Skocz do zawartości
MroziQ

P20 Pro - Bateria (statystyki, opinie, SOT)

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi jak u Was telefon drenuje baterię w nocy gdy leży nieużywany? 

U mnie schodzi między 10 a 15 %. I to nie ma znaczenia czy zostawiam WiFi i dane włączone czy nie. Nie za dużo trochę? W statystykach zuzycia baterii telefon w trybie gotowości i bezczynny łącznie zużywają niemal tyle samo baterii co sam ekran. Dla mnie czas 8h SoT jest jakąś abstrakcją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie przez noc jakieś 2-3% max. Bez WiFi, włączony GPS, net mobilny.

To wytapatałem ja. P20 pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to są normalne wartości. Mój poprzedni 2-letni lg g4 który jeszcze leży włączony ale nieużywany podczas dwóch dób zjadł 30 % baterii. P20 pro podczas nocy zżera 15. Co jest do.....nie tak? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja? Sygnal sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No i to są normalne wartości. Mój poprzedni 2-letni lg g4 który jeszcze leży włączony ale nieużywany podczas dwóch dób zjadł 30 % baterii. P20 pro podczas nocy zżera 15. Co jest do.....nie tak? 

Spróbuj wejść w Menadżer telefonu i zrobić mu optymalizację. Wyłącz i włącz telefon ponownie i sprawdź jeszcze w statystykach baterii czy jakaś apka nie drenuje Ci baterii. 15% na noc to nie jest normalna wartość jak na Huaweia. Samsung to może i tak ale nie Huawei. U mnie przez noc (tzn. ok 6-7 godz) schodzi ok 3% baterii. Mam włączone cały czas wifi, dane komórkowe, lokalizację, synchronizacje i wifi+. Lokalizacja wspierana skanowaniem wifi.

Jeszcze na koniec jedno pytanie, nie masz czasem włączonego AoD?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na AoD zuzycie energii wcale nie bylo wieksze przez noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezależnie od tego czy na wifi i danych, samym wifi, samych danych było zawsze podobnie między 10 a 15 procent. W statystykach baterii właśnie żadna apka nie wzbudzała podejrzeń. AoD off. Zrobiłem godzinę temu reset do fabrycznych, nie instaluję absolutnie niczego, zostawiam go na noc jak fabryka stworzyła i zobaczę co będzie.

Moje podejrzenia jedynie wzbudzała statystyka zużycia baterii telefonu w bezczynności, kilkanaście procent non stop. Jakiś vir? 

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam zdublowaną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi przez noc schodzi około 3% baterii, WIFI, GPS OFF, AOD OFF
    W ciagu dnia SOT to jakieś 5h w trybie mieszanym WIFI/LTE na sofcie pobranym z HiCare 128 (GPS OFF, NFC  OFF). Też się zastanawiam jak wykręcacie 8H SOT? Może macie wyłączone aplikacje facebooka i messengera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eksperyment się powiódł. Położyłem na stole telefon jak miał 100 % i rano dalej miał 100 %. Co prawda wyłączyłem WiFi i dane, ale to specjalnie do testów. Podejrzewam że coś przy przenoszeniu z poprzedniego lg g4 musiało nie spasowac huaweiowi i drenowalo mu baterię. Będę teraz ręcznie instalowal wszystkie apki, po kilka na dzień i zobaczę czy po którymś momencie nastąpi znowu nadmierne zużycie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Rastasoul Jak będzie dobry deep sleep, to i z WIFI w nocy (~8h) nie powinny spaść żadne procenty. No, ale wiadomo, że od 100-99% spada najwolniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi