Skocz do zawartości
ipsec

Ochrona ekranu - szkła, folie

Rekomendowane odpowiedzi

skillaz

@tgrz i jak sprawa się zakończyła ? Chciałem zamówić to szkło, ale po tym co widzę mam coraz większe wątpliwości. Z tego co widać na zdjęciach poglądowych na stronie producenta oraz Twoich to szkło zabiera część obszaru roboczego wyświetlacza przez te boczne paski. Nie wiem w jakim celu zostały one tam zastosowane skoro klej jest podobno na całej powierzchni, a nie tylko na czarnych paskach jak to było w HG Max od 3mk. 

Edytowane przez skillaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tgrz
    W dniu 20.09.2018 o 23:05, skillaz napisał:

@tgrz i jak sprawa się zakończyła ? Chciałem zamówić to szkło, ale po tym co widzę mam coraz większe wątpliwości. Z tego co widać na zdjęciach poglądowych na stronie producenta oraz Twoich to szkło zabiera część obszaru roboczego wyświetlacza przez te boczne paski. Nie wiem w jakim celu zostały one tam zastosowane skoro klej jest podobno na całej powierzchni, a nie tylko na czarnych paskach jak to było w HG Max od 3mk. 

Zgłosiłem reklamację 4 dni temu (poniedziałek) (mam od ich "automatu przyjmującego" potwierdzenie przyjęcia) - na odpowiedz mają max 14 dni 

- na razie brak kontaktu z ich strony  (a szkoda - gdyż ich decyzja pewnie by Tobie pomogła (np. przekonała że zaszła u mnie "jakaś" niefortunna pomyłka)) 

Czy brać to szkło ?

- jeśli to co ja mam teraz to na pewno pełnowartościowe szkło 3mk dla s9   (a przypomnę - montowane na stoisku producenta -  i tak opisane na paragonie)

-- to zdecydowanie nie polecam

(najbardziej jestem rozczarowany, że na stronach producenta nie widać, że szkło tworzy taaaakie szpary po bokach)

Od biedy da się z tym żyć  -  ale to TO szpeci telefon  (szpary i krzywizny czarnej blendy na narożnikach nie pokrywające się z krzywiznami właściwego ekranu)

Szkło trzymam tylko ze względu na trwającą reklamację - po niej na pewno to konkretne szkło zdejmuję.

Aktualizacja na dzień 02.10.2018:

- minęło 15 dni od zgłoszenia reklamacji - nie mam odpowiedzi z 3mk

Edytowane przez tgrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skillaz

W takim razie będę wdzięczny, jeśli podzielisz się informacją kiedy sprawa się wyjaśni ;) ja póki co wstrzymam się z zamówieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tgrz
    21 godzin temu, skillaz napisał:

W takim razie będę wdzięczny, jeśli podzielisz się informacją kiedy sprawa się wyjaśni ;) ja póki co wstrzymam się z zamówieniem ;)

Na forum znalazłem poniższy wątek dotyczący większego brata:

[Galaxy S9+] Ochrona ekranu #546

i tu finał:

[Galaxy S9+] Ochrona ekranu #557

Szkło u większego brata ma tę samą "cechę" (wadę),

nie używam żadnego case, który by te szpary zasłaniał  ?  -> kiepsko 

Pozdrawiam

Edytowane przez tgrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frusio

Mam pytanie o szkło T-Max, a w zasadzie o zestawy jakie się pojawiają w sieci. Jeden jest z ramką pomarańczową, bez statywu na klej. Drugi jest z ramkami przezroczystymi i ze statywem na klej. Moje pytanie to który zestaw lepiej wybrać? Jest jakaś duża różnica w montażu? Na pierwszy rzut oka lepiej to wygląda przy tej drugiej opcji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalowałem szkło T-Max do S8 i S9 z obu zestawów. Przede wszystkim w zestawie "pomarańczowym" nie masz lampy UV, więc musisz się ew. posiłkować czymś innym, np. lampą do paznokci "hybrydowych" ? Jeśli pominiemy tę kwestię to pomimo poważnego wyglądu ramki przeźroczystej wg mnie łatwiej instaluje się szkło za pomocą prostszej ramki pomarańczowej. Brak statywu na klej nie wpływa w zasadzie w żaden sposób na instalację szkła, po prostu trzeba wylać klej z ręki w górną cześć wyświetlacza, dbając o to, aby przy wylewaniu nie powstały Ci pęcherze powietrza. Ramka pomarańczowa bardzo ładnie opina telefon i mocno trzyma się na nim, co daje lepszą kontrolę przy przechylaniu telefonu i zlewaniu kleju na szkło. Jak mogę w czymś Ci jeszcze poradzić to pytaj ? Warto zaopatrzyć się w dobrym sklepie w szkło, w jednym trafiłem na podróbkę, gdzie szkło było zwichrowane. Dobrze, że spostrzegłem to przed aplikacją i zwróciłem.

P.S.

Odnośnie lampy UV na znanym portalu zauważyłem aukcje ze szkłami z pomarańczową ramką i lampą UV w zestawie. Co ciekawe (podejrzane) na niektórych w opisie aukcji zdjęcia zawierają logo "T-Max" na pudełku, na innych nie (na tej samej aukcji) 

Edytowane przez Leo1971

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyście szukali szkła Whitestone dome to na niemieckim amazonie jest do końca września promocja -25% od ceny wyświetlanej i darmowa wysyłka do Polski. Po rabacie wyszło mi 33,74 euro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frusio

Kupiłem Tmaxa z aukcji sklepu Pancernik.eu. Wg nich nie pasuje ze Spigenem Liquid Crystal , ale zaryzykowałem. Instalacja przebiegła bez problemu. Zakładałem etui z duszą na ramieniu, ale się wszystko udało. Także jakby kogoś to interesowało to z tym Spigenem , szkło pasuje. Zobaczę jeszcze za parę dni,ale wygląda ok. Jakby ktoś miał jakieś pytania, to służę pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eInka

Powoli godzę się z brakiem matowej folii na S9, tj widzę coś na ali i czekam na zamówione Skinomi. 
    Ale w międzyczasie musiałam coś mieć, więc poszłam do 3MK i oni mi sami zamontowali Arc Special Edition, ten montowany na ciepło. 
    Tak wygląda razem ze zwykłymi pleckami sylikonowymi. Jestem zachwycona. Nie mogą zrobić takiego samego w macie? Serio?

Edit: nie ma żadnych bąbli powietrza ani włosków pod folią, to wina mojego wszechkurzu ;) 

Spoiler

P1110519.thumb.JPG.1bd9dc7d00aae20e381468f1fc0ea35b.JPG

Spoiler

P1110520.thumb.JPG.2c22ee1880342e690ed21a345a98e155.JPG

Spoiler

P1110521.thumb.JPG.ca714c8c16355ee8f46a5df765f3b0dc.JPG

Spoiler

P1110522.thumb.JPG.5bb75ba361174682f3a8d861f6d45cb0.JPG

Spoiler

P1110523.thumb.JPG.489dcfb7072f091d7548489824d5908a.JPG

Spoiler

P1110524.thumb.JPG.47e289f052b1988bc37cb18e05ffb030.JPG

Spoiler

P1110525.thumb.JPG.b3224c3f5eee1172b6ff47846f9db506.JPG

Spoiler

P1110526.thumb.JPG.3c21e986cc226fc24b2628b210805563.JPG

Edytowane przez eInka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skillaz

@tgrz 3mk uznało reklamacje ? Wspomnieli coś o poprawce tego szkła ? Czy po prostu to jest ich standard i ma to tak wyglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi