Skocz do zawartości
Damian Ścibor

Sony Xperia XZ2 - wgranie softu brandowanego dla Single Sim - czy zadziała na Dual Sim?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Mam następujące pytanie posiadam telefon bez brandu w wersji dual sim, chciałbym wgrać brandowany soft od operatora ale jest on tylko dostępny w wersji dla telefonu na jedną kartę sim (bo operator nie sprzedawał telefonu w wersji na dual sim). Czy po wgraniu takiego softu brandowanego telefon działał prawidłowo?

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)

Wgrywaj zawsze ten rom jaki masz dedykowany dla swojej słuchawki. To na pewno zminimalizuje późniejsze niepożądane efekty uboczne.

Edytowane przez _tommy_
    Drobna korekta post (usunięcie zbędnej treści).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam wersję dual slim ale w sieci Play jest tylko w wersji na jedną kartę czy jak wgram ten brand z Playa to będzie wszystko normalnie działać? 

Edytowane przez _tommy_
    usunięcie zbędnej treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucanx

JA posiadam telefon z T-Mobile ale nie mogę dopatrzeć się żadnego śladu ingerencji sieci w oprogramowanie jego...

A i jeszcze inna sprawa... podpowiecie jakiś "przewodnik/poradnik" przy pierwszych krokach z tym telefonem, co warto wyłączyć, włączyć, by bateria działała dłużej, aparat lepiej i takie tam? Czyli taka typowa konfiguracja bez działania po omacku.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Musiałbyś poszukać np. na YT.
    Jeśli chcesz coś wyłączyć trwale to najlepiej root, TWRP, zamontować katalog System i z folderów app i priv-app usunąć zbędne aplikacje. Odchudzisz system, znikną niepotrzebne aplikacje. Do baterii ludzie polecają bodajże Better Battery Stats.

Wysłane z M4 Aqua przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucanx

No ok a jaki program obsługuję komunikacje XZ2 z komputerem? PC Companion? Bo on mi nie wykrywa telefonu a z Z3 nie było problemu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Do obsługi telefonów Sony jest PC Companion ale jak chcesz wejść do pamięci wewnętrznej / zewnętrznej to wystarczy kabel USB i tyle. Podłączasz, ściągasz górną belkę i wybierać przesył plików zamiast ładowania.

Wysłane z Xperii M2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucanx

No ok to wiem ale chce użyć do XZ2 tego PC C ale on mi się nie włącza po podłączeniu tego telefonu a gdy go uruchomię ręcznie nie widzi też telefonu, w czym jest problem? W połączeniu kablem telefonu z komputerem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@lucanx sprawdź to

https://support.sonymobile.com/global-en/xperia-companion/

Xperie łączy się z komputerem poprzez PC Companion, można przenosić pliki jedynie podłączając telefon do  komputera i wybierając na telefonie połączenie do przesyłu plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Dnia 12.05.2018 o 07:41, lucanx napisał:

No ok to wiem ale chce użyć do XZ2 tego PC C ale on mi się nie włącza po podłączeniu tego telefonu a gdy go uruchomię ręcznie nie widzi też telefonu, w czym jest problem? W połączeniu kablem telefonu z komputerem? 

Od jakichś 2 lat PC Companion nie jest wspierany, teraz Sony wydaje Xperia Companion dla nowszych słuchawek ;)

Edytowane przez saper_wroc
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi