Skocz do zawartości
Meraxes

Lepsze słuchawki od B&O z zestawu? Co polecacie? - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czy do 150 zł dostanę lepsze słuchawki, niż te z zestawu - b&o? 

Np. Jays t-JAYS Two lub jbl t450 , czy nie ma sensu szukać innych sluchawek? 

Edytowane przez spec-naz1
    Doprecyzowano nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Słuchawki z zestawu są dobre, ale do rasowych nie mają startu. Soundmagic E10 grają miodnie (osobiście mam E10C), telefon ma tyle mocy, że jest bardzo głośno na połowie skali a słuchanie na maxa jest zwyczajnie niemożliwe - człowiek czuje kopanie w mózg. Oczywiście wszystko to przy rewelacyjnej jakości, w końcu E10 to wielokrotnie nagradzane słuchawki na przestrzeni lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Te z zestawu grają dobrze, ale po postach na forum można śmiało powiedzieć że nie u każdego:)

B&O użyczyli tylko swoje logo a sama produkcja odbywa się przez jakąś firme krzak w kraju kwitnącej wiśni:) na to przynajmniej wygląda. Więc u jednych grają dobrze (w tym u mnie) a u innych wyglądają jak by były od nowości uszkodzone.

Do 150 zł myślę że można jak najbardziej dostać lepsze słuchawki dokanałowe bo z innymi to już niekoniecznie.

Jedną z lepszych opcji są wspomniane wyżej Soundmagic e10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki Panowie. Kupione. 

Edytowane przez Meraxes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

To teraz słówko od eksperta dla laika. E10 lubią być wygrzane, dotarte. Grają po wyjęciu z pudełka nieźle, ale nie ma tego efektu OJAPIERDZIU. Podłącz je na kilka godzin gdzieś do sprzętu, ustaw żeby było w miarę głośno. Niech popracują ułożą się, dotrą - wtedy dowiesz się co to moc i potęga ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Taka zasada dotyczy praktycznie każdych słuchawek wartych uwagi, nie tylko E10:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dizzy

Z tańszych i lepszych od B&O Play polecam Brainwavz Delta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tej strony Meraxes,
    Te Słuchawki kopią po uszach xD. Teraz muszę słuchać na Max poziomie 45, na poprzednich spokojnie było 55. Miejscami ten bass aż przytłacza w mniej pozytywnym znaczeniu :). Próbuję jakoś to ogarnąć w ustawieniach. Generalnie słuchawki są spoko. Pianki 400 kupię do tego i powinno być lepiej.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchawki z zestawu robi Cresyn

Dla oszczędnych - można kupić na Allegro słuchawki "AKG" default_wink.png z zestawów Samsunga S8, N8. Całkiem dobre. Mam też takie. Jednak skoro stać nas na audiosmartfon , może stać nas na coś lepszego ? Doki od FiiO np. FH-1. Taniej, koło stówy to może SoundMagic PL30 Plus. Z pchełek polecam VE Monk Espresso (z Allegro), MS 16. Venture Electronics zaczęło robić także IEMy w wersji małej i dużej (Big i Small).

Jest też spora oferta doków chińskich. Po konkrety zapraszam na Forum MP3store do topiku Tanie Słuchawki z Chin. Ze swojej strony polecam Memt T5 (metalowe earpods). Można coś wybrać z oferty KZ, Remax, Tin Audio.

Są na rynku ciekawe produkty szkockiej RHA (MA750, T20).

Polecam też stronkę AudioBudget z testami.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Dotarły dzisiaj do mnie słuchawki firmy KZ model ZS6.

Kosztowały mnie nie całe 40 dolców, więc mieszczą się w kategorii do 150 zł.

Nie jestem fanem dokanałówek, ale te słuchawki, zrobiły na mnie, bardzo pozytywne wrażenie. Mogę je jak najbardziej polecić.

Jeżeli chodzi o brzmienie, to są jeszcze docierane i ono się pewnikiem trochę zmieni, ale już teraz mogę powiedzieć że: wysokie trochę "skrzeczą", co w połączeniu, z dużą dynamiką tych słuchawek, doprowadza do "lekkiego bulu uszu" ? ale po godzinie grania jest lepiej i pewnie jak pograją jeszcze pare, to się unormuje, średnie w pożądku, a co do dołu to muszę dobrać gumki, (może pianki?), bo lekko je dociskając do uszu, bas nagle staje przed uszami ? , i zmienia się całe brzmienie na plus oczywiście. Wysokie już tak nie dominują, średnich jest wiecej, a basu, jak pisałem, nie brakuje. ZS6 grają głośno i selektywnie (w odrużnieniu do moich stockowych) no i wbrew pozorom są wygodne.

Oczywiście, nie jest to jakość moich codziennych graików, ale jest bardzo przyzwoicie. Szukałem słuchawek do łóżka, bo leżenie na wznak z "nausznikami", jest dla mnie raczej męczące na dłuższą metę ? (o leżeniu na "boku" można zapomnieć).No i chyba znalazłem, dzięki @tor23 za polecenie.

P. S.

Piszę ten post i słucham muzyki na tych słuchawkach i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że grają lepiej, niż na począdku tego pisania, albo może być, że uszy mi się przyzwyczajają ? .

Pozdro zw13rzu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi