Skocz do zawartości
Meraxes

Lepsze słuchawki od B&O z zestawu? Co polecacie? - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

vvti

BT zawsze kastrowało dźwięk z jakości, kabel to kabel... do czasu pojawienia się kodeka bezstratnego APTX. Akurat V30 ma ten kodek, w domu mam też duże słuchawki z APTXem Sony XB650BT i dźwięk zrywa kask. Ale wszystko inne co podłączałem, a natestowałem się słuchawek sporo - nie robiło wrażenia. Dźwięk był płaski, bez polotu. Czysty ale brakowało w nim wszystkiego na czele ze szczegółowością. Tego nigdy kablowym słuchawkom się nie dało zarzucić. Niestety, E10BT miałem w uszkach bo były tylko 30pln droższe niż E10C które kupowałem jako nowość - ale jakość była przeciętna, średnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sluchawki B&O z zestawu to dno, nawet Akg od Galaxy s8 grają lepiej. Telefon z słuchawkami poniżej 50ohm też gra fajnie tylko ciszej.

Kupiłem Soundmagic E80S i jak na razie nie ma efektu wow, może trzeba poczekać żeby się wygrzały. Dźwięk czysty, czytelny, brak mu funowego grania no ale poczekamy, zobaczymy.

Ps. głośno jest, to fakt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym pewnie zainwestował w słuchawki, tym bardziej że uruchomią wzmacniacz na 100% bez żadnych kombinacji. Nie wiem jak grają te, o których piszesz, ale w moim przypadku inwestycja nie była wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Słuchawki dodane do V30 nijak się mają do Vsoników, które kupiłem. Porównując bezpośrednio mam wrażenie, że te B&O coś nie tak mają z górą, dźwięk jest bardziej płaski. Wcześniej uważałem, że grają po prostu poprawnie i tyle. Kiedyś miałem Senki CX-300II czy jakoś tak i tamte bardziej mi się podobały. Były ciemniejsze i nie dawały górą tak po uszach. Ale źródło też miałem wtedy inne (Sandisk Sansa e140 albo SGS2, a może nawet HTC Desire Z - już nie pamiętam). Vsoniki nawet w podstawowym trybie grają bardzo dobrze.

Co się tyczy stockowych słuchawek, to w jednej z recenzji V30 wyczytałem, że Bang&Olugsen użyczyło jedynie logo firmy, a za samą produkcję był odpowiedzialny ktoś inny.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

Co sądzicie o nowych soundmagic e11? Miałem E10 i byłem bardzo zadowolony. W Chinach ok 35 usd.

Znalazłem też kz zs10 za ok 33 usd (4 armatury i 1 przetwornik dynamiczny w każdej słuchawce!).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SoundMagic PL30 Plus. Bardzo fajne do V30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tekaer

Odkopuję temat, bo kupiłem V30 i jestem negatywnie zaskoczony jakością dołączonych słuchawek. W telefonie, którego jednym z najmocniejszych punktów mają być właściwości audio, wydawałoby się logiczne dołączanie słuchawek korzystających z tych właściwości. Szczególnie w sprzęcie, który startował pułapu cenowego prawie 4 tys. No ale LG uznało, że wystarczy na chińskie Cresyny przykleić logo B&O i wystarczy. No niestety, nie wystarczy.
    Te słuchawki są nieudane już na etapie ergonomii, przynajmniej ja nie jestem w stanie uzyskać w nich porządnego seala nawet na największych tipach i przy byle ruchu po prostu wysuwają się z kanału słuchowego. No ale powiedzmy, że słuchamy leżąc nieruchomo i tu niestety rozczarowań ciąg dalszy. Z tych kilku kombinacji ustawień DACa w V30, we wszystkich przypadkach dołączone słuchawki grają cicho, płasko, bez dynamiki, z nienaturalnie podkręconą górą. Generalnie mam wrażenie, że DAC to tym słuchawkom bardziej przeszkadza niż pomaga, bo z wyłączonym brzmią już trochę bardziej wyraziście.

W związku z tym zmuszony jestem poszukać jakichś innych dokanałówek. W domu mam jeszcze Sony MDR-EX650AP i tutaj jest już wyraźnie lepiej, ale do ideału nadal sporo brakuje, bo od początku w tym modelu mam problem ze zbyt ciężkim basem "przydeptującym" wokale i gitary, więc poszukiwania trwają. Moje preferencje dźwiękowe nie są zbyt wysublimowane - lubię funowe, dynamiczne, angażujące brzmienie typu V. Nie przepadam za szeroką sceną, zdecydowanie wolę jak wszystkie sekcje i wokal znajdują się stosunkowo blisko siebie.

Z tego co na razie poczytałem, to często proponowaną parą do V30 są SoundMagic E10 i z opisów tych słuchawek wygląda na to, że to mniej więcej to, czego szukam. Cenowo też okej, bo chciałbym się zmieścić w kwocie 150 zł. Jedynie podkreślana w kilku miejscach szeroka scena trochę studzi mój zapał.
    Ktoś ma jakieś inne propozycje przy takich kryteriach? Coś więcej o tych PL30 Plus? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do użytkowników, jakie polecacie słuchawki do LG V30. Mam zamiar słuchać muzy z tidala na hifi, co polecicie szczególnie pytam osób które słuchają muzy z mini jacka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Soundmagic E10C lub E11C.

Przy czym one wymagają wygrzania. Po wyjęciu z pudełka jest nieźle, ale du*y nie urywają. Natomiast jak pograją sobie kilka godzin głośno i się rozruszają to wtedy klękajcie narody, potęga!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84
    Napisano (edytowane)

Miałem E10 i byłem bardzo zadowolony, szczególnie z basu, teraz mam CCA C10 i jest to klasa wyżej mimo niższej ceny (magia Chin) - bardzo czysty i zbalansowany dźwięk. Żadne pasmo się nie wyróżnia i nie wychodzi przed orkiestrę. Fajna przestrzeń i czystość dźwięku (podejrzewam, że to te armaturowe głośniki, których wcześniej nie miałem okazji słuchać). Tłumienie ok, lekkość i wygoda ok. Brakuje mi niestety trochę tej miesistosci basu E10, bo też jestem przyzwyczajony do trochę przesterowanego dźwięku w stronę basu, bo słucham od długiego czasu muzyki na Logitech Z-5500 z potężnym subwooferem, a cca to monitory do wiernego odtwarzania dźwięku. No, ale zawsze jest EQ,a słuchawki schodzą naprawdę nisko (poza skalę słuchu) bez żadnych skaz w jakości i w górę to samo - żadnych sybilacji, rezonansow itd. Polecam. Szczególnie za 100 zł z Chin. 

Ps. W każdej słuchawce są 4 przetworniki BA (balanced armature), czyli przetworniki armaturowe i 1 DD (Dynamic Driver), czyli normalny przetwornik membranowy (do basów). 

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kirsz

Pytanie do użytkowników, jakie polecacie słuchawki do LG V30.

Wiesz, z słuchawkami jest tak, że każdy ma swoje preferencje i podejdzie mu coś innego. Ja wybrałem RHA MA750, które dla mnie są idealne. Grają równo, góra nie daje po uszach przy słuchaniu np. przesterowanych gitar, wokale brzmią b. dobrze. Ale kupiłem je głownie dla basu, który jest wyraźny i schodzi bardzo nisko lecz nie dominuje i nie zagłusza innych rejestrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi