Skocz do zawartości
Igorius

Bateria - dyskusja i czas pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Xiaomi Redmi Note 5 (Pro) ---

--- jakie macie czasu pracy na baterii, na jednym ładowaniu?

U mnie wygląda to tak (zostało około 9%)

Screenshot_2018-06-07-14-59-55-761_com_miui.securitycenter.thumb.png.66eac1967b02023da9683d28b3041fef.pngScreenshot_2018-06-07-15-00-40-413_com_miui.securitycenter.thumb.png.2f70006739ccd951077658ae647068fd.png

Edytowane przez Kristyan
    powstało subforum RN5 więc usuwam model z tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

Mam też cały czas włączone accubattery. Drenaż przy włączonym ekranie u mnie nigdy nie przekracza 9,5%/godzinę i w trybie uśpienia cały czas 0,2%/godz (włączone LTE)

Po Samsungu Galaxy SII oraz Nexusie 6P czuję się wolny od noszenia ładowarek i powerbanków wszędzie ze sobą

default_smile.png5547f64ca34fdb1c01973449f364d36e.jpg&key=c5afa693fa201454b51f4c261842c2b4120ac7d867553af5930664d55e91fac11d1c30500971becbdca72d6babc75cc3.jpg&key=256f73cde916fd16c04b7ca235c8c32aff4405e2c2291eee6f04febf5f2ae43f

#Xiaomilepsze default_tongue.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam mieszane odczucia co do tego telefonu... Sytuacja wygląda tak - jeśli się telefon zrestartuje, usunie apki z pamięci i używa normalnie tak jak zawsze to potrafi osiągnąć nawet 8 - 9.5 h gdzie większość czasu to LTE.

Jeśli telefon działa już jakiś czas to w takim samym użytkowaniu maks dot z bidą dobija do 7 h... Niezrozumiałe jest to dla mnie bo codziennie mniej więcej podobnie używam telefonu. Włączam te same apki bo mam swoje rytuały.

Teraz na przykład po 2 ładowaniu i nie wyłączaniu telefonu zeszło mi ze 100 do 90% i mam ledwo 43 minuty sot, a zwykle było ponad godzinę nawet czasu pracy na ekranie. Codziennie jestem w tych samych miejscach i jest mniej więcej ten sam zasięg co zawsze.

Kłódki mam tylko na 2 komunikatorach i apce mailowej

Edytowane przez kozdromen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@kozdromen

Pokaż statystyki zużycia baterii. Swojego czasu też miałem problem z szybszym zużyciem baterii i winowajcom okazał się syf od Xiaomi - Facebook system updater. Bez mojego pozwolenia aktualizował mi messangera jak i samego siebie do najnowszej wersji i drenował baterię. Odinstalowałem jego aktualizację, ubiłem proces, odinstalowałem messangera i zainstalowałem jakiegoś zmodowanego z XDA (chodziło mi o to, by podpis aplikacji był inny niż oryginalny) i od tego czasu problemu nie ma

#Xiaomilepsze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Messenger lite, usługi Facebookowe wyłączone (da się to zrobić), wszystkie zbędne apki google wyłączone. Statystyk na razie nie mam niestety bo nie robiłem screenów. Ale ciekawe, że jak się usunie wszystkie apki i zrestartuje go to po naładowaniu trzyma jak głupi. Wszystkie inne apki powinny się zamykać po jakimś czasie bo tak ustawiłem.

Edytowane przez kozdromen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

Ciekawe. U mnie nie da się tego wyłączyć (tą opcja jest szara i nieklikalna)

Ewidentnie coś się uruchamia i drenuje baterię. Nie restartuj telefonu. Zanim go podłączysz do ładowania zrób screenshot zużycia baterii. Bo bez tego można jedynie gdybać nad przyczyną

#Xiaomilepsze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można to zrobić poprzez utworzenie skrótu do bardziej zaawansowanego zarządzania aplikacjami. Ja mam nova launcher I można w taki sposób stworzyć skrót. Znaczy ja to nawet chyba odinstalowałem bo nie widzę teraz tego w ogóle w opcjach. Zwykle jak nie restartuje to przy 50 procentach z trudem dobijam do 3, 3.5 h sot, a jak go zrestartuje to nawet 4.5, 5 się zdarza. I jasność cały czas na auto mam... Nie bawię się w ręczną zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    19 minut temu, kozdromen napisał:

Zwykle jak nie restartuje

Patrząc na własne doświadczenia potwierdzam - Xiaomi/Miui lubi być wyłączane(raz na dwa ładowania np.). Nie lubi natomiast auto akcji ani auto oszczędzania, auto optymalizacji...zostawiłem tylko tryb nocny auto wł/wył.

Przy tworzeniu kopii zapasowej zdarza mu(Miui) się zmieniać te ustawienia na domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jakich opcjach dokładnie piszesz i gdzie je znaleźć? Auto akcja? Pierwsze czytam.. auto optymalizacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

To takie ogólne(moje) sformułowanie.

@kozdromen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi