Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor 10 - pytania do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek
    22 minuty temu, can5ona napisał:

Nie mogę nigdzie znaleźć info:
    Czy Honor 10 posiada diodę powiadomień i czy bez problemu działa z wszystkimi aplikacjami, które ją obsługują.

Tak, posiada. Ale jest ona bardzo mała i patrząc na telefon pod kątem czasami ciężko ją zauważyć. I nie można jej konfigurować na poziomie systemowym. Z zew. aplikacją już tak. ;)

dodana zawartość

21 godzin temu, Chester111 napisał:

Czesc

W weekend spotkala mnie rzecz niezwykla... Korzystalem z nawigacji podczas wyjazdu nad morze i ze wzgledu na mocne slonce szklane plecki nagrzaly sie niebotycznie do stopnia takiego ze nawet telefon sie nie chcial ladowac po czym uslyszal trzask i pekla mi obudowa po ukosie przez cala dlugosc telefonu. Nie jest to pekniecie w formie pajeczyny lecz prosta linia w jednej warstwie szkla. Telefon mi nie upadl. Dzis to samo stalo sie przy wtyku usb. Serwis przekonywal mnie ze to moja wina ze to uszkodzenie mechaniczne. Ja wiem ze telefon nie upadl. 

Czy moze ktos spotkal sie z taka sytuacja? W moim Honor 8 tez sie szklo grzalo ale nie pekalo. 

50 stopni - tyle ostatnio pokazał mój termometr samochodowy na parkingu, w pełnym słońcu. Domyśl się, jaka mogła być temperatura ładowanego telefonu wystawionego na silne promieniowanie słoneczne. Nie wiem, jak opisałeś w serwisie swój przypadek, ale jeśli tak samo, jak tutaj, to wcale się nie dziwię, że odmówili naprawy. W instrukcji jest napisane, w jakich temperaturach powinno się używać telefonu/przechowywać.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

Mam kolejne pytanie.
    Tym razem chodzi o ładowanie.
    Honor 10 ma Fast Charge - nie mogę znaleźć info, czy jest to kompatybilne z ładowarką Quick Charge.

Tam taką ładowarkę:
    https://greencell.pl/ladowarki-multi-usb/

Wersję z 3 portami. Jeden QC 3.0 a dwa pozostałe bez tej technologii.
    Korzystam z niej na co dzień i jakoś nie uśmiecha mi się dokładać kolejnej po zakupie Honora 10.

Czy to całe Fast Charge to tylko nazwa a technologia nie różni się niczym od Quick Charge czy jednak Honor będzie się szybko ładował tylko na ładowarce Fast Charge a jak podepnę do innej - np. mojej QC to ładowanie będzie wolne (no albo kto wie - może w ogóle technologie są niekompatybilne i podpinając do QC zepsuję telefon :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, Gwozdek napisał:
    50 stopni - tyle ostatnio pokazał mój termometr samochodowy na parkingu, w pełnym słońcu. Domyśl się, jaka mogła być temperatura ładowanego telefonu wystawionego na silne promieniowanie słoneczne. Nie wiem, jak opisałeś w serwisie swój przypadek, ale jeśli tak samo, jak tutaj, to wcale się nie dziwię, że odmówili naprawy. W instrukcji jest napisane, w jakich temperaturach powinno się używać telefonu/przechowywać.

Takie są zapisy w instrukcji:

• Zalecany zakres temperatury roboczej: 0 do 35 stopni Celsjusza
    • Zalecany zakres temperatury przechowywania: -20 do +45 stopni Celsjusza
    • Nie należy narażać baterii ani urządzenia na działanie silnych źródeł ciepła i bezpośrednich promieni słonecznych.

Mój w samochodzie z włączoną nawigację podłączony do ładowarki tak się nagrzał że zamknęły się wszystkie aplikacje i wygasił ekran. Jak to zauważyłem ściągnąłem go z uchwytu odłączyłem od ładowania i odłożyłem w cień. Na szczęście nic złego się nie stało.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

10 godzin temu, can5ona napisał:

Mam kolejne pytanie.
    Tym razem chodzi o ładowanie.
    Honor 10 ma Fast Charge - nie mogę znaleźć info, czy jest to kompatybilne z ładowarką Quick Charge.

Tam taką ładowarkę:
    https://greencell.pl/ladowarki-multi-usb/

Wersję z 3 portami. Jeden QC 3.0 a dwa pozostałe bez tej technologii.
    Korzystam z niej na co dzień i jakoś nie uśmiecha mi się dokładać kolejnej po zakupie Honora 10.

Czy to całe Fast Charge to tylko nazwa a technologia nie różni się niczym od Quick Charge czy jednak Honor będzie się szybko ładował tylko na ładowarce Fast Charge a jak podepnę do innej - np. mojej QC to ładowanie będzie wolne (no albo kto wie - może w ogóle technologie są niekompatybilne i podpinając do QC zepsuję telefon :D)

Dokładnie nazywa się to Honor SuperCharge, telefon jest ładowany prądem 5V/4.5A. Jeżeli podłączysz ładowarkę innej firmy o takich parametrach ładowania to wydaje mi się, że będzie działać szybkie ładowanie.

Edytowane przez GanjaFighter
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    14 godzin temu, GanjaFighter napisał:

Dokładnie nazywa się to Honor SuperCharge, telefon jest ładowany prądem 5V/4.5A. Jeżeli podłączysz ładowarkę innej firmy o takich parametrach ładowania to wydaje mi się, że będzie działać szybkie ładowanie.

P20 wykorzystuje tę samą technologię. Zamienniki kablów udało się znaleźć kilku osobom na forum. Nie wiem za to, jak jest z ładowarkami.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

Ok od dziś jestem posiadaczem Honora 10.

Z takich obserwacji/pytań po kilku godzinach użytkowania:

1. Nie wiem czy to bug czy ficzer - Internet też nie wie - chodzi o przyciemnianie ekranu.
    W aplikacjach wyświetlających bardzo jasny kolor - np. gmail, gdzie jest dużo białego tła ekran sam się delikatnie przyciemnia.
    Winna nie jest "automatyczna jasność".
    Próbowałem ją wyłączyć, nic to nie dało.
    Próbowałem też w opcjach programistycznych wyłączyć opcję dot. lepszej czytelności w słońcu (tak zalecano na XDA do modelu View 10).
    Co ciekawe - po wyjściu z aplikacji jasność wraca do ustawionego przez nas poziomu.
    Znalazłem gdzieś wpis informujący o tym, że to celowe działanie Huawei - że tak ma być, że nie męczy oczu, że oszczędza baterię i że większość ludzi tego nie widzi.

Ja niestety widzę i wkurza mnie to strasznie - w każdym sprzęcie wyłączam automatyczną jasność i nie lubię jak sama się obniża.

2. Tu niespodzianka - takich cudów jeszcze w telefonach nie widziałem a z samym Androidem z 10 już miałem (od 1.5 aż do 8.1):
    Niektóre apki nie mają możliwości ustawiania swojego dźwięku/wibracji.
    Już tłumaczę - np. na przykładzie aplikacji do przypomnień Tick Tick:
    W innych telefonach wchodzisz w ustawienia (w aplikacji) i wybierasz dźwięk powiadomienia itd. - na Honorze po kliknięciu tej opcji przenosi mnie do ustawień telefonu i wybór ogranicza się do tego co na screenie.
    Czyli nie osiągnę tego co bym chciał - czyli wyłączenie wibracji przy powiadomieniu z tej apki i ustawienia sobie ręcznie dźwięku (których do wyboru normalnie jest kilka a tu nie mogę wybrać żadnego - włącza się domyślny)

Screenshot_20180619-204750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@can5ona Lol, to chyba jedyna apka, z którą jest taki problem :D TT, Hangout, Gmail, Tapatalk - żadnych problemów. Na wibrację najwyżej mogę Ci doradzić, żebyś wszedł w info o aplikacji -> Powiadomienia i tam odznaczył.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    can5ona

Wibracje udało się wyłączyć tak jak pisałeś - dzięki - jeden problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...
    2. Czy jest możliwość włączenia popup incoming call (informacji o przychodzącym połączeniu w małym okienku, które nie zasłanie całego ekranu np. podczas używania nawigacji czy oglądania czegoś na YouTube)?

Okienko z nadchodzącą rozmową wyskakuje kiedy włączoną jest klawiatura (np. podczas pisania sms'a czy wpisywaniu adresu w przeglądarce)83dffe3d3981e7a2d32b725fead7726f.jpg

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za dosłownie kilka dni mam zamiar zamówić w końcu Honora 10. Mam jeszcze kilka pytań, z góry dzięki, jeśli ktoś odpowie.

1. Jak jest z jakością dźwięku na słuchawkach? Jest znośnie/ok?

2. Czy ze względu na nagrzewanie się telefonu w samochodzie, jest sens go używać jako nawigacja samochodowa? Nie robię regularnych i długich tras, ale np. w wakacje będę potrzebował nawigacji.

3. Czy telefon ogólnie potrafi się nagrzać do dużych temperatur? Nie jestem miłośnikiem gier.

4. Jak to jest z tym aparatem do selfie i zwykłym - przepala zdjęcia czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Pieczarkowy

1 ;)

2. Dzisiaj mój Honor leżał na półce pod radiem. Nie używałem go w tym czasie, ale tak się złożyło, że padało na niego słońce. No i nagrzał się on do tego stopnia, że wyskoczyło ostrzeżenie, żeby z telefonu nie korzystać, gdyż może ulec awarii. Czym prędzej go schowałem w zacienione miejsce i mu przeszło. Gdyby nie przypadek i bym jednak nie dostrzegł tego komunikatu (był bezdźwięczny), to pewnie telefon by się usmażył. Sprawdziłem temperaturę baterii - 52 stopnie Celsjusza. Później wszystko wróciło do normy, Honor działa bez zarzutu. 

3. W upał, jak teraz, przebywając na dworze telefon może się nagrzać gdzieś do 45 stopni. Tyle maksymalnie mi raz pokazał, ale to było naprawdę gorąco, a ja przebywałem na słońcu w tym czasie.

4. Aparaty są spoko, ale tryb AI przesyca kolory za mocno w niektórych przypadkach. Najbardziej to widać na zielonym kolorze - trawa na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi