Skocz do zawartości
Dominik Pieścikowski

Zbity tył i wyświetlacz - czy warto samemu podjąć się naprawy? Gdzie kupić sprawdzone części?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - Huawei P10 lite ze zbitym tyłem i ekranem. Telefon się włącza, dotyk działa w 100%.

Zapytanie jest takie: czy opłaca się naprawić samemu kupując części serwisowe (wyświetlacz+klapka baterii) czy lepiej odesłać do serwisu np http://rizeer.pl/Huawei-P10-Lite-wymiana-szybki który ma bardzo dobre opinie?

Jeśli tak, to gdzie dostanę części zamienne do P10 lite, ale sprawdzone i takie, które działają i nie będzie z nimi żadnego problemu?

Chyba, że polecacie jakiś inny, lepszy serwis?

Dzięki z góry :)

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wymianie wyświetlacza w p10lite trzeba sporo się natrudzić i bardzo łatwo uszkodzić pozostałe podzespoły. Jeśli w tym siedzisz to można zaryzykować. Jeśli jednak jesteś laikiem to nie ryzykuj bo pujdziesz w koszta w takim wypadku lepiej to zlecić serwsowi. Sam osobiście bym się nie podjoł, a wymieniałem lcd w samsungach, lg, iphone, sony. W huawei widziałem poradnik na yt i wymiękłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w czym problem w wymianie? Nagrzewasz telefon, by zmiękczyć klej i z wyczuciem podważasz elementy narzędziami do otwierania telefonów, więc na czym polega niby ta trudność, która sprawiła, że wymiękłeś? :) 

awygo - genialny link. WIELKIE DZIĘKI

Edytowane przez Dominik Pieścikowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klejenie baterii np i łatwo wyginający się korpus. Podobno bateria wklejona bardzo solidnie (nie żałowali kleju). Tylnia klapa zdarza się że nie chce się spasować i pęka to sprawia że wymiękam na tym wideo robił to profesjonalista. I mający spoko sprzęt w domowych warunkach jednak można napotkać trudności. Aha i w iphonie u spodu przy porcie ładowania masz 2 śrubki odkręcasz naklejasz lotke i ładnie się poddaje. Tutaj są same zatrzaski a zatrzaski lubieją pękać.

Edytowane przez Marcin305
    Dodanie treści
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam opalarkę :) 

A zestaw narzędzi do otwierania obudowy np. http://allegro.pl/zestaw-17-narzedzi-do-otwierania-telefonow-lcd-602-i7110483261.html

Więc myślę, że się rzucę na samodzielną wymianę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, Dominik Pieścikowski napisał:

Ja mam opalarkę :) 

A zestaw narzędzi do otwierania obudowy np. http://allegro.pl/zestaw-17-narzedzi-do-otwierania-telefonow-lcd-602-i7110483261.html

Więc myślę, że się rzucę na samodzielną wymianę ;) 

Spoko wiesz ja nie miałem na celu ciebie zniechęcać, ale abyś rozważył za i przeciw bo 250zł to też spoko cena jak za taką usługę. Jak coś powodzenia, i daj znać jak poszło, pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety gość z aukcji powyżej dostał negatywa za podróbki...

Ktoś podeśle sprawdzonego sprzedawcę ?  Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlacz zmieniony bez problemów. Wszystko śmiga.

Jednak przed złożeniem tyłu muszę zapytać o zaślepkę lampy błyskowej - najwyraźniej podczas zbicia się gdzieś zagubiła.

Gdzie można ją dostać? Niestety na allegro nie widzę;/

Załączam fotkę o co mi chodzi:

img_20180427_162056xxuet.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 
    kupiłem na serwisie aukcyjnym ekran do p10 lite. Po "testowym" zamontowaniu, ekran zaświecił. Niestety pojawił się problem - nie działa dotyk... Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi