Skocz do zawartości
ArmenVanLasso

Czy da się zrobić pełny unroot, aby działały płatności i aplikacje Samsung?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chciałem zainstalować sobie klikacza na androida, niestety większość potrzebuje roota. Zrootowałem więc telefon. Mam Magiska. Tam można ukrywać roota przed aplikacjami i ta opcja działa.

Niestety klikacze mimo roota nie chcą działać, więc chciałem go usunąć. 

Niestety po wgraniu oficjalnego romu (wgrane 4 pliki Odinem) niektóre aplikacje wywalają mi komunikat, że telefon jest zrootowany, pomimo tego, iż nie jest i nie mogę płacić zbliżeniowo ani włączyć Samsung Health. 

Edytowane przez RealEcho
    poprawiam tytuł wątku na bardziej precyzyjny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

Wyłącz odblokowanie OEM w opcjach programisty bo zapewne przy wgrywaniu roota włączyłeś tę opcję

Jeżeli nie posiadasz tej opcji musisz poczekać  7 dni od momentu jej włączenia dopiero wtedy ci się pojawi, wtedy czyścisz pamięć i dane sklepu play resetujesz telefon i ma być

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic z tego. Nawet wgrałem poprzedni rom, który miałem oryginalnie wgrany ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

Panowie, tutaj nie ma znaczenia, co zostało wgrane po roocie. Samo rootowanie powoduje nabicie flagi KNOX i to już nieodwracalne.

Komunikat o roocie (modyfikowanym systemie) będzie się pojawiać m.in. w Android Pay i Samsung Health -  i tego już nie da się obejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. W takim razie co z gwarancją? Czy jak wgrałem roota tylko na chwilę i nie ingerowałem w ogóle w system itp tylko odpaliłem raz klikacza, a potem program jak i roota to w razie jakiś problemów z telefonem będzie uznana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli flaga KNOX jest nabita to nic nie da sie zrobic, oczywiscie poza wymiana plyty glownej w telefonie. Powodem jest zastosowanie sprzetowego zabezpieczenia, ktore ulega nieodwracalnej zmianie fizycznej. Cos jak spalenie sie bezpiecznika.

Odnosnie gwarancji, to nabicie flagi KNOX nie narusza jej, o ile serwis nie udowodni ci, ze to twoje dzialania zwiazane z rootowaniem sa bezposrednia przyczyna awarii. Taka jest dyrektywa EU. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. Uspokoiłeś mnie trochę (bo w Polsce to różnie bywa). Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wienio48

Przecież na roocie wszystko działa. To zależy od romu, a zwykle trzeba dokupić wersję PRO, która załatwia sprawę. Koszt mizerny porównując ze sprzętem.

Programiści też chcą z czegoś żyć - nie każdy jest proboszczem. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@ArmenVanLasso Znane są przypadki, że serwis odmawiał przyjęcia telefonu do naprawy od razu po wykryciu ingerencji w oprogramowanie - zmiana flagi KNOX. Wszystko zależy jednak od danego przypadku i dowiesz się dopiero podczas usterki czy zostanie to naprawione na gwarancji ;) Wg karty gwarancyjnej każde nieautoryzowane modyfikowanie oprogramowania skutkuje utratą gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem soft od t-mobile (bo telefon wzięty w tej sieci), ale obecnie mam wgrany od XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi