Skocz do zawartości
spec-naz1

S7[G930F] - [8.0] Oreo - G930FXXU3ESA3 - [ORANGE OPV] - [11.02.2019]

Rekomendowane odpowiedzi

Rafal55
    Witam, 
    Że względu na ogromny drenaż baterii w XEO oreo wróciłem do nugata. Ktoś może potwierdzić czy ten problem został rozwiązany w tym sofcie? 
    U Ciebie działa lepiej na nougacie?.Bo u mnie wyraźnie lepiej ale i tak nieco gorzej niż przed aktualizacją do oreo i powrotem do nougata oraz pomimo tego że mam nową baterie od maja i w statystykach nic nie drenuje bateri.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xdomin
    W dniu 21.07.2018 o 10:07, Rafal55 napisał:

U Ciebie działa lepiej na nougacie?.Bo u mnie wyraźnie lepiej ale i tak nieco gorzej niż przed aktualizacją do oreo i powrotem do nougata oraz pomimo tego że mam nową baterie od maja i w statystykach nic nie drenuje bateri.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tak jest znacznie lepiej. Po aktualizacji do XEO oreo w statystykach baterii na pierwszym miejscu miałem cały czas czuwanie sieci. Co ciekawe przez pierwszy tydzień nie było tak. Byłem nawet zadowolony z działania systemu. Potem drenaż był tak wysoki że musiałem doładowywać telefon w ciągu dnia. 

Zacząłem dążyć temat w necie i rzeczywiście okazało się że oreo XEO dla s7 ma jakiś problem z modemem i wiele ludzi ma ten sam problem. Nie znalazłem rozwiązania i wróciłem do nugata. Teraz telefon normalnie wytrzymuje mi cały dzień na baterii. Na pierwszym miejscu w statystykach jest ekran, później system a na końcu czuwanie sieci. Czyli tak jak być powinno. Nieużywane aplikacje wyłączyłem package disabler pro + i jest względny spokój.. 

Dodam że moja bateria ma dwa lata, 350 cykli ładowania za sobą i zużycie na poziomie 88% wg aplikacji Phone info. 

Dlatego zadałem pytanie w tym wątku czy problem drenażu baterii przez czuwanie sieci został rozwiązany w G930FXXS2ERG7. 

Ktoś może się wypowiedzieć? 

W załączniku zużycie baterii na nugacie w porównaniu do oreo. 

Screenshot_20180717-121633_Settings.thumb.jpg.2603a00b07723fc3c506c50ccf15cb78.jpg

Screenshot_20180719-224234.png

Edytowane przez spec-naz1
    Poprawiono umiejscowienie grafiki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafal55
    Tak jest znacznie lepiej. Po aktualizacji do XEO oreo w statystykach baterii na pierwszym miejscu miałem cały czas czuwanie sieci. Co ciekawe przez pierwszy tydzień nie było tak. Byłem nawet zadowolony z działania systemu. Potem drenaż był tak wysoki że musiałem doładowywać telefon w ciągu dnia. 

Zacząłem dążyć temat w necie i rzeczywiście okazało się że oreo XEO dla s7 ma jakiś problem z modemem i wiele ludzi ma ten sam problem. Nie znalazłem rozwiązania i wróciłem do nugata. Teraz telefon normalnie wytrzymuje mi cały dzień na baterii. Na pierwszym miejscu w statystykach jest ekran, później system a na końcu czuwanie sieci. Czyli tak jak być powinno. Nieużywane aplikacje wyłączyłem package disabler pro + i jest względny spokój.. 

Dodam że moja bateria ma dwa lata, 350 cykli ładowania za sobą i zużycie na poziomie 88% wg aplikacji Phone info. 

Dlatego zadałem pytanie w tym wątku czy problem drenażu baterii przez czuwanie sieci został rozwiązany w G930FXXS2ERG7. 

Ktoś może się wypowiedzieć? 

W załączniku zużycie baterii na nugacie w porównaniu do oreo. Screenshot_20180717-121633_Settings.thumb.jpg.2603a00b07723fc3c506c50ccf15cb78.jpg

Screenshot_20180719-224234.thumb.png.b87367a950c3c546a41a497f779432a6.png

U mnie na nougacie jest dużo lepiej niż na oreo ale nieco gorzej niż kiedyś i co dziwne wykres nie jest nawet podobny do twojego tylko leci w dół.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xdomin

A cze te poprawki w sofcie niemieckim lub z brandem na Orange są pozbawione drenażu baterii? Testował ktoś już? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xdomin

W Orange podczas korzystania z np. przeglądarki bateria ucieka szybciej niż na nugacie ale wolniej niż na pierwszym oreo. Natomiast zniknął drenaż w trakcie czuwania telefonu. Przez noc na LTE dzisiaj uciekło mi tylko 3% przy włączonych danych, lokalizacji i sybchronizacji. Tel odłączyłem wczoraj o 22 od ładowarki i teraz mam 58% baterii.....tylko LTE, WiFi nie włączam celowo żeby potestować.

Dziwnie tylko pokazuje użycie prądu przez aplikacje. Np. Chrome z którego korzystam według telefonu nie zużyło prądu:)

A spotify którego używałem półtorej godziny pokazuje że używałem przez 5 minut:) 

Ale ogólnie z baterią w w nowym sofcie Orange jest lepiej.

Screenshot_20180723-184931_Settings.jpg

Screenshot_20180723-184948_Settings.jpg

Edytowane przez przemogronn
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@przemogronn

15 minut temu, przemogronn napisał:Dziwnie tylko pokazuje użycie prądu przez aplikacje. Np. Chrome z którego korzystam według telefonu nie zużyło prądu:)

A spotify którego używałem półtorej godziny pokazuje że używałem przez 5 minut:) 

Ale ogólnie z baterią w w nowym sofcie Orange jest lepiej.

Bo nadal nie naprawili modemu i te aplikacje masz zliczone w "czuwanie sieci"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xdomin

Czyli nie ma co aktualizować. Trzeba siedzieć na nugacie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rafal55 @dziadek staszek czyli jak wgralem najnowsze opv to zablokowalem sobie BL? Trochę myślałem o Flashu nougata ale doszedłem do wniosku że poczekam na update normalnego xeo i jak wtedy będzie lipa to wrócę na 7.. 

Edytowane przez Maciej Jakub Maksymilian Wiśniewski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no na 7 się nie wróci już nawet jak opv wgrałeś jakaś poprawa baterii jest na opv ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wgrałeś modem z tego oprogramowania czy całe oprogramowanie Odinem. Sprawdzałem u siebie i wgranie samego modemu nic nie zablokowało, ale jak wgrałeś cały firmware to nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi