Skocz do zawartości
ArmenVanLasso

Czy da się zrobić pełny unroot, aby działały płatności i aplikacje Samsung?

Rekomendowane odpowiedzi

Arczer

Witam ma problem jeszcze nie dawno posiadałem custom rom ale powróciłem do stock rom i mam teraz taki problem że nie moge dodać karty do google pay ponieważ wyskakuje komunikat że urządzenie zostało zrootowane lub zmodyfikowane 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@Arczer Przeniosłem Twojego posta. Zobacz na wcześniejsze posty, tam już padła odpowiedź na Twoje pytanie.

Następnym razem używaj wyszukiwarki, będzie Ci łatwiej znaleźć odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arczer

Witam Czy jest jakiś sposób żeby google pay i aplikacje samsung działały wiedziałem ze stracę gwarancje ale nie wiedziałem ze już nie będę mógł używać aplikacje które są dla mnie niezbędne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@Arczer Nie ma takiej możliwości. Wykonanie roota na S8 powoduje nieodwracalne nabicie (zmianę) flagi KNOX czyli przepalenie tzw. e-fuse w telefonie. Niczym tego nie przywrócisz i nie zamaskujesz. 

Zasadniczo każdy temat dotyczący root ma info o tym, że KNOX się nieodwracalnie zmieni, więc.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wienio48
    Napisano (edytowane)
    W dniu 21.01.2019 o 11:46, Arczer napisał:

Witam Czy jest jakiś sposób żeby google pay i aplikacje samsung działały wiedziałem ze stracę gwarancje ale nie wiedziałem ze już nie będę mógł używać aplikacje które są dla mnie niezbędne

Dobry custom i GPay działa. Nawet na beta Pie.

Przykład

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=821123&st=3980#Spoil-66661809-2

Po to masz działające SafetyNet w Magisku.

Dobry custom kernel i Magisk potrafią oszukać programy korzystające z knoxa. W PhoneInfo jest widoczny jak 0x0. Dopiero recovery pokaże że jest 0x1. Oczywiście serwisu nie oszukasz.

Edytowane przez wienio48
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

W Oreo można było nagrywać rozmowy poprzez ACR więc roota nie potrzebowałem.
    W Pie sytuacja się zmieniła, więc root okazał się niezbędny.
    Zrobiłem wg tego filmu:

było super, nie nabiło knoxa.

Jednak okazało się, że nie mogę przez to używać korporacyjnych apek (root im się nie podoba) więc zrobiłem unroot
    wg tego

i teraz k#1%$ nabiło mi knoxa, co jest bardziej uciążliwe niż się spodziewałem. Nie mogę płacić telefonem (podłączyć karty do g Pay).

Da się coś z tym zrobić?

Edit___

Mod słusznie połączył mój wątek z istniejącym. Teraz widzę, że trzeba wrócić do roota.

Edytowane przez diaboliq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@diaboliq

Nie nabiło knoxa ? Niestety muszę Cię zmartwić, Magisk sam w sobie ma tak zwany "FAKE KNOX 0X0" dlatego myślałeś, że nie nabiło knoxa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jeżeli tak to wracam do roota (najpierw wgram stocka z 29 lipca ale nie mogę znaleźć XEO, żeby nie ściągało się 30 godzin). Jakieś tam apki nie wskazywały knoxa stąd moje zdanie na ten temat. Dzięki za info.

Edytowane przez diaboliq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wienio48
    36 minut temu, diaboliq napisał:

Jeżeli tak to wracam do roota (najpierw wgram stocka z 29 lipca ale nie mogę znaleźć XEO, żeby nie ściągało się 30 godzin). Jakieś tam apki nie wskazywały knoxa stąd moje zdanie na ten temat. Dzięki za info.

A po kiego wgrywać stocka? Wgraj najnowsze twrp-3.3.1-0-dreamlte.img.tar i od razu dobrego customa.

A potem kernel NX-R28 i najnowszego magiska + manager od Canary - bo ten najlepiej współpracuje z płatnościami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi