Skocz do zawartości
vladomaster

Xiaomi Mi A1 - Jak działa GPS?

Rekomendowane odpowiedzi

U was też tak kulawo działa gps ? W czasie jazdy więcej oczekiwania na satelitę niż nawigowania... Oreo z grudnia z pierwszą poprawką, stawiany na czysto 3 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@vladomaster u mnie lokalizacja działa bez problemów.

Mapy Google znajdują lokalizację błyskawicznie , natomiast Yanosik potrzebuje kilku sekund więcej na odpowiednie ustawienie na mapie.

624a5bdb96976529e84f6468493f2e3a.jpg

Ostatnio co prawda mapa Google podczas nawigacji coś zafiksowała i nie było "niebieskiego trójkąta"

143213fa281ba48e278be535e4597a2c.jpg

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystałem z here maps. Trasa ta sama na LG G3 była nawigowana bez żadnego problemu. Tutaj na 550 km w jedną stronę przez jakieś 300 było ok :). Im bliżej Śląska tym gorzej, może to przez smog i węgiel...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@vladomaster jakoś nie mogę się przekonać do map od Nokii ( miałem zainstalowane na androidzie jak jeszcze nie były sprzedane ) .

"Smog" z węgla raczej nie powinien zakłócać działania nawigacji no chyba że jest z ołowiem i innymi metalowymi elementami ?

Wysłane z Mi A1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Defere

Witam,

Codziennie pojawia się u mnie problem z zasięgiem GPS w telefonie. Zarówno podczas ładowania jak i nie. Jest to o tyle dokuczliwe, że korzystam z telefonu jako nawigacji. Pomaga potrząsanie telefonem, wył /wł GPS, reset. Niestety czasami tylko na chwilę. Próbowałem już i na wysokiej dokładności lokalizacji jak i na same urządzenie. Myślę przez to o zmianie telefonu i zaprzestaniu swojej przygody z Xiaomi, obawiam się iz w innych będzie to samo. Ostatnio na fb forum ktoś pisał, że podobnie ma na Mi 8. Wie ktoś może jak to naprawić ?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Jedna, bardzo ważna rzecz. Co to za "problem" z GPS? Na myśl przychodzi mi co najmniej kilka, ale za nic nie mogę odgadnąć, który to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

U mnie również występuje problem z gps. Dokładnie rzecz ujmując, urządzenie traci połączenie z gps i to zarówno na google mapa jak i na Endomondo. Miałem również zainstalowana nawigacje Hera WeGo i problem również występował. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że problem zaczął występować po ostatniej aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wytol

Też mialem ten problem. Zainstalowałem u siebie i u żony na Samsungu apkę GPS Test. I wyszło, że tylko MiA1 nie łapie sygnału. Zareklamowałem wadę. Po 3 tygodniach otrzymałem telefon z powrotem z opisem, że zaktualizowano system. GPS działa. Na razie.

Screenshot_20190223-192016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Też mialem ten problem. Zainstalowałem u siebie i u żony na Samsungu apkę GPS Test. I wyszło, że tylko MiA1 nie łapie sygnału. Zareklamowałem wadę. Po 3 tygodniach otrzymałem telefon z powrotem z opisem, że zaktualizowano system. GPS działa. Na razie.

Screenshot_20190223-192016.thumb.jpg.1121e2ba472cbe91deacf1599717c18e.jpg

Podziała i przestanie. U mnie są te same jaja. Po aktualizacji do pie gps działał bardzo dobrze. Niestety problem powrócił. Stawiam na brak kontaktu anteny gps z obudową, ponieważ jak dociskam górną cześć sygnał jest dużo lepszy i od razy łapie fixa. c72e0b8a9df7e6e26987d4d9529f6295.jpg&key=cb2cf3fd64a891c45b11be0acdd1e172136630a0af9a036c5986fbb9fe9f170a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb
    Napisano (edytowane)

Czyli jak telefon od pewnego czasu zaczyna mieć problem z sygnałem, jak złapie to jest niestabilny i w czasie jazdy samochodem potrafi zgubić kilka razy na na minutę, to samo w czasie spaceru zdarza mu się zgubić sygnał na kilkanaście sekund kilka razy na godzinę spaceru to oznacza problem sprzętowy, czy problem po ostatnich aktualizacjach? Bo jeszcze kilka miesięcy temu żadnych problemów z gps nie było, stało się to po którejś z aktualizacji już na androidzie 9

Dociskanie obudowy tylnej nic nie zmienia, gps stał się jakiś ociężały i mało stabilny.

Edytowane przez mercleb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi