Skocz do zawartości
Kitten

Moto G5S Plus aktualizacja do Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

QkiZ

Sprawdziłem przed chwilą też mam poprawkę bezpieczeństwa z czerwca

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, też dostałem poprawkę z czerwca, ale nic poza tym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testerzy Oreo przed kilkoma dniami dostali aktualizację OPS28.65-7. Wśród nowości, nowe gesty Moto.

Przy okazji podrzucam poradnik do instalacji testowego Oreo: XDA-developers (link)

Nie testowałem tego rozwiązania, polecam przejrzeć cały wątek (dwukrotnie przed instalacją).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Hello_Moto po przeczytaniu tego:

Cytat

You may wish to advise users that this Oreo OTA may mean you do not receive OTA updates in the future. The reason is that this OTA is currently a soak test beta OTA. By flashing this, users move their device onto the soak test OTA path. If you're not part of the soak test program, you won't receive OTA updates.

If Motorola eventually releases OPS28.49-2 as the official OTA, then users that flashed this may be okay as they're back on the official OTA path. If not and Motorola issues another soak test OTA, then users will be stuck unless they take the responsibility to flash all the soak test OTA updates themselves or find the Oreo stock ROM.

Przestałem czytać dalej. Sobie poczekam jeszcze...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to że im się udało poskładać wszystko do kupy i zrobić działają system Oreo.

W testach osoby biorące udział dostały porawki bezpieczeństwa z sierpnia a więc coś jest na rzeczy.(samą poprawke)

Ogólnie biorąc pod uwagę jeszcze te informacje z Indii to dostaniemy Oreo już we wrześniu.

https://plus.google.com/communities/104937079512777494269

https://forums.lenovo.com/t5/Moto-G5S-Moto-G5S-Plus/Moto-g5s-plus-oreo-update/td-p/3925459/page/179

jeśli to prawda co tu piszą oczywiście.

Edytowane przez Snajper2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Wg informacji na https://motorola-global-en-roe.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/133124/p/30,6720,10307/session/L3RpbWUvMTUzNTc3NjkxNi9zaWQvRHAxQ3BGVm4%3D Oreo jest już puszczone do użytkowników. Jeszcze nie mam nawet powiadomienia, że jest nowa wersja i nie wykrywa mi nowej wersji do pobrania, ale już tak bywało wcześniej. I tak trzeba będzie poczekać na nowe TWRP, działające pod Oreo, także mi się nie spieszy. Jakby u kogoś się pojawiła nowa wersja poprosił bym wrzucenie numeru wersji firmware'u jaki będzie w Oreo. Przyda się do pobrania obrazu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Ja się obawiam że Oreo w ogóle nie będzie. Dużo gadają, a nie wiele robią w Motorola. Najpierw było info że już lada moment będzie Oreo a potem skasowali news ze strony. Teraz napisali na stronie supportowej że będzie aktualizacja, mija 2 tygodnie i nikt jej nie otrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie raczej się pojawi Oreo obstawiam że na święta na pewno dostaniemy. Są linki do testów ale nie polecam instalować.

W Brazylii parę osób dostało androida Oreo oficjalnie podobno nie wszyscy odrazu tam dostaną bo wysyłając fazami.

Na Moto g5s jest gorzej bo nie wiadomo na jakim etapie jest test a po za tym jest dostępna poprawka bezpieczeństwa z sierpnia chodź jeszcze jej. Nie dostałem ale kiedyś może więc Oreo się nie spodziewam.

Ta półka cenowa jest ciężka do strawienia bo musi się z czegoś zrezygnować np.

Motorola płynę działanie,NFC 1 aktualizacja systemu duża jak by mi na aktualizacji nie zależało to wybierał bym Motorole bo stosunek wyposażenia do ceny jest dobry.

Xiaomi miui(albo się kocha albo nienawidzi) brak NFC aparat przeciętny. Tanie, aktualizację częste miui(telefony w programie android one mają oczywiście 2 lata aktualizacji systemu jednak co do wykonania lepiej się nie wypowiem.)

Nokia (NFC jest) tu są aktualizację jednak parametry do 1 tysiąca mnie nie zachwycają.

I tutaj w teraźniejszej cenie królem jest Motorola g5s plus bo ma wszystko co trzeba i jest dobrze wykonana (no i ta latarka włączana na ruch telefonem i sterowanie czytnikiem linii papilarnych bardzo użyteczne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Jedyne brazylijskie Oreo jakie widziałem to testowe. Pełnych wersji nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi