Skocz do zawartości
raf1943

Oreo. Uwagi i problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

tod

W takim razie wszyscy tak mają ? I nie można tego poprawić ? Może Tomek2202 jeszcze się wypowie i po testuje.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Nie ma co testować. Jest tak jak pisze kolega @Rockstarr. Jestem wprawdzie na ROM-ie od LeeDROID-a ale też to mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sky87

W Lineage 14.1 miałem opcję wygaszania ekranu poprzez przytrzymanie skanera palca, jest jakaś opcja aby dodać takie coś do stockowego Oreo? Przydatne to było w samochodzie i przyzwyczaiłem się do tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie zauważyłem jakiejś zmiany w porównaniuz 7.0 ale może dlatego i na starym antku też ten czytnik nie działał moim zdaniem rewelacyjnie. Nie miałem też sytuacji że trzeba sekundę czekać na odblokowanie.
    A teraz z innej beczki. Wiecie gdzie znaleźć "nieznane źródła"? Chcę zainstalować aplikację pochodzenia innego niż sklep play i nie mogę. Nie mogę znaleźć też przełącznika do tych nieznanych. Jest "play protect" ale nie wiem czy jest to to samo bo jak to wyłączę to i tak apka nie chce ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Signe
    11 godzin temu, georgu.jg napisał:

Ja nie zauważyłem jakiejś zmiany w porównaniuz 7.0 ale może dlatego i na starym antku też ten czytnik nie działał moim zdaniem rewelacyjnie. Nie miałem też sytuacji że trzeba sekundę czekać na odblokowanie.
    A teraz z innej beczki. Wiecie gdzie znaleźć "nieznane źródła"? Chcę zainstalować aplikację pochodzenia innego niż sklep play i nie mogę. Nie mogę znaleźć też przełącznika do tych nieznanych. Jest "play protect" ale nie wiem czy jest to to samo bo jak to wyłączę to i tak apka nie chce ruszyć.

Z tego co ostatnio czytałem, Google zrezygnowało z opcji "nieznane źródła" w Oreo i zastąpili to jakimś innym mechanizmem. Nie pamiętam tylko w tej chwili jak się nazywał i jak się go wyłączało.

A teraz coś o baterii. U mnie po aktualizacji do Oreo telefon zaczął dużo szybciej zżerać baterię. Standardowo w ciągu dnia, kiedy telefonu używałem sporadycznie, bateria bez problemu wytrzymywała 24h i więcej. Teraz, w tych samych warunkach, po 24h telefon już by dawno zdechł. Zaobserwował ktoś coś podobnego? Ogólnie myślę żeby zrobić wipe, ale nie bardzo mam na to czas... Myslicie że to w ogóle coś pomoże?

A niby Oreo miało lepiej zarządzać energią  i oszczędzać baterię... -.-

Edytowane przez Signe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po resecie duża poprawa, dużo szybciej odblokowuje się telefon i nikt mi nie wmówi że reset nic nie daję. Miałe przed resetem także problem że po odblokowaniu czytnikiem zamiast głównego ekranu włączał mi się lista aplikacji teraz tego nie mam zawsze włącza się główny ekran tak więc jeśli ktoś nie chcę niech nie robi resetu ale u mnie na czysto zrobione wszystko od nowa dało dużą poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

Instalowanie z nieznanych źródeł wygląda teraz tak:

wchodzimy w aplikacje (pierwszy zrzut ekranu) Konfiguruj aplikacje

Potem ..... (drugi zrzut) Specjalny dostęp aplikacji.

I mamy "nieznane źródło"

Spoiler

a46c7a2fba3b26b71d0f84e61891ccce.jpg53a8bff194ca0f7768ce5d5f2a3ec441.jpg

W ten sposób zainstalowałem Pixel Launcher 3 z lokalizacji mojego Dysku Google

Spoiler

6b318bd228c941e74b7440fc5d4233f6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info ... Widziałem to ale u mnie jest tu wykaz aplikacji którym mogę zablokować albo odblokować możliwość instalowania innych aplikacji. Wygląda to u mnie tak ... Ja przerzuciłem apkę do telefonu za pomocą bluetooth którego na tej liście nie ma. Jak na Twoim telefonie znalazł się plik apk z pixel luncherem?d1e484e7f6315c59c94cd8118addca3a.jpg

dodana zawartość

Przepraszam teraz doczytałem ... Zaraz spróbuję przez dysk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomashu
    Dnia 19.01.2018 o 07:03, OcwiK napisał:

A ja mam znowu inne pytanko, Wam też takie coś wyskakuje? Jak się tego pozbyć?

Spoiler

3e6303c06f500e8d9b5a913659955212.jpg

Nie da rady tego się pozbyć :/ za każdym razem jak Ci dymek Messegnera wyskoczy to Ci się to pojawi. Zamkniesz dymek to zniknie. Przynajmniej taka jest moja obserwacja do tej pory.

Dnia 27.01.2018 o 09:27, Tomek2202 napisał:

Też tak macie że jak wybudzacie telefon obojętnie czy przyciskiem czy czytnikiem to czasami długo myśli zanim pokaże się odblokowany telefon ?

U mnie jest poprawa co do szybkości reakcji. A przynajmniej tak to odczuwam. Ani razu nie pokazała mi się lista aplikacji. Nie robiłem żadnego wipe'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Was też sam Android Oreo pochłania 1 GB Ramu? 

Przywracałem ustawienia fabryczne, wszystko ustawiane od zera i nadal nie działa tak jak powinien... Nie mam żadnych wymagających aplikacji. Korzystam tylko z Facebooka messengera YouTube allegro i chrome, Widocznie na moim egzemplarzu musi tak już być. Nawet ten cholerny Facebook laguje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi