Skocz do zawartości
Meraxes

Lepsze słuchawki od B&O z zestawu? Co polecacie? - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

tor23

Słuchawki po wygrzaniu będą grały dużo lepiej. Ja dokupiłem do nich pianki i dodatkowy przewód, który według mnie znacznie poprawił odbiór wysokich tonów.
    http://s.aliexpress.com/FVfeEfIz?fromSns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Jak kupowałem, to była opcja z dodatkowym srebrnym kabelkiem i ją wybrałem?. Ale dzięki za linka.

Stockowy kabel użyłem przez chwilę, ale lewa słuchawka przerywała (może za słabo ją wpiołem - nie ważne), i cały czas jadę na srebrnym.

Mam też do nich modół bluetooth kupiony gdzieś w promocji za dosłownie parę dolców, co prawda od innych, (końcówki są pod kątem nie proste), ale pasuje.

Czyli full wypas, tylko pianek brak ale już idą z chin będą pewnie za dwa miesiące ?.

Puki co, to pochodziłem z nimi po ulicy i muszę powiedzieć, że są głośne. Jak dla mnie, wystarczy mormalny zakres mocy i to z zapasem, bez kombinowania.

W każdym razie, stockowe słuchawki to przy nich nie istnieją, przynajmniej mój egzemplaż.

Pozdro zw13rzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

Ja chyba zdecyduje się na czerwone soundmagic e50s. Widzę, że można je wyrwać za 169zl. Ponad 50om będzie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zw13rzu

Na AudioBudget, bardzo zachwalają LKER i8, i podają cenę 45-50 $, na ali znalazłem za 58-64 $, a więc sporo ponad 150zł. No ale nie odpinany przewód, co prawda srebrny lecz jak się uszkodzi to kiszka.

Jak by ktoś znalazł je w dobrej cenie, (do 45 $), to może dać znać, bo ponad dwie stówy, to nie zaryzykuje.

Dla fanów "ponad 50 ohm"?, mają tylko ich 15.

Pozdro zw13rzu

P. S.

Po kz zs6, nabrałem ochoty na pchełki ?.

@tor23 faktycznie grają coraz lepiej, "uspokoiły" się. Wczoraj od popołudnia do wieczora i dalej całą noc (zasnąłem z nimi w uszach), i dopiero rano je wyjołem, (o dziwo nie wypadły) czli ponad 12-ście godzin, zero dyskonfortu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    domas

Ma ktoś może doświadczenia z innymi słuchawkami od KZ? Zastanawiam się, czy by sobie nie zamówić od majfrenda ZST, ES4, ZS6 albo nawet ZS10 (rozstrzał cenowy między pierwszymi a ostatnimi spory, aczkolwiek wszystkie wydają się ciekawe). Zamawiałbym z modułem BT, chociaż oficjalny sklep KZ na ali informuje, że wkrótce ma się się pojawić nowy moduł, m. in. z AptX.

E: Może się komuś przyda ta informacja - zdecydowałem się na ES4, zamówiłem je z KZ Official Store na ali, razem z tym tańszym adapterem BT (droższy w momencie zamawiania był comming soon). Paczka dotarła do mnie po półtora tygodnia. Przed rozpoczęciem słuchania, puściłem na nie jakiś burn in z jutuba na dwie godzinki. I tak: na kablu te słuchawki grają rewelacyjnie! Tak dobrych dokanałówek jeszcze nie słuchałem. Nawet na stockowych gumkach dobrze leżą i nie wypadają z uszu. Przez ten tańszy adapter BT... tylko grają. Zamówiłem już ten droższy, liczę, że będzie lepiej.

E2: No i dotarł do mnie ten drugi adapter BT - jest dużo lepiej wykonany i razem z ES4 gra super. Dodatkowo - dostawa z KZ Official Store jest bardzo szybka. Polecam

Edytowane przez domas
    Dopisanie info o adapterze BT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Jakość audio przez BT przez lata była dla mnie fatalna. Jeśli słuchawki to tylko na kablu bo każda transmisja radiowa była na tyle kastrująca dźwięk ze szczegółów, że nie brałem pod uwagę jakiejkolwiek zmiany.

Parę dni temu miałem okazję posłuchać dłużej Sony MDR-XB650BT z kodekiem aptX. Słuchawki średniopółkowe, rejon 300pln. Grają ba-jecz-nie, zero zastrzeżeń do jakości ograniczonej bezprzewodowością.

Zwracajcie uwagę czy słuchawki jakie rozważacie pracują na starym a2dp czy nowym aptx bo jeśli urządzenie wspiera ten kodek, to warto z niego skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakieś słuchawki dokanałowe za ~200 zł, które dobrze zgrywają się z V30 i uruchomią DAC na 100% bez konieczności używania przejściowek? SoundMagic E80 i E80s mają wysoką impedancję powyżej 50 ohm ale nie mogę znaleźć w sieci kogokolwiek kto je testował na V30.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

Ekchym, to może ja się wypowiem :D Jak dla mnie zgrywają się ze sobą dobrze. E80 grają raczej neutralnie, mają szeroką scenę, da się usłyszeć i rozróżnić każde sekcje i IMHO grają dość głośno. Gdy trzeba to potrafią też nieźle trzepnąć basem :P Należy jednak pamiętać i mieć na uwadze, że pełnię swoich możliwości osiagają dopiero po jakimś czasie. Dlatego nie można się od razu zniechęcać :P Pamiętam, że zdziwiłem się po przesiadce z A-Jaysów. Grały jakby metalicznie i wszystko było stłumione. Natomiast później - sound (was) magic ;) Wielokrotnie łapałem się na tym, jak dana piosenka, którą przecież doskonale znam, inaczej brzmi. Muzyka jest o wiele głębsza, słyszy się wszystkie smaczki, delikatne echa itp. Warunek oczywiście jeden - pliki muzyczne obowiązkowo Hi-res. I nie mam na mysli konwertowania mp3 do flac ? Same słuchawki mają natomiast jedną, zasadniczą wadę. To dokanałówki. Z początku po kilku godzinach słuchania zwyczajnie boli łeb. Z czasem ten okres się strasznie skracał w moim przypadku, także je porzuciłem na rzecz słuchawek nausznych. I nie żałuję :P Bo dopiero wtedy dzieje się magia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Od tych z zestawu są lepsze w moim osobistym odczuciu nawet moje Philipsy SHE3700 za 40 zł z marketu. Głośniejsze i lepszy bas. Do tego lepiej leżą w moim uchu, a to też ma dla mnie znaczenie. Te z zestawu takie krystaliczne z lekkim basem. Do porównania jeszcze z przejściówką, żeby uruchomiło przetwornik, ale na razie takiej nie mam. 

Spoiler

20180929_111513_HDR.thumb.jpg.8c9e69f02cafd3833b4d6f2c6ca570f1.jpg

Edytowane przez 40i4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo
    W dniu 21.05.2018 o 18:02, vvti napisał:

Słuchawki z zestawu są dobre, ale do rasowych nie mają startu. Soundmagic E10 grają miodnie (osobiście mam E10C),

Kurcze a ja mam E10BT i powiem szczerze do B&O nie mają startu.

Może to wina transmisji BT ale dźwięk w SM porównaniu do kablowych B&O jest po prostu płaski, do tej pory wydawało mi się że jest ok zwłaszcza w porównaniu do poprzednich dokanałówek od LG G5 czy BT Samsung (oj nie pamiętam modelu) ale po włączeniu DACa zakochałem się w nich - gdyby jeszcze były wygodniejsze bo ciągle wypadają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi