mam dokładnie rok. Do około 10 miesiąca użytkowania bateria spisywała się na medal. Jednak od chyba listopada, zauważam, że nie działa już tak jak wcześniej.  Telefon zawsze cisnęłam mocno. Dużo rozmów, Wi-Fi, przeważnie LTE na cały dzień, BT 24h (sparowany z smartwatchem) i telefon wytrzymywał mi 1,5 dnia na jednym ładowaniu. Od około listopada, przy takim samym użytkowaniu, teraz ma problem z wytrzymaniem od rana do wieczora, co mnie nieco smuci, bo będący wciąż w domu  P9 Lite 2016, użytkowany ponad 2 lata, trzyma dalej minimum 1,5 dnia.

Jakie Wy  Drodzy Testerzy macie osiągi, teraz, po rocznym użytkowaniu baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi