Skocz do zawartości
4bstr4ct

DeX - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

4bstr4ct

Witam, zainteresowany jestem DeX'em, obecnie mam PC na którym przeglądam internet, oglądam seriale, filmy i wykonuje drobną pracę, zastanawiam się teraz czy warto sprzedać PC za 2000 zł i kupić DeX'a. Posiada ktoś z was DeX'a? Jak się sprawuje? Warto kupić? Warto czekać na tą odświeżoną wersję DeX'a? Czy już wiadomo kiedy będzie można ją kupić?   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DeX Pad, który firma Samsung zaprezentowała wraz z Galaxy S9 i Galaxy S9+, będzie można kupić już od 13 maja. Firma ogłosiła także ceny swojej ulepszonej stacji dokującej. DeX Pad będzie kosztować 99,99 dolarów, czyli około 340 zł. Jest to kwota niższa niż mówiły predykcje.

Czy warto? A potrzebujesz? Ja nie widzę do tego zastosowania dla siebie

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakul

Mowa o tym wynalazku? https://www.x-kom.pl/p/424462-stacja-dokujaca-do-smartfonu-samsung-dex-pad-2018.html

Kupując przez internet masz 14 dni na zwrot, więc możesz sam się przekonać czy to się do czegoś nadaje ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RufleX

Posiadam DeX'a, działa szczerze średnio jak na takie urządzenie, są błędy ale osobiście czuję się jak beta tester Samsunga po kupnie s9+. Dziwne komunikaty o których już pisałem, Smart View nie działa i wiele innych niestety... Wracając do tematu to jeszcze bym się wstrzymał z Vidloxem mi się pogryzł wczoraj, Samsung Browser oraz Chrome przestawały działać w tym samym momencie a jak odpaliłem snapa na DeX'ie to się poddałem i odłączyłem telefon ze stacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na dzien dzisiejszy to moze sie ktos wypowiedziec jak ten nowszy dex dziala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xwing
    Napisano (edytowane)

Mam starego Dexa i używanie tego, a w zasadzie softu zrobionego przez Samsunga, na to urządzenie, to jedna wielka udręka.

Był zapowiadany podsystem Linux na Dexa, ale od miesięcy ani widu ani słychu.

- Aplikacje nie są przystosowane do skalowania w systemie Dex. Te które Samsung udostępnił, można policzyć na palcach

Trzeba kombinować poprzez różne patche, aby dało się odpalić Netflixa czy Kodi w pełnym ekranie a i tak działa to różnie, albo wcale.

(Przykładowo aplikacja Vectry po utracie fokusu zatrzymuje się, nie można coś tam pisać i oglądać jednocześnie TV Online)

- Brak typowej wielozadaniowości jak w Windowsie. Nie da się uruchomić 2 multimedialnych aplikacji jednocześnie (np, chce słuchać radia i przeglądać Youtub'a. Aplikacja Youtube po włączeniu przejmuje kanał dźwiękowy i wyłącza radio.)

- Ogólna wydajność procesora ARM jest bardzo niska. Już bardziej responsywny jest jakikolwiek linux czy inny system na Intelu Atom.

Przeglądarka internetowa działa wolno, pakiet office też nie robi szału. Już nie wspominam edytorów do zdjęć czy video.

Podsumowując, 1000 razy lepiej spisuje się IntelStick z systemem Windows za 299zł gdzie:

- wszystko działa płynniej i szybciej, nie trzeba godzinę szukać rozwiązania jak daną aplikację zmusić do zadziałania

- tysiące aplikacji gotowych do ściągnięcia i uruchomienia (nie kilkanaście przystosowanych do Dexa)

- możesz pracować na komputerze, a jednocześnie nie masz zablokowanego telefonu (możesz prowadzić rozmowy)

Edytowane przez xwing
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vip.ryb

Jak ktoś chce to może sobie zamówić coś takiego:
    https://pl.aliexpress.com/item/EASYA-USB-C-Hub-to-HDMI-4K-Dex-Mode-for-Samsung-Galaxy-S8-S9-Nintend-with/32855852893.html

Ja to z ciekawości zakupiłem za 48 zł i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem też inny adapter który był opisany jako DEX. Jestem ciekaw czy faktycznie on włączy ten tryb czy to tylko ściema, że niby DEX bo możesz podłączyć monitor i urządzenia usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego wynalazku z aliexpress?

dodana zawartość

Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego wynalazku z aliexpress?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co chcesz więcej wiedzieć? Tam przecież wszystko jest podane. Zwykły adapter usb c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi