Skocz do zawartości
Diwad

Zakup szkła hartowanego Tmax

Rekomendowane odpowiedzi

Szkło dzisiaj do mnie dotarło. @Diwad duży szacun za szybką realizację wczoraj o 16 zamówiłem a dzisiaj w paczkomacie czekało na mnie szkło, dobrze zabezpieczone :) Oczywiście od razu zabrałem się do nakładania szkła sam zabieg jest dosyć prosty i intuicyjny. Jakość szkła jest bardzo dobra i ładnie leży zdecydowanie polecam. Jeśli chodzi o sam zestaw montażowy to jest dobrze wykonany, ramka jest bardzo dobrze spasowana. Górna część ramki jest delikatnie ruchoma, ale to ze względu na możliwość późniejszego dociskania szkła w przypadku kiedy klej nie będzie chciał wam się rozprowadzić równomiernie pod szkłem ( mi się to zdarzyło, bo za szybko opuściłem szkło).

Jeżeli chodzi o wady to duży minus dla producenta za brak bocznych gąbek do wchłaniania kleju oraz zasłonki na głośnik, chociaż w instrukcji dołączonej jest wpisane jako element zestawu. 

Ogólnie na te moment jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Zobaczymy jak w dłuższej perspektywie czasowej będzie się sprawowało. 

7.JPG6.JPG

Edytowane przez yosh1no

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Dzięki za miłe słowo.
    Widzę że udało się idealnie założyć. Faktycznie dziwny problem z tym brakiem bocznych gąbek. Niby nie są niezbędne, ale w instrukcji sa. Sprawdzalismy kilma egzemplarzy i np w zestawach naprawczych są. O tym też wspomnę producentowi.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zastępować je czyms, czy darować sobie ? Do mnie dojdzie S9+ w poniedzialek, jak nie będzie różowego ekranu i wszystko będzie ok to w przyszlym tygodniu montuje. Szkło leży i czeka.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Ja bym nie kombinował. Kleju jest odpowiednio dużo żeby wypełnił ekran i żeby się zbytnio nie wylał. Nawet jak użyjesz lampy to klej robi się gumowaty więc można go łatwo usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jedynie użyłem sticka (kolorowa taśma np. do przyklejania na kartkach) aby zabezpieczyć głośnik, ale to jest takie bardzo dodatkowe zabezpieczenie. Mi podczas montażu bardzo mała ilość się wylała z boku. Bez problemu ręcznikiem papierowym ją zebrałem po wstępnym utwardzeniu lampą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po niecałych dwóch tygodniach od przyklejenia szkła wyskoczyły mi takie brzydkie kropki dzisiaj :(

20180408_223909.jpg

20180408_223944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 5.04.2018 o 21:51, Diwad napisał:

Hej. Sory, ale nie miałem subskrypcji w tym wątku. Szczerze to nie pamiętam abyśmy mieli taki problem z S9 plus. Mieliśmy jeden problem ze szkłem, ale to raczej był błąd przy pakowaniu w fabryce. W jakim stopniu szkło wychodzi poza ekran? Możesz podesłać jakieś zdjęcie do nas na maila? info? homescreen.pl ? Na pewno coś zaradzimy.

W tym tygodniu mieliśmy świeża dostawę t-maxow i szczerze to przy montażu nie widziałem różnicy między poprzednia. Zapytam jednak producenta co mogło być powodem.

Kilka dni temu zdecydowalem sie jednak na montaz. Udalo sie wypozycjonowac szklo idealnie, wszystko siedzi tak jak powinno :)

Luz na ramce byl w pozycji gora - dol.

Jak mialem przylozone szklo do dolnej krawedzi tego stelaza to wychodzilo ono minimalnie poza krawedz wyswietlacza, ale ogolnie nie byl to jednak jakis wielki problem bo szklo po osadzeniu na nieutwardzonym kleju mozna swobodnie przesuwac (myslalem, ze nie bedzie takiej mozliwosci), wiec przesunalem deikatnie szklo do gory, utwardzilem i smiga :)

Reasumujac - jesli ktos chce nabyc szklo tmaxa lub inne akcesoria do swojego telefonu, to polecam zakup u Dawida (@Diwad ) z homescreen.pl . Ekspresowa wysylka, dobry kontakt, polecam. Sam z pewnoscia wroce jeszcze po jakies akcesoria ;)

Edytowane przez Radekst03

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem t-max dla s8 na telefon dziewczyny. Oczywiście kupiłem na homescreen tak jak do mojej s9+. Okazuje się, że przy s8 tacka montażowa jest bardzo ciasna, aż za bardzo przez co telefon ledwo co się mieścił. Co bardziej ciekawe w zestawie do szkła do s8 były gąbki wchłaniające oraz 3 maskownice na głośnik czego brakowało w moim zestawie do s9+. Ponadto jakość tych gąbek była bardzo słaba, są zrobione z włókna, które po wsadzeniu dodatkowo zostawiały na ekranie pojedyncze nitki, co skutkowało kolejnym czyszczeniem ekranu przed nałożeniem szyby. 

@Diwad jak masz dojścia do producenta możesz mu to zgłosić :) oraz dzięki za kolejną szybką realizację zamówienia. 

Ogólnie jak ktoś się zastanawia nad tym szkłem to gorąco polecam całkiem przyjemnie się nakłada ( wystarczy dobrze się zapoznać z instrukcją oraz obejrzeć film z montażu) i jest bardzo wytrzymałe, wczoraj telefon na siłowni z impetem spadł mi na maszynę a potem na podłogę efektem jest kilka rys na szkle, co było bardzo miłym zaskoczeniem, że tylko tyle się stało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Dzięki za opinie.
    Tak, od nowej wersji dorzucane są wkładki pochłaniające nadmiar kleju i naklejka na głośnik. Wkładki nie są potrzebne do poprawnej instalacji i jak mowisz są średniej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kilbos

Potwierdzam wkładki pochłaniające nadmiar kleju ze względu na swoją mierną jakość utrudniają instalację szyby. Odstające nitki zwiększają ryzyko zaimplementowania ich w czasie klejenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi