Skocz do zawartości
wojtekkha

Testy Huawei Mate 10 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Pixi7

Predzej obstawialbym wysokie temperatury, niż zużycie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtekkha

I aktualizacji do Oreo przynajmniej ja dalej się nie doczekałem. Koledzy wyżej słusznie zauważyli i nie pomyślałem o tym, że to szybkie zużycie baterii może być winą wysokich temperatur jakie ostatnio u nas w kraju doświadczamy. Postanowiłem również że muszę jednak troszkę bardziej potestować aparat w "mejcie". Zrobiłem nim mało zdjęć a przydałoby się wypróbować chociaż raz każdy z trybów aplikacji aparat.

W ostatnich wpisach zapomniałem dodać jak sprawuje się Face Unlcok. Sprawuje się tak świetnie że zapomniałem o jej istnieniu. Praktycznie w każdych warunkach dobrze szczytuje twarz. Można zapomnieć o czytniku linii papilarnych czy blokadzie za pomocą hasła. 

Jeśli jesteśmy już przy czytniku linii papilarnych muszę wspomnieć o gestach, dzięki którym trzymając telefon w jednej dłoni jest go łatwiej obsłużyć. Myślę że w przyszłości można by tam jednak dodać więcej gestów; długie przytrzymanie, dwukrotnie tąpnięcie, etc.

Edytowane przez wojtekkha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtekkha

Kończy się sierpień, więc czas na kolejną, comiesięczną recenzję. W tym miesiącu poznaliśmy następcę Mate 10 lite. Firma Huawei zaprezentowała model Mate 20 Lite. Chyba ktoś czytał nasze recenzję - dodano NFC, wifi 5ghz, USB C, szybkie ładowanie. Dobrze, że te funkcje zostały dodane. Jeśli ktoś z Huawei czyta w tym momencie moje wypociny - z chęcią tego nowego Mate'a przetestuje :D:D
    Jakiś tydzień temu, telefon upadł mi na chodnik. Był bez etui, na wyświetlaczu założone szkło hybrydowe z firmy 3mk. Z wyświetlaczem nic się nie stało, obudowa lekko ucierpiała. Małe zadrapanie - i tak dobrze z uwagi na to że poleciał z dość sporej wysokości. 
    Działanie baterii lekko się ustabilizowało. SoT na poziomie 4,5/5h czasami udaje mi się uzyskiwać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtekkha

A więc minął 9 miesiąc moich testów Huawei Mate 10 lite. Swoją drogą, tak przyzwyczaiłem się do wielkiego ekranu m10l, że będzie mi ciężko go oddać na rzecz mojego p9lite :)

W końcu, przyszła moja kolej. Otrzymałem aktualizacje OTA do systemu w wersji ósmej. Po tak dużym uaktualnieniu zdecydowałem się zrobić reset do ustawień fabrycznych. Z pierwszych wrażeń, nie ma zbyt dużo zmian. Większość z nich są kosmetyczne. Działanie systemu, jest podobne aczkolwiek zdążyło mi się kilka zacięć podczas przełączania się między aplikacjami. Na plus - możliwość chowania przycisków nawigacyjnych. Z baterią jest podobnie, lecz dokładne porównanie statystyk postaram się przygotować na następną recenzje. Teraz uzbrajam się w cierpliwość, na aktualizacje przynosząca GPU Turbo :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtekkha

Przez cały miesiąc otrzymaliśmy dwie nowe aktualizacje nad którymi nie będę się rozwodził, gdyż nie wprowadziły one nic po za samymi poprawkami bezpieczeństwa. Co jest oczywiście na plus :) 

Wyjątkowo mocno poczułem ostatnio brak NFC. Wyjechałem poza miasto pociągiem i posiadając gotówkę tylko na bilet w jedną stronę. (tak mądry ja :D ) jednakże myślałem, że wziąłem ze sobą kartę do bankomatu. Gdy chciałem już wrócić, podszedłem do biletomatu, ten woła o zbliżenie karty. Jakież było moje zdziwienie gdy nie znalazłem jej w moim portfelu. W podobnych sytuacjach, w niższym modelu od Mate 10 Lite, czyli w P9 Lite używałem płatności telefonem i nie byłoby problemu, a tak tu klops. 

Z działania Androida 8.0 jestem jak najbardziej zadowolony, jedną z najlepszych dla mnie zmian jest chyba możliwość ukrywania przycisków nawigacyjnych. Odniosłem wrażenie jakby bateria szybciej się ładowała, mam nadzieję tylko że to nie znak jej zużycia :D

Wydajnościowo również według mnie na plus, system działa żwawiej niż pod siódemką. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtekkha

Mija dziś kolejny miesiąc testów "Mejta" więc czas na podsumowanie opinii z użytkowania telefonu z Listopada.

Nie wydarzyło się w nim nic nadzwyczajnego, dalej jestem z telefonu bardzo zadowolony. W ostatnim tygodniu wykazał się swoją potężną baterią, wytrzymał cały dzień od wyjścia z domu o 6 rano do powrotu o 23. Z włączoną ciągle transmisją danych oraz od czasu do czasu lokalizacją. 

Niestety w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się na akutalizację przynoszącą funkcję GPU Turbo, cóż najwyraźniej nie będzie nam dana :D

Aczkolwiek potestowałem "lajta" w różnych grach, tych bardziej wymagających i wydaje mi się iż GTA San Andreas do nich należy. Na najwyższych ustawieniach działa mega płynnie i nie ma się do czego przyczepić po za jednym szczegółem. Zauważyłem, że w grze od czasu do czasu pojawiają się podczas obrotu kamery białe paski? Nie wiem jak to opisać, pojawiają się na dosłownie ułamki sekund więc nie jestem w stanie tego pokazać. Ale jest to chyba błąd samej aplikacji, czas napisać do twórców :D

Poza tym jak już moi "rywale" w recenzjach zauważyli została przeprojektowana aplikacja "Pliki".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtekkha

RECENZJA ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ:

I powoli dobiegają końca moje testy, szybko minęło :D Z tego miejsca pragnę podziękować firmie Huawei oraz Forum android.com.pl za udzielenie telefonu do testów (PS: Na przyszłość błagam o inny kolor niż rose gold ?
    IMG_20181222_211013.thumb.jpg.3333ef3e0f2051abe7aad43192c43934.jpg

Odkryłem w tym miesiącu świetną funkcję jaką jest nagrywanie ekranu,  możemy dzięki niej jak sama nazwa wskazuje w postaci filmu zapisać to co się dzieję na wyświetlaczu. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że możemy decydować o tym czy ma być nagrywany dźwięk z mikrofonu (przydatne gdy chcemy nagrać jakiś poradnik) lub nagrać dźwięk z systemu.

Zdjąłem również etui, i stwierdzam iż czy to w etui, czy bez i tak metalowy tył będzie cały w odpryskach i mikroryskach :( Pozytywnym faktem jest to, że na samym ekranie jest może widoczne kilka małych rys ale nie jest ich mało.

Zauważyłem jednak dziwną rzecz, gdy wejdę do jakiejś aplikacji z ciemnym tłem widać poświatę aplikacji z której najczęściej korzystam. Nie ukrywam iż mocno to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega gdzieś to napisał z tą poświatą (wypaliły mu się przyciski nawigacyjne), to jak to jest z tymi wyświetlaczami? Przecież wypalają się tylko amoledy? A tu taka niespodzianka ??

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Czy tylko, to nie byłbym taki pewien. Na pewno mają większe skłonności.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wiedzieć, byłem tego nieświadomy, telefonami już trochę się zajmuje a tu taka niespodzianka ?????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi