Skocz do zawartości
Assasin74

Aplikacja przekazująca lokalizacje z podglądem na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam aplikacji która w zamkniętym gronie naniesie wszystkich jej posiadaczy na mapie. Coś w stylu znajdź moje urządzenie android tylko z podglądem na żywo dla kilku urządzeń jednocześnie. Może być to aplikacja płatna.

Aplikacja będzie używana do nawigowania grupami osób szukających obiektu. Osoby szukające obiektu będą posiadały telefony z systemem Android nie muszą one posiadać dostępu do mapy ale mogą. 

Osoba nawigująca będzie korzystała Komputera PC lub Laptopa i musi widzieć położenie wszystkich osób posiadających zainstalowaną aplikację (maksymalnie 7 osób) 
    Dobrze by było gdyby aplikacja nie miała dużego zapotrzebowania na internet i aktualizowała pozycję co minimum 10-15 sekund. 

MAPA MUSI MIEĆ PODGLĄD SATELITARNY PONIEWAŻ GRUPY PORUSZAĆ BĘDĄ SIĘ LASAMI I BEZDROŻAMI

Macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

@Assasin74 Pewnym rozwiązaniem ale kłopotliwym jest Glympse Kłopotliwy dlatego, że osoba siedząca przed kompem musi mieć otwarte jedno okno przeglądarki na każdą osobę. Nie ma (ja nie znam) sposobu by był możliwy podgląd całej grupy na jednej mapie. Osoba "podglądana" udostępnia lokalizację poprzez przesłanie maila, siedzący przed PC klika link i już.

Możesz jeszcze sprawdzić udostępnianie lokalizacji googla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, Glympse nie oferuje możliwości podglądu kilku urządzeń jednocześnie, udostępnianie lokalizacji google też nie :(

W przypadku Glympse jest też zbyt duże opóźnienie.

Są jeszcze jakieś aplikacje tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już po uruchomieniu map google widać punkty użytkowników udostępniających lokalizację więc jak nie ma podglądu, przykład ze smartfona

58d2c9c0d349f97b098b4fd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy nie ma takiej opcji w Waze. Tam można tworzyć grupy znajomych to może i lokalizację takiej grupy będzie można mieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deniss

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat, żeby niepotrzebnie nie mnożyć wątków.

Może ktoś będzie w stanie mi coś sensownego doradzić, ponieważ pomimo kilkudniowego "trzepania" Internetu wciąż nie mogę się dowiedzieć, jak osiągnąć następujący efekt :

1) Osoba posiadająca telefon z GPS (Android) zaznacza manualnie (nie na zasadzie ciągłego śledzenia trasy) raz - lub kilka razy dziennie - swoje położenie w oparciu o aktualną pozycję GPS. Kolejne punkty układają się w chronologiczną trasę - swoisty ślad - choć poszczególne zaznaczone punkty mogą być od siebie w znacznym oddaleniu (kilkanaście do kilkudziesięciu km). Optymalnie by było, gdyby liczona była długość tak zapisanej trasy.

2) Trasa opisana w pierwszym punkcie może być w łatwy sposób udostępniona i widoczna na jakiejś mapie, jak Google Maps itp, z możliwością podglądu na PC w trybie online, czyli aktualizuje się na bieżąco po dodaniu każdego kolejnego punktu, bez konieczności każdorazowego manualnego eksportowania jakichś plików itp. Ważne, żeby cała trasa była widoczna w całości, a nie tylko bieżące położenie czy ostatnie położenie.

Będę wdzięczy za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

@Deniss zobacz Ultra GPS Logger Podejrzewam, że jest blisko Twoich wymagań. Natomiast w 100% (wg mojej wiedzy) tych wymagań nie spełni żadna app.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po krótkiej przerwie, niestety dalej nie znalazłem odpowiedniej aplikacji, nie zależy mi już na podglądzie na PC może być podgląd na Androidzie (na innej aplikacji)
    w przypadku google częstotliwość odświeżania jest zdecydowanie za mała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi