Skocz do zawartości
Alicja70

Pierwszy test Huawei Mate 10 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję Firmie Huawei za udostępnienie mi do testów Huawei Mate 10 Lite.

Z niecierpliwością czekałam na testy nowego Mate 10 Lite i kiedy przyjechał do mnie zachwyciłam się. Mate 10 Lite ma wymiary 156,2 x 75,2 x 7,5, które są jak dla mnie idealne. Tył i boki Mate są metalowe, a wyświetlacz  ma 5,9 Cala i jest pokryty szkłem 2,5D lecz bez warstwy oleofobowej. Mate 10 Lite ma zaokrąglone boki i wąskie ramki raz dwa podwójne aparaty. Jeden główny i drugi do selfie. U góry jest mikrofon, na dole natomiast drugi mikrofon, port micro usb, wejście na słuchawki 3,5 mm i głośnik. Po prawej stronie smartfona przycisk power i przycisk regulacji głośności, a po lewej stronie szufladka na 2 karty nano sim lub 1 kartę sim i 1 kartę pamięci micro sd do 128 GB. Przód Mate 10 Lite pokrywa prawie w całości wyświetlacz. U góry jest zostawiony wąski pasek gdzie są umieszczone: dioda powiadomień, podwójny aparat i czujnik, natomiast na dole tylko nazwa marki Huawei. z drugiej strony czyli na pleckach jest podwójny aparat, dioda doświetlająca, czytnik linii papilarnych. Pamięć RAM w Mate 10 Lite to 4GB, a pamięć wewnętrzna czyli ROM 64 GB.

Zestaw zawierał: Smartfon w pięknym kolorze złotym (wpadającym w miedziany), ładowarkę, kabel USB, słuchawki białe , papierki, pudełko białe (zrobione identycznie jak w Huawei P8)

W pierwszym okresie testowania postanowiłam sprawdzić ile Mate 10 Lite wytrzyma na jednym ładowaniu używany tylko sporadycznie do sprawdzania emaili, Facebooka, Twittera itp. Tutaj ogromnie mnie zaskoczył ponieważ wytrzymał pełne trzy dni. Natomiast przy klasycznym codziennym korzystaniu czyli wszystko to co opisałam powyżej tylko dużo częściej plus rozmowy, granie w prostą grę, oglądanie Netfliksa bateria wystarcza na 1,5 dnia.

Rozdzielczość  wyświetlacza to 1080x2160 px, jego proporcje to 18:9,  5,9 cala, IPS LCD. Wyświetlacz ma bardzo dobrą widoczność w słońcu, dobre kąty widzenia i poziom jasności jest na odpowiednim poziomie zarówno w opcji maksymalnej jak i minimalnej. Bardzo na plus jest możliwość obrotu głównego pulpitu, a nie tylko niektórych aplikacji. Zarówno filmy z Netfliksa jak i aplikacji zewnętrznej, z której korzystam oglądając moje ulubione filmy, a mianowicie tak zwanego "pachołka" czyli VLC ogląda się na Mate 10 Lite z przyjemnością.

Zrobiłam trochę zdjęć  żeby przetestować działanie aparatu. Zarówno wieczorem jak i w ciągu dnia na spacerze (te akurat jak spadł śnieg) i selfie. Trochę za mało czasu upłynęło żebym zdążyła zapoznać się dokładnie z aparatem. poniżej zdjęcia. Niestety nie udało się dodać wszystkich zdjęć od razu. Będę dodawała stopniowo.

Podsumowując na chwilę obecną to Mate 10 Lite jest świetnym wyborem dla osób, które lubią minimalizm w większym wydaniu czyli smartfon nie za duży ale też nie mały, jak na tą wielkość (5,9 cala) smartwon jest cieńki i lekki, w dobrej cenie, z dobrymi parametrami, w którym czytnik linii papilarnych bardzo dobrze i szybko działa, gdzie jest możliwość korzystania z niego podczas logowania się np do sejfu zamiast wpisywać pin co znacznie ułatwia obsługę. Internet w Mate 10 Lite działa płynnie i dokładnie, strony otwierają się bardzo szybko. Jak na sprzęt z tego segmentu i za tą cenę to jest całkiem nieźle. Brakuje mi tylko na chwilę obecną nowszej wersji Emui czyli 8.0 i androida Oreo, a także kilku smaczków, które są w tej nowszej wersji. Istotne jest również to, że cały czas używając Mate 10 Lite bez folii i etui nie pojawiła ani jedna rysa co świadczy o solidności materiałów z których jest wykonany. 

IMG_20180120_121648.jpg

IMG_20180124_100054.jpg

IMG_20180131_195600.jpg

IMG_20180131_195239.jpg

• Piwko! 1
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodana zawartość

Ostatnio pojawiła się mała aktualizacja, że która wniosła spore udogodnienie dla użytkownika, a mianowicie odblokowanie za pomocą twarzy tzw. Face Unlock. Ta funkcja jak na razie działa dobrze, jest praktyczna i akurat na czasie gdy na zewnątrz taki mróz i prawie cały czas wędrujemy w rękawiczkach. Są też oczywiście poprawki zabezpieczeń. 

dodana zawartość

To kilka kolejnych zdjęć.. Bardzo dobrze i szczegółowo wychodzą zdjęcia, są odpowiednio doświetlone. 

IMG_20180211_122659.thumb.jpg.e00f29cf13440445cdee077d78e19ddf.jpg

IMG_20180211_122821.thumb.jpg.5b0b27d9d3ab3f961942286d32818ecc.jpg

IMG_20180124_095801.thumb.jpg.3710f2af58a375e0fb64b911d0ac4965.jpg

IMG_20180124_095658.thumb.jpg.8bcc8a73756b75e588e9f52c52268b0e.jpg

IMG_20180211_122920.thumb.jpg.758b0d933c95f51fdeacef15ab3f44da.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodana zawartość

Ostatnio pojawiła się mała aktualizacja, że która wniosła spore udogodnienie dla użytkownika, a mianowicie odblokowanie za pomocą twarzy tzw. Face Unlock. Ta funkcja jak na razie działa dobrze, jest praktyczna i akurat na czasie gdy na zewnątrz taki mróz i prawie cały czas wędrujemy w rękawiczkach. Są też oczywiście poprawki zabezpieczeń. 

dodana zawartość

To kilka kolejnych zdjęć.. Bardzo dobrze i szczegółowo wychodzą zdjęcia, są odpowiednio doświetlone. IMG_20180211_122659.thumb.jpg.e00f29cf13440445cdee077d78e19ddf.jpg
    IMG_20180211_122821.thumb.jpg.5b0b27d9d3ab3f961942286d32818ecc.jpg
    IMG_20180124_095801.thumb.jpg.3710f2af58a375e0fb64b911d0ac4965.jpg
    IMG_20180124_095658.thumb.jpg.8bcc8a73756b75e588e9f52c52268b0e.jpg
    IMG_20180211_122920.thumb.jpg.758b0d933c95f51fdeacef15ab3f44da.jpg

Minął kolejny miesiąc odkąd używam Mate 10 Lite i muszę powiedzieć, że że jest całkiem nieźle. Smartfon jak na razie nie stracił na swojej płynności, bateria trzyma bardzo dobrze. Często używam go zamiast laptopa i często zastępuje mi telewizor. Korzystam z dwóch platform tj. W Netfliks i HBO.GO... mam też swoją ulubioną aplikację do odtwarzania filmów. Oglądanie jest tutaj całkiem przyjemne. Jedynie czego mi obecnie brakuje to więcej aktualizacji i więcej nowszych funkcji. Podoba mi się też to odblokowanie za pomocą twarzy. Do czytania używam okularów i nie muszę ich ściągać żeby odblokować telefon co jest bardzo wygodne. Mam też wrażenie, że telefon jakoś szybciej się ładuje. Po całkowitym rozładowaniu i wyłączeniu się smartfon w ciągu 20 minut naładował się 60%. Jestem jak na razie zadowolona z jakości baterii i możliwości jakie ma do zaoferowania Huawei Mate 10 Lite.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i kolejny miesiąc za mną. Telefon sprawuje się bardzo dobrze. Nie zawiesza się i nie muli. Po aktualizacji jest jeszcze lepiej. Odblokowanie twarzą bezbłędnie i szybko nawet w słabszym oświetleniu. Bateria trzyma bardzo dobrze i w moim przypadku wytrzymuje prawie dwa dni. Aparat nadal spełnia moje oczekiwania. Doskonale widać szczegóły, barwę i odwzorowanie barw naturalnych. Poniżej efekty. c33c261749d619f0b152cb43c6ce51a3.jpg61a335c10aac98e28c14e821944e365e.jpg7d6d0d1856efd99ad716c2e648befe0a.jpg1b4b9dffd0d4ef755dc0c1e52fd01571.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest coraz lepiej. Odblokowanie twarzą działa mega szybko. Telefon w dalszym ciągu działa bardzo płynnie i bez przycięć, a po ostatniej aktualizacji, która była kilka dni temu jest jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszę dopiero teraz bo byłam bardzo długo chora ale już dochodzę do siebie. Sprzęt sprawuje się cały czas rewelacyjnie. Nie mam żadnych problemów. Nic się nie wiesza i w miejscu w którym moi znajomi tracą lub gubią zasięg Mate ma doskonały. Całkiem nieźle jest też pod względem baterii. Jedyny zarzut z mojej strony to zbyt rzadkie poprawki bezbieczeństwa. Jeśli chodzi o wyświetlacz tol automatyczna jasność jest na wysokim poziomie. Nie używam żadnych zabezpieczeń i nie zauważyłam rys. Identycznie jest z pleckami telefonu. Tu także nie używam żadnego etui i tył telefonu jest nie porysowany. Poniżej zdjęcie mojej ulubionej reprodukcji, które zostało zrobione w dzień przy zasłoniętym oknie czyli przy słabym oświetleniu i wyszło całkiem nieźle. 136b58a9ef4266afb5aa349497aa581f.jpg

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piszę dopiero teraz bo byłam bardzo długo chora ale już dochodzę do siebie. Sprzęt sprawuje się cały czas rewelacyjnie. Nie mam żadnych problemów. Nic się nie wiesza i w miejscu w którym moi znajomi tracą lub gubią zasięg Mate ma doskonały. Całkiem nieźle jest też pod względem baterii. Jedyny zarzut z mojej strony to zbyt rzadkie poprawki bezbieczeństwa. Jeśli chodzi o wyświetlacz tol automatyczna jasność jest na wysokim poziomie. Nie używam żadnych zabezpieczeń i nie zauważyłam rys. Identycznie jest z pleckami telefonu. Tu także nie używam żadnego etui i tył telefonu jest nie porysowany. Poniżej zdjęcie mojej ulubionej reprodukcji, które zostało zrobione w dzień przy zasłoniętym oknie czyli przy słabym oświetleniu i wyszło całkiem nieźle. 136b58a9ef4266afb5aa349497aa581f.jpg&key=e5d22771298e17bae2219099fe815b91295fb53007edd60d38fa2ab4718ff466

Mate 10 Lite po tak długim czasie używania ma się całkiem dobrze. Nie zawiesza się i nie laguje, a bateria wytrzymuje całkiem nieźle. Ostatnio mocno chorowałam i Mate świetnie się sprawdził jako odtwarzacz filmów jako, że przy 39°gorączki nie ruszałam się z łóżka przez 2 tygodnie Mate wypadł doskonale i jego duży ekran był tu niezastąpiony.
    Funkcja szybkiego ładowania ma się całkiem nieźle. Brakuje mi tylko częściej udostępnianych aktualizacji,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Mate 10 lite nie ma funkcji szybkiego ładowania.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 7.10.2018 o 03:16, Alicja70 napisał:
    Mate 10 Lite po tak długim czasie używania ma się całkiem dobrze. Nie zawiesza się i nie laguje, a bateria wytrzymuje całkiem nieźle. Ostatnio mocno chorowałam i Mate świetnie się sprawdził jako odtwarzacz filmów jako, że przy 39°gorączki nie ruszałam się z łóżka przez 2 tygodnie Mate wypadł doskonale i jego duży ekran był tu niezastąpiony.
    Funkcja szybkiego ładowania ma się całkiem nieźle. Brakuje mi tylko częściej udostępnianych aktualizacji,

No i zleciał roczek. Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Nie zawiesza się, nie muli i całkiem spoko zdjęcia. Płynność odblokowania za pomocą twarzy jest na wysokim poziomie. Kolejna zaleta to smukłość i wytrzymałość. Używam cały czas bez żadnej ochrony i Mate 9 Lite jest w stanie idealnym co mnie bardzo cieszy. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to brak poprawek bezpieczeństwa, które powinny się pojawiać regularnie co miesiąc razem z niektórymi ulepszeniami znajdującymi się w nowszych modelach.

Edytowane przez Kubaan88
    Zdublowana treść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niki_il

Chyba Mate 10 Lite ;) ... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi