Skocz do zawartości
masi0

Kupno/Gwarancja/Serwis

Smykoo

To pytanie się często pojawia, więc umieszczam informację. Wersja A6000 różni się względem A6003 tylko brakiem kilku pasm, które obowiązują w USA. W Polsce obie wersje działają tak samo.

Wiadomość dodana przez Smykoo

Rekomendowane odpowiedzi

Na ładowarce i kablu nadal jest napisane "DASH" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Megapixel

No jak maja wyprodukowane miliony ładowarek, to teraz tak ciężko byłoby zmieniać każdą ;)

Nadal ponawiam pytanie o baterię, po podobno nie jest zbyt ciekawie i gorzej niż w 5T...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    [mention=393391]Megapixel[/mention]
    No jak maja wyprodukowane miliony ładowarek, to teraz tak ciężko byłoby zmieniać każdą [emoji6]
    Nadal ponawiam pytanie o baterię, po podobno nie jest zbyt ciekawie i gorzej niż w 5T...
    Poczytaj test na phonearena lub gsmarena. Jest ten temat opisany. Nie jest źle. Trochę gorzej od 5t ale ładowarka w op6 jest jeszcze szybsza.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, trampowsky napisał:
    4 godziny temu, barzant napisał:
    Czy da się wyłączyć opcję dashcharge w ustawieniach jak np. szybkie ładowanie w samsungach? Jest to dla mnie ważne, ponieważ bez ograniczenia prądu ładowania w stacji, którą mam w samochodzie, przetwornica padała mi co 3 miesiące - niestety sama jest kiepsko zabezpieczona i jak urządzenie jest w stanie wykorzystać duży prąd, to ona daje ile fabryka dała, co niestety nie jest dla niej dobre. Po wyłączeniu szybkiego ładowania w samsungu problem zniknął.

Pokaż więcej  

Dash Charge działa tylko i wyłącznie z ładowarką, i kablem obsługującym dash Charge. Jeżeli podłączysz go pod inną ładowarkę lub z innym kablem, dash Charge się nie włączy.

Nie do końca jestem przekonany do tego argumentu. Każdy producent, który ma opcję szybkiego ładowania twierdzi, że działa tylko z jego oryginalną ładowarką. Jednak oryginalna ładowarka ma po prostu wystarczająco dużą wydajność prądową. Sprawdziłem to na Samsungu Galaxy S6. Wystarczy, że podpiąłem porządną ładowarkę, która jest w stanie zapewnić prąd 3A, i telefon ładował się tak samo szybko, jak na oryginalnej ładowarce wspierającej szybkie ładowanie.

Znalazłem na zagranicznym forum informację, że w OnePlus nie ma opcji wyłączenia tego programowo, tak jak ma to miejsce np. w samsungach - jeśli ktoś chce ograniczyć prąd ładowania, wtedy polecają kupić ładowarkę o mniejszej wydajności prądowej. Niestety nie mam wpływu na przetwornicę zamontowaną w stacji w samochodzie, stąd szukałem opcji od strony oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@barzant

OnePlus trochę się różni pod tym względem od innych producentów. Jeszcze nie słyszałem o niefabrycznej ładowarce czy kablu który by odpalił DashCharge na którymś z OnePlusów. Sam w aucie ładuję telefon przez roidmi i jakiś tani kabel. Roidmi na wyjściu ma 2,4A, kabel pewnie i tak przepuści z 1A więc telefon wyżej tyłka nie podskoczy i DC nie odpali :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masi0
    Nie do końca jestem przekonany do tego argumentu. Każdy producent, który ma opcję szybkiego ładowania twierdzi, że działa tylko z jego oryginalną ładowarką. Jednak oryginalna ładowarka ma po prostu wystarczająco dużą wydajność prądową. Sprawdziłem to na Samsungu Galaxy S6. Wystarczy, że podpiąłem porządną ładowarkę, która jest w stanie zapewnić prąd 3A, i telefon ładował się tak samo szybko, jak na oryginalnej ładowarce wspierającej szybkie ładowanie.
    Znalazłem na zagranicznym forum informację, że w OnePlus nie ma opcji wyłączenia tego programowo, tak jak ma to miejsce np. w samsungach - jeśli ktoś chce ograniczyć prąd ładowania, wtedy polecają kupić ładowarkę o mniejszej wydajności prądowej. Niestety nie mam wpływu na przetwornicę zamontowaną w stacji w samochodzie, stąd szukałem opcji od strony oprogramowania.
    W tym wypadku (lub np Huawei) tak jest. Więcej znajdziesz w google.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xenny

Dash działa inaczej od innych technologii szybkiego ładowania. Ładowarka Dash ma fizycznie inną kontrukcję niż reszta. U konkurentów wszelkie komponenty odpowiedzialne za szybkie ładowanie znajdują się w telefonie (dlatego się tak mocno przy tego typu ładowaniu grzeją). W OnePlusie komponenty te znajdują się w ładowarce, więc nie ma możliwości żeby Dash zadziałał na innej.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kidler

Co do czasu działania to od ładowarki odłączyłem tel w piątek o 9 rano a ponownie podłączyłem w sobotę o 19 mając 8%. Według mnie tragedii nie ma. W końcu mamy "dash charge".

Choć swoją drogą nie wiem w czym jest problem zrobić świetny telefon ze świetną bateria. Obecnie mamy wybór albo świetny telefon albo telefon ze świetną baterią....

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że nie ma żadnego problemu żeby zrobić flagowca ze świetną baterią. Koszta nie byłyby wcale dużo wieksze, a zyski dużo, dużo wieksze, bo przecież każdy wolałby kupić takiego smartfona. 

Więc o co chodzi ??? ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się chyba nazywa, planowane postarzanie produktu, o teoriach spiskowych producentów nie raz była pogawędka, której chyba nie trzeba przypominać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi