Skocz do zawartości
bpmess

Słuchawki z zestawu nagle zaczęły grać ciszej

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dodam trzy grosze do tematu. Niestety te słuchawki są spier... zepsute w fazie projektu?!?!? Generalnie walczyłem z wszystkimi trzema rozmiarami gumek i przy żadnym rozmiarze słuchawki nie wskakiwały odpowiednio do ucha i niestety grały strasznie płasko, bez basu i w ogóle bez niczego. Dopiero założenie słuchawek przez przypadek na odwrót, tzn. lewej do prawego ucha, a prawej do lewego ucha spowodowało, że słuchawki zaczęły się dobrze trzymać w uchu/uszach i pojawił się bas. Niestety ten sposób działa tylko do czasu, dopóki np. nie spoci się wnętrze ucha. Wtedy niestety słuchawki w ogóle nie chcą się dobrze ułożyć i znowu bas znika i grają płasko. Ogólnie jestem nimi zawiedziony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Ja je zakładam kablem do góry i zawijam za małżowinę, bo jak zakładam normalnie to też się nie trzymają.

Pozdro zw13rzu

Edytowane przez zw13rzu
    Poprawa pisowni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Co do wygody to się zgadzam, co jakiś czas je muszę poprawiać bo wyskakują, ale jeśli nie długo słucham to się nadają. Moje wrażenie jest takie że są to jedne z lepszych słuchawek jakie miałem a na pewno najlepsze jakie miałem dołączone do zestawu z telefonem. Drugie słuchawki jakie mam to JBL bezprzewodowe które kosztowały ponad 1200 zł i dźwięk jest prawie porównywalny. JBL grają oczywiście lepiej ale na prawdę nie jest to kolosalna różnica, więc może takie porównanie dobrze zobrazuje, jak te słuchawki z zestawu powinny grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KBL masz nauszne czy doki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol
    Co do wygody to się zgadzam, co jakiś czas je muszę poprawiać bo wyskakują, ale jeśli nie długo słucham to się nadają. Moje wrażenie jest takie że są to jedne z lepszych słuchawek jakie miałem a na pewno najlepsze jakie miałem dołączone do zestawu z telefonem. Drugie słuchawki jakie mam to JBL bezprzewodowe które kosztowały ponad 1200 zł i dźwięk jest prawie porównywalny. JBL grają oczywiście lepiej ale na prawdę nie jest to kolosalna różnica, więc może takie porównanie dobrze zobrazuje, jak te słuchawki z zestawu powinny grać.
    Wczoraj udało mi się uruchomić pełny wzmacniacz i słuchawki ruszyły jako profesjonalny sprzęt, mogę napisać, że są świetne. Jak na słuchawki z zestawu, oczywiście.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Mam takie samo zdanie. Te drugie mam nauszne.

Wysłano z LG V30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

@sbapol Jak na słuchawki z zestawu pewnie tak, ale do słuchania muzyki nie bardzo zwłaszcza z naszych v30, który to telefon stać pod względem jakości dźwięku na znacznie więcej niż te słuchawki są w stanie z siebie dać. Głośniej nie znaczy lepiej. To jest częsty błąd w odczuciu "subiektywnym". Porównując dwa źródła dźwięku, w pierwszym odczuciu będziemy skłonni wskazywać głośniejsze źródło na to lepsze, co nie koniecznie będzie prawdą, nawet mając tego świadomość. I co ciekawe różnica nie musi być duża, człowiek świadomie odczuje jedną trzecią db różnicy a podświadomie jeszcze mniej i to "jeszcze mniej" wystarczy. Tak poprostu jest.

A uruchamianie wzmacniacza w opcji "profesjonalny sprzęt dźwiękowy" to tylko dodanie mocy, a nie jakości dźwięku.
    Pozdro zw13rzu
    P.S.
    No, chyba że mam fatalny egzemplaż
    .:)

Edytowane przez zw13rzu
    Dodanie treści, poprawa pisowni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

Myślę, że albo masz uszkodzone słuchawki, albo olbrzymie wymagania. One brzmią całkiem dobrze. Jak najbardziej nadają się do muzyki. Pewnie nie dla audiofila, ale przeciętny użytkownik telefonu powinien być z nich zadowolony. Miałem dobrze grającego Samsunga s1{wolfson} , po przeróbka też nieźle s2, lg g2 znosny, Note 4 z viper audio grał świetnie, a lg v30 tamte telefony miażdży. Przy tamtych nawet nie wypakowywalem słuchawek, a tu mile się zaskoczyłem.
    Nie wiem czy włączenie pełnego wzmacniacza to tylko dodanie mocy. Być może, ale ta opcja z moich niedrogich superluxow hd651 wyciąga więcej mocy, szczegółów, dźwięk jest czystszy i ma więcej basu. Bez tych 50om wszystko jest takie zamulone. Słucham na podobnej głośności jak bez 50om i słyszę więcej. Z przyjemnością słucham teraz muzyki i myślę nad kupnem lepszych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Może być, że jedno i drugie. Być może słuchawki są nie bardzo, a i wymagania są większe niż "przeciętny użytkownik" tylko że ten telefon nie jest przeciętny muzycznie. Normalnie słucham plików bezstratnych o jakości cd lub hi-res na Sennheiser momentum M2 Aeg, a nie są to audiofilskie słuchawki, ale jak zakładam stockowe to mam odczucie jak by mi ktoś tlen odciął i dochodzę do takich wniosków o jakości tych słuchawek, do jakich dochodzę.
    Może być, iż Twoje hd651 potrzebują mocy, żeby lepiej zabrzmiały, lecz nie znaczy to wcale, że w opcji 50 ohm załącza się inny, czytaj lepszy wzmacniacz w telefonie, bo tak to nie działa.

Pozdro zw13rzu

Edytowane przez zw13rzu
    Poprawa pisowni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

Mam dokładnie to samo. Nagle (po wgraniu Oreo i podpięciu słuchawek po paru dniach) zaczęły grać bardzo cicho i płasko. Teraz już w ogóle nie ma basu (wcześniej i tak mi go brakowało) i muszę dać na max głośność żeby w ogóle dało się słuchać. Mam aplikację gcam 3.7 może to jej wina. Wcześniej miałem nougat i gcam 3.6 i słuchawki grały naprawdę dobrze, czysto, wyraźnie tylko basu mało jak dla mnie (muzyka elektroniczna). Nie wiem co jest przyczyną. Robię wszystko tak samo jak zawsze, jest ikonka hifi po wpięciu, słuchawki leżały kilka dni, nie spadły ani nic z tych rzeczy. Niestety nie mam narazie możliwości podłączenia innych. Dodam że dźwięk z YouTube też jest lipny.

Edit.

Podpialem inne słuchawki i grają dobrze. Wina jest więc samych słuchawek. Udało mi się nawet uruchomić poprzez rozdzielacz tryb 50 Ohm i nawet aux (dla urządzeń powyżej 600 Ohm). Też nie pomogło, bo myślałem że może wzmacniacz padł albo się przyblokowal. Nie mam pojęcia co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi