Skocz do zawartości
kustosz12

Bateria - dyskusja ogólna, statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

schreder
    Godzinę temu, hose463 napisał:

Bateria w moim telefonie zaczyna mnie coraz bardziej irytować. W domu, gdzie praktycznie cały czas telefon jest podłączony do WiFi jestem w stanie czasami wyciągnąć ponad 6h SOT/25h użycia, gdzie w podobnym czasie między ładowaniami na średnim zasięgu LTE (tylko LTE) SOT wacha się między 2,5-3-3,5h. Dodam tylko że jakieś dwie trzy aktualizacje wstecz miałem SOT na poziomie 3-4h na Lte a telefon ladowalem co 48h.
    Rozważam dwie opcje, ponieważ telefon jest bez roota pierwsza to pełny reset do ustawień fabrycznych i instalacje wszystkiego od początku.
    Drugi wariant to root i instalacja np. Smurf Kernela, jednak trochę obawiam się rootowac z uwagi na aplikacje bankowe.
    Byłbym wdzięczny za Wasze opinie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Nic nie rootuj tylko zrób wipe cache w recovery, wyłącz adaptacyjne oszczedzanie energii (czy jakoś tak), optymalizacje na te podstawową, w laboratorium oneplus wyłącz smart boost. Ja też wyłączyłem apkę Google, bo nie korzystam z asystenta (a miałem ostatnio włączoną i wydaje mi się, że bateria gorzej trzymała).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nic nie rootuj tylko zrób wipe cache w recovery, wyłącz adaptacyjne oszczedzanie energii (czy jakoś tak), optymalizacje na te podstawową, w laboratorium oneplus wyłącz smart boost. Ja też wyłączyłem apkę Google, bo nie korzystam z asystenta (a miałem ostatnio włączoną i wydaje mi się, że bateria gorzej trzymała).
    Ciekawe z ta apka Google, nie wylaczalem jej nigdy, a czy az tak wplywa na baterie ? [emoji848][emoji3166]

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@up Nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@gianni_zambrotta Tak.

A tak na serio to nie wiem, za mało testowałem żeby jednoznacznie stwierdzić. Ja nie korzystam więc wyłączyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asystent z tego co ja zaobserwowałem nie wpływa na zużycie baterii. Najgorzej jest z trybem adaptacyjnym włączonym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem już wipe cache po każdym ładowaniu do pełna, wylaczalem baterie adaptacyjna i Smart boost. Taki stan utrzymywał przez ok. 3tygodnie i żadnej poprawy a wręcz bateria krócej trzymała, po włączeniu baterii adaptacyjnej i Smart boost SOT się poprawił. Jednak teraz znowu zaczyna trzymać krócej, stąd wymyśliłem sobie te dwie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JedJur

Koledzy, rzućcie proszę okiem na tę screeny, bo nie mam już pomysłów. 1h 15min sot, a baterii zniknęło 40%. Robiłem cuda, łącznie z odblokowaniem bootloadera, custom kernela (obecnie ElementalX) Naptime, Servicely, Greenify, a mimo to mam wrażenie, że bateria znika w oczach. Poblokowane wakelocki z prawie wszystkiego. Wg Gsam Battery wchodzi tylko w 'light sleep', nie wchodzi w 'deep sleep'. Bateria adaptacyjna wyłączona, Smart boost wyłączony. Macie pomysł, co jeszcze mogę robić?e706a73698b8452c3991b97f24bf132f.jpg7cf886b3dc71f5f5048ca0a2f2504ffc.jpg9f8f633f6b81028db93ce8a99846a8c6.jpg41df6921b4d05035588698d39a911c8e.jpg1aef813dd036790d763f50a5e482ab45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi