Skocz do zawartości
raf1943

Oreo. Uwagi i problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

raf1943

Jest skrót do NFC

457e81a6aae12a8bfa162d9e90053868.jpg

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gwozdek
    Poprawa czytelności posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak macie że jak wybudzacie telefon obojętnie czy przyciskiem czy czytnikiem to czasami długo myśli zanim pokaże się odblokowany telefon ? Czasami też jak odblokowuję czytnikiem to nie pokazuję mi się tapeta z ekranem głównym tylko lista aplikacji na 7.0 nie miałem takich problemów dodam że robiłem hard reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

U mnie wybudza się błyskawicznie, a czytnik działa szybciej niż na 7.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tod
    Też tak macie że jak wybudzacie telefon obojętnie czy przyciskiem czy czytnikiem to czasami długo myśli zanim pokaże się odblokowany telefon ? Czasami też jak odblokowuję czytnikiem to nie pokazuję mi się tapeta z ekranem głównym tylko lista aplikacji na 7.0 nie miałem takich problemów dodam że robiłem hard reset.
    Właśnie mi też się zdarza, że telefon dłużej "myśli" czy to po użyciu przycisku czy czytnika... Jest taka sekunda opóźnienia...
    Przywracalem ustawienia fabryczne, ale to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze dowiedziałem się że przyczyną może być to że po resecie przywracam dane z kopi ustawień zrobionego na 7.0 tak więc dziś zrobię reset i nic nie będę przywracał wszystko ustawię od nowa i wtedy zobaczymy co będzie bo na 7.0 czytnik działał mega błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo, telefon zastanawia się troszeczkę dłużej, nawet dłużej niż mój poprzedni HTC A9 dajcie znać jakie działania Wam pozwoliły "przyspieszyć" 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zrobiłem kolejny reset do ustawień fabrycznych ale nie przywróciłem kopi zapasowej tylko wszystko od nowa ściągane i ustawiane i powiem wam że czytnik działa szybko a także wybudzenie przyciskiem działa natychmiast, tak więc polecam zrobić reset na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli taki reset może usunąć jakieś błędy czy śmieci które ogólnie spowalniają 10? 

Kurde nie chce nie się usuwać znowu śmieci z play i instalować, ustawiać od zera moje aplikacje. 

Po aktualizacji do 8.0 mogły zostać jakieś śmieci które usuną się przy przywracaniu ustawień fabrycznych? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tod

Cholera czyli czeka mnie kolejny reset ale czego się nie robi dla płynnego działania
    Fajnie że potwierdziłes ten sposób zaraz zrobię to u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sposób nic nie daje, ogólnie rzecz biorąc zawsze robię wipe przed aktualizacją i od razu po zaktualizowaniu, a następnie nigdy nie przywracam kopii zapasowej, żeby stawiać na czysto. Ot, takie skrzywienie, 2 godziny zabawy, a mam pewność, że na kolejne miesiące działania wszystko jest najlepiej jak tylko możliwe. Rzecz w tym, że te opóźnienia przy wybudzaniu ekranu zaobserwowałem po aktualizacji do Oreo, i uświadczyć ich można po dłuższym braku kontaktu z telefonem. Wówczas wybudzenie ekranu poprzedzone jest sekundą opóźnienia. Podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z zarządzaniem energią/procesami w tle na nowym systemie. Wipe tu raczej w niczym nie pomoże.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi