Skocz do zawartości
4bstr4ct

DeX - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

No generalnie jak to działa? Warte zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A potrzebujesz? Podpinasz adapter do telefonu i możesz sobie podłączyć po hdmi jakiś ekran, urządzenia przez usb - klawiaturę, myszkę, dysk, pendrive, nawet nagrywarkę cd. Są adaptery z portem lan, z różnymi wyjściami wideo. Często jest kolejny port usb c żeby można jednocześnie ładować telefon. Ja mam taki:
    https://www.tomtop.com/p-dc30gy.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie wiem czy potrzebuję [emoji14] póki co się rozglądam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 15.06.2018 o 15:51, mateusz1807 napisał:

A potrzebujesz? Podpinasz adapter do telefonu i możesz sobie podłączyć po hdmi jakiś ekran, urządzenia przez usb - klawiaturę, myszkę, dysk, pendrive, nawet nagrywarkę cd. Są adaptery z portem lan, z różnymi wyjściami wideo. Często jest kolejny port usb c żeby można jednocześnie ładować telefon. Ja mam taki:
    https://www.tomtop.com/p-dc30gy.html

A masz możliwość sprawdzić czy wyświetli Ci np na TV obraz z odtwarzanej na telefonie IPLA lub NC+ Go?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yahro73 To klonuje wszystko co jest na ekranie telefonu, nie ma znaczenia jaką aplikację włączysz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale sprawdzałeś którąś z tych aplikacji? Pytam ponieważ mam np kabel USB C - HDMI i klonuje na TV wszystko z wyjątkiem tych dwóch, podobnie zresztą jak Chromecast.

Edytowane przez Yahro73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem własnie obie. Działają. Nie korzystam z NC+ więc niewiele mogę tam zrobić, ale aplikacja się uruchamia i przesyła obraz

Spoiler

37357338_435985243547941_7654506692209541120_n.thumb.jpg.9a16f9068df7674ff1e6651eac4220c4.jpg37357267_435985876881211_905464468471808000_n.thumb.jpg.463a715f3a36d90d46af5345d58ffff1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Mam Dexa od ponad miesiąca. Ogólnie jestem z niego zadowolony. Kupiłem go z myślą o oglądaniu filmów z przeglądarki, screen mirroring nie działa zbyt dobrze (jakość, zawieszki) przy oglądaniu dłuższego video. Dex sie sprawdza, powiedziałbym że z mojego tv po podłączeniu dexa robi sie taki notebook. Do podstawowych funkcji, oglądanie treści w necie, jak najbardziej okej. Nie mam żadnych błędów.

Aczklwiek, co do filmów, zalecam oglądanie z przeglądarki samsunga, na Chromie przejscie na fullscreen nie działa (czarny obraz z dzwiękiem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Sytuacja ma się następująco: kupiłem TV Samsunga, do tego Samsung Galaxy S9+. Chce dokupić DeXa zęby móc korzystać z aplikacji NC+ GO. Próbowałem udostępnić obraz przez udostępnianie ekranu z Huaweia 9, ale aplikacja blokuje udostępnianie. Czy poprzez DeXa i telefon Samsunga takie połączenie się uda?

Edytowane przez balwanekbuli
    Poprawiłem formatowanie i polskie znaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstrzymaj się z dexem. Możliwe że aktualizacja do Android Pie wprowadzi dexa na poziomie software tak jak jest w Note 9. Kup adapter usb-c na hdmi i sprawdź na tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi