Skocz do zawartości
Gwozdek

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkim testowaniu moge powiedzieć że aparat w dzień bardzo ładne zdjęcia robi. Tworzy głebie nawet bez fukcji małej przysłony, która i tak nie działa wg mnie dobrze. W całkowitej nocy natomiast nawala balans bieli. Aparat robi "zimne zdjęcia" co troszke widac powyżej. Można to potraktowac jako pewien efekt. Ale aby zrobić zdjęcie oddające rzeczywistość, to ja wchodze w reczne ustawienia i ustawiam balans na chmurke albo jeszcze inny na ten reczny ustaw z ilością K. I w zupełnej ciemnicy zrobiłem prawie rzeczywiste zdjecie, oczywiście coś tam recznie ustawiłem jeszcze, jest szum ale nic to smartfon tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Takie tam ostatnio robione na spacerku.ed024ab745cf82d108f3abbc88f43138.jpgf46e975fe405a028f46b9ca13b220012.jpg9b12703e76a73e51d63209650bfa9bc4.jpgf9dd4bd8d43f00dc108cbf6add43e784.jpgd8a30073e1f1f873a2f28bfe03f136c2.jpg9fae0de6b45a5992356858c36df76d4a.jpg

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slawer

Odkopię trochę temat

Kupiłem niedawno używkę Mate 9 Pro i mam wrażenie jakby robił fotki gorsze od P9 którego też chwile używałem ale może to tylko wrażenie i zbyt dużo oczekiwałem Jednak wrażenia nie mam co do OIS bo niby jest ale jak się poruszy to fotki rozmazane, też tak macie ? Telefon mam kompletny z wszystkimi papierami itd ale paragon mam z komisu a nie oryginalnie tam gdzie był kupiony więc pewnie gwarancja już przepadła ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Post tyczy sie nagrywania więc nie wiem jak podapada pod temat. Znalazłem gdzieś stare testy mate 9 pro (stary Android) gdzie aparat w 4k nagrywał w hevc. Niestety teraz patrze to z emui 9 nagrywa tylko kodekiem AVC i to w trybie bez CABAC co oznacza straszne straty w jakości. Oryginalna aplikacja aparat nadrabia dużym bitrate przez co pliki są strasznie duże. No ale, programiści rozkminili że skoro jest tyle miejsca to można sobie pozwolić... poza tym pewnie mniej zżera baterii ten tryb.

Jak ktos dużo nagrywa i chce potestować, to polecam ściągnąć aplikacje opencamera ze sklepu. Wejść w opcje i ustawić ręcznie kodek HEVC. A bitrate można przy 4k walnąć np 20 mbit na początek (domyślnie jest chyba 40) A wstępne testy pokazują ze obraz ok. Aczkolwiek musze poświęcic na to więcej czasu żeby wydać werdykt jaki bitrate starcza. No i nie mam TV z 4k.

Aplikacja równiez nadaje się do zdjęć, zostawiam Wam wyrażenie opinii czy lepsze zdjęcia robi. Można zmienić jakośc kompresji jpeg więc na pewno przetestuje.

EDIT: Już nieaktualne. W najnowszej wersji dodano wybór kodeka do nagrywania w Emui

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi