Skocz do zawartości
anoj

Wydajność i statystyki akumulatora.

Rekomendowane odpowiedzi

anoj

Czy Wasz telefon też jest mocno ciepły podczas ładowania? Czy to normalne? Temperatura mojej baterii podczas ładowania wynosi 38-39 stopni C (sprawdzone w Ustawienia -> Bateria i wydajność -> Zasilanie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szkaju

Optymalna temperatura. U mnie dochodzi nawet do 41, ile wychodzi Ci SoT? U mnie na pełnym ładowaniu 6h SoT i ok 5 dni działania, przy tym dane i wifi i synchro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    anoj

Dzięki! Telefon mam dopiero drugi dzień, ale odpowiem jak tylko się dowiem :)

Edytowane przez anoj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radam5

Temperatura zależy też pewnie od ładowarki, np teraz od godziny telefon mam podłączony do kompa i temperaturę baterii pokazuje 28st

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

A czy duża jest różnica w szybkości ładowania między zwykłą ładowarką, a tą obsługującą technologię Quick Chardge? Mam jakąś szybką ładowarkę od Huawei, a tam jest inna technologia ładowania. Mimo to, do pełna od 20% ładuje mi w około 2.20 minut.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Te inne technologie w huawai czy w Moto to ładnie nazwane QC.
    Jak do Moto podłącze ładowarkę od huawei to mi pokazuje, że wyczuł "Turbo power" od moto ....
    RN4 ładuje max 5V 2A. Każda dobra ładowarka która ma takie lub lepsze parametry powinna ładować tak samo szybko.
    Ale jak zostawiasz na noc do ładowania to bezpieczniej podpinać 5V 1A.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu bezpieczniej, skoro po przekroczeniu 90% ładowarka sporo zmniejsza moc ładowania i nie ma możliwości uszkodzenia baterii lub fona 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Takie są teorie, że szybkie ładowanie szkodzi. Różne rzeczy piszą i można znaleźć.
    Natomiast ogólnie odnośnie ogniw (modelarskie, li-jon, 18650 itp) jest zalecenie aby nie rozładowywać do końca, ładować dobrą i stabilną ładowarką, nie przeładowywać, nie trzymać bez potrzeby naładowanego akku pod prądem (cóż zazwyczaj ładuje w nocy... ) oraz żeby nie ładować prądem większym niż połowa pojemności.
    Zbyt wysokim napięciem (zdarza się e kiepskich ładowarkach) można uszkodzić.
    Zbyt wysokim natężeniem można przegrzać i uszkodzić. Niby telefony są zabezpieczone i mają układy sterujące i wcale nie wybuchają ....

Ważne żeby używać z głową i tyle.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rollu

Co do ładowania RN4 to maksymalnie ładuje mi 1.6A na 5V, przy 90% wzwyż spada poniżej 1A,ale musiałbym dokładnie to sprawdzić jeszcze. Myślę, że taki prąd tutaj nic nie uszkodzi. PS. Wszystko na oryginalnej ladowarce i kablu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie szkodzi, Lenovo p2 które miałem szybka ładowarka z zestawu przekraczała 4000 mah 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi