Skocz do zawartości
kacper1970

Telefon nie uruchamia się - TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim forumowiczów,

Wczoraj pełen werwy zabrałem się za ulepszanie mojego LG G3s używając poradnika LINK. Wszystko było ok i szło dość sprawnie do momentu gdy zabrałem się za instalowanie Recovery, gdzie zamiast aboot.bin użyłem zwykłego boot.bin . Całość się dobrze przyjęła (na tym etapie) jednak po restarcie telefonu dostałem komunikat Secure Boot Error oraz kod 650.

Komputer widzi telefon jako dysk wymienny o pojemności 63,9 Mb
    LGNPST widzi telefon jednak wyrzuca go jako Emergency, i nie wiem co dalej z tym zrobić ew. jakie pliki do niego wrzucić
    Fastboot tylko się uruchamia i wyłącza
    FlashTool również widzi telefon jednak nie da rady wgrać oprogramowania.

Serdecznie prosił bym o pomoc, bo nie wiem co z tym fantem zrobić.

Mam pewność co do tego gdzie tkwi błąd, tak jak w poradniku w zamieszczonym linku jest komenda którą trzeba wpisać przy robieniu Recovery
    su
    dd if=/sdcard/aboot.bin of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot

Zamiast aboot.bin
    wpisałem boot.bin

i wyrzuciło mi około 24000 records in / 24000 records out

kwestia tego jak przywrócić sprawny plik boot.

Lub w ogóle jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli system Ci sie nie uruchamia no to nie zamienisz pliku boot. Takie komendy trzeba pisać z rozwagą, taka pomyłka może skutkować trwałym uszkodzeniem telefonu.

trzymaj vol+ i podłącz kabel do telefonu, telefon powinien wejść w Download Mode, wtedy wgrasz nowe oprogramowanie. Jeżeli nie da rady, pozostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

Uwaliłeś bootloader gdybyś to od razu zrobił po raz drugi przed restartem to wszystko było by ok a tak to pozostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki wniosek na przyszłość : nie grzebać w fonie .

Używać spokojnie tego co oficjalnie daje producent .

A tak to teraz będziesz płacił za naprawę.

Nie miała baba kłopotu ; kupiła se prosię........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry mam problem z telefonem lg g3s podczas aktualizacji systemu ktory mi sie wlacza w telefonie co jakis czas pod koniec aktualizacji rozladowal mi sie telefon, po podlaczeniu do ladowarki wlacza mi sie logo lg a potem powitanie android z plusem na zielonym tle i dalej nic mi sie nie wlacza a reset nie dziala tylnimi przyciskami .Blagam o pomoc co moge z tym zrobic nie orientuje sie jaki mam dokladnie typ oprogramowania

Edytowane przez Daniel.
    Po aktualizacji systemu i rozładowaniu telefonu w między czasie system się uruchamia tylko do logo operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zrobić hard reset, vol+power

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Gdy uruchamiam telefon widzę czarny ekran z małymi napisami u góry :

Secure booting error !

Cause: boot verification verify

Nie wiem co mam zrobić, chce zainstalowac firmware ale wgl nie wiem czy to ma sens i wgl o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hutnyp

witam w dniu dzisiejszym postanowiłem sobie zaktualizować telefon poprzez lg PC suite ale podczas aktualizacji cos poszło nie tak. podczas instalowania juz w telefonie stanęło n 3% poczym wyskoczył na dole na pasku na czerwono ERROR telefon się z resetowal i przy napisie lg logo przy włączaniu na górze w rogu pisze secure boot error i po chwili ekran gaśnie próbowałem hard reset zrobić ale przy kliknięciu Yes telefon gaśnie w taki sam sposób a trybu awaryjnego tez włączyć się nie da. Co mam uczynić ? proszę o pomoc

jeśli w złym dziale piszę to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miałem lg to była strona z oficjalnymi softami od lg i tam były wszystkie softy z wszystkich krajów i wszystkich operatorów. Pobierz ten dostępny najnowszy i sobie wgraj. Niestety wybacz, ale nie pamiętam jak to się robiło. Ewentualnie w programie do tel od LG miałem odzyskiwanie systemu czy jakoś tak. Działało to na tej samej zasadzie tylko, że wszystko szło ręcznie. Tak czy tak dane z pamięci tel idą się....

EDIT: karta pamięci jest bezpieczna, ale w razie czego wyjmij ją z tel

EDIT 2: Przed wgraniem musisz zbootować tel w trybie emergency

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hutnyp

Tylko jest jeden problem taki ze nie mam jak tego zrobić bo telefon mi na to nie pozwala. Podłaczenie do kompa tez nic nie da bo go nie wykryje nie da sie w zaden tryb wejsc ani na volum + ani na volum - bo i tak po chwili sie wylacza_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi