Skocz do zawartości
4bstr4ct

DeX - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne zależy od producenta, w Android tv Philipsa działa.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mszczepa chodzi mi o telefon z androidem. Wszelkie Android TV i przystawki mają dodaną obsługę NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Co jest trochę dziwne, zważywszy na ideę DEX. BTW, jak domyślnie formatowanie są karty pamięci większe niż 32GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mszczepa te karty są w exFAT. Do telefonu możesz podłączyć FAT, FAT32 i exFAT. NTFS nie przejdzie. Z Twoim adapterem nic więcej nie zrobisz. Chyba, że jakimś programem, który doda obsługę NTFS. Nie wiem jak ze stacją DEX, bo jeszcze nie miałem z nią kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up pytanie było raczej retoryczne. Niestety producenci zafundował nam spore zamieszanie z formatami dla systemów plików, a właściwie z obsługą w różnych systemach. Tylko FAT32 jest uniwersalny... Ma plik może mieć max 4GB.

Nie zamierzałem korzystać z DEX, bo pomysł wydawał mu się nieco bez sensu z uwagi na: słaba wydajność, brak aplikacji, konieczność targania klawiatury, no potrzebujemy monitor... Dodatkowy ultrabook jest i tak bardziej mobilny.

Okazuje się, że samo działanie jest całkiem rozsądne i przypadkiem trafiło mi się potencjalne zastosowanie - jadąc na wakacje w hotelu mam tv, a nie chce mi się targac komputera, w końcu nie jadę do pracy.

Porownalem działanie DEX do tabletu z Atomem i n3450, no i s9 działa znacznie płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mszczepa ja też uważam DEX za zbędny dodatek. A raczej ciekawostkę. Niewiele odstaje od smartphone, a do laptopa bardzo daleko..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko dodam, przez kabel USB-C HDMI można odpalić nc+go jako mirrow, lecz apke trzeba uruchomić przed podłączeniem hdmi lub wyborem źródła tego hdmi. W innym wypadku jest blokada, taki myk ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

Czy ktoś próbował TAKIEGO ustrojstwa ? Obsługuje DEX ? Na różnych aukcjach są różne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r4v
    W dniu 7.09.2019 o 21:41, qbic7 napisał:

Czy ktoś próbował TAKIEGO ustrojstwa ? Obsługuje DEX ? Na różnych aukcjach są różne informacje.

Tego nie próbowałem natomiast używam tego i działa bez problemów, fakt że spora różnica w cenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi