Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei MediaPad M5 10 - opinie, wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

szakul

Ja mam W09 wiec z WIFI bez LTE, ale to nie powinno miec większego znaczenia i obydwie wersje pewnie dostaną aktualizacje.

W zadnych testach nie uczestnicze, albo o czymś nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 3.04.2019 o 13:46, PWojciechowska napisał:

Mam model CMR -AL09, czyli MediaPad M5, wzięty w Plusie, ale bez brandu (jeżeli jest na tabletach), i niestety nie ma żadnej aktualizacji. Ostatnia była z poprawkami bezpieczeństwa na luty 2019. Czyżby wina operatora? Karta SIM włożona z Plusa. A może uczestniczysz w testach?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Huawei aktualizacje OTA prowadzi etapami. Też nie widzę u siebie powiadomienia o dostępności aktualizacji, ale ja nie mam parcia na numerki wersji.

@szakul

Jakie masz wrażenia z użytkowania nowego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakul

Generalnie tabletu używam od 2-3 miesięcy. Po aktualizacji nie zauważyłem większej rewolucji, według mnie trochę lepiej trzyma bateria.

PS Tu nie chodzi o parcie na numerki, tylko o optymalizację, nowe funkcje albo poprawki błędów ... chyba po to są aktualizacje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, że aktualizacje mają na celu poprawę działania, ale bywa też tak, że usuwają pewne funkcje a nowe działają średnio. Również twórcy aplikacji nie dostosowują ich do nowej wersji systemu. Mam wersję 8.0 i w Google Play często jest informacja "ta aplikacja nie jest zoptymalizowa do tego systemu" . Np apka mojego banku ma taki komunikat, ale działa dobrze. Boję się, że na nowszej wersji może się "wykrzaczyć".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakul

Taki komunikat mam także na Androidzie 6.0 w tablecie Lenovo, na 9.0 w Huaweiu także jest :lol:

Ale wszystkie aplikacje póki co działają bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Również jestem nowym posiadaczem tego tabletu w wersji LTE. Myślałem nad tabletem Samsung Tab S2 lub uzywce S3 (amoled, sam mam Note 9) i wytrzymałość ekranu na ścisk (niestety w każdym IPS można wsisnac lekko palcem dobić do ekranu, w amoledach że względu na inną budowę można wciskać z całej siły i tak nie dobijesz do ekranu, ekrany amoled są wytrztmalsze na ściskanie, zginanie itd...). Ale nie żałuję, w etui i szkle hartowanym nawet jest ok. Wydajność tego tabletu jest bardzo przyzwoita, pamięć ROM jest szybsza niż w moim Galaxy Note 9 i to widać z każdą instalacja aplikacji lub kopiowaniu plików. Jestem bardzo zadowolony za 1499pln ma się fajny tablet. 

Czy ktoś otrzymał już aktualizacje na tablet w wersji LTE czyli CMR_AL09 do Android 9?

Na aplikacji Firmware Finder for Huawei niby jest już Android 9 ale nie jest zatwierdzony, mam też konto na Funky Huawei i tam nawet nie ma softow do naszej Europejskiej wersji... Heh dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od wczoraj wisi u mnie możliwość aktualizacji do wersji CMR-AL09 9.0.1.161(C432E5R1P5). Tablet kupiony w EURO AGD, operator ORANGE. Chwilowo nie będzie aktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też pojawiła się aktualizacja. Tablet kupiony w Plusie, bez brandu, z kartą SIM z Plusa.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teufel

Ja już zaktualizowałem M5 10" LTE kupiony w sklepie, nie u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psonic

I jak Wam działa tablet po aktualizacji do 9? Jakie wrażenia? Żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi