Skocz do zawartości
mat2224

Ostatnie aplikacje - brak tej opcji pod lewym przyciskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, jakaś aplikacja pozbawiła mnie opcji "ostatnie aplikacje", przez co po przytrzymaniu lewego przycisku nie widzę jakie aplikacje nie zostały zamknięte i dalej działają. Ma ktoś na to jakiś ratunek jak tę opcję przywrócić?

Dodam, iż w opcjach do przycisku "Przycisk przełączania" ustawiłem "Przełączanie ostatnich aplikacji" i dalej nic się nie dzieje, chociaż inne opcje przypisania funkcji pod ten przycisk działają.

Błagam o pomoc!!! HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

1. Lewy przycisk należy dotknąć a nie przytrzymać.

2. Sprawdź prawy - może jakoś udało ci się zamienić miejscami działanie.

3. Czemu nie pytasz w dziale twojego modelu?

@mat2224

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za super merytoryczną odpowiedź, która nic nie wnosi, ale zawsze to jeden post więcej. Niemniej odpowiem na nią.

1. W androidzie można ustawić sobie zarówno dotknięcie przycisku, jak i przytrzymanie go, aby uruchamiał odpowiednią funkcję. Myślisz, że jestem upośledzony i nie próbowałem dotykać tego przycisku?

2. Jak zdążyłeś przeczytać próbowałem zmieniać funkcje przypisane do przycisku. Rozwijając wypowiedzi, do przycisku Home również próbowałem przypisać funkcję "Przełączanie ostatnich aplikacji" i to nic nie dało.

3. Nie napisałem w dziale dotyczącym mojego modelu, gdyż to kwestia oprogramowania (softwaru), a nie hardwaru. Wina leży ewidentnie po stronie oprogramowania, jakby coś zablokowało tę opcję.

Sorry za moje uniesienie, ale kiedy piszę tu o jakimś problemie, to przeważnie nikt nie pomaga i ostatecznie sam znajduję rozwiązanie w odmętach internetu, a teraz jeszcze ta głupia odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pisz w dziale swojego fona ponieważ:

Np.: Xiaomi - można zamienić lewy/prawy i dodać działania.

RRemix - software, którego używam od ~2.5 roku  - mam 4 przyciski i przypisanych 8 działań. Na tablecie miałem 7 przycisków, obecnie 5.

Podałeś zbyt mało informacji żebym mógł pominąć chociaż jedno pytanie.

@mat2224

Tyle ze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już wspomniałem, to wina oprogramowania. Wcześniej było wszystko ok. Teraz mniej więcej ustaliłem, że olbrzymich szkód wyrządził mi Root Booster, szczególnie po restarcie fona, gdyż feralny przycisk przestał działać i do opcji programisty też nie da się wejść.

dodana zawartość

Rozwiązałem problem, temat można zamknąć. Trzeba było odblokować możliwość dodawania nowych użytkowników do telefonu za pomocą dopisania:

fw.max_users=3
    fw.show_multiuserui=1

do pliku build.prop. Potem reset fona i dodanie nowego użytkownika telefonu, nie konta google. Przełączenie na nowego użytkownika, a potem przełączenie na starego i wszystko śmiga jak powinno. BRAWO JA!

Edytowane przez mat2224

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arylin

@mat2224  Witam! Mam dokładnie taki sam problem, tylko z innym telefonem - BV 9600 pro. Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi