Skocz do zawartości
android107

Wymiana samego szkła wyświetlacza - jakie doświadczenia i cena?

Rekomendowane odpowiedzi

kac222

Ale oni wymieniają digitizer za pomocą specjalnej maszyny . W wyświetlaczu typu amoled digitizer musi być wymieniony w ten sposób. Jeśli zrobi się to jak należy to serwis nie będzie w stanie rozpoznać naprawy,tym bardziej że oni wymieniają cały moduł z ramką(jak pisałeś). Ale kwestia gustu. Dla mnie ten sprzęt jest za drogi w naprawie. Myślę że koszt wymiany lcd nie powinien przekroczyć 700 zł(piszę o autoryzowanym serwisie).

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Nie do konca serwis nie bedzie w stanie rozpoznać. Często roznego rodzaju elementy maja swoje numery seryjne i serwis moze zweryfikowac po numerach seryjnych czesci czy np. suma kontrolna zgadza się z pozostalymi numerami seryjnymi. Na pewno wyswietlacze maja takie numery seryjne i sumy kontrolne, na pewno plyty glowne. Nie wiem jak wyglada kwestia ramek czy digitizerów.

Jedyna naprawa zapewniająca 100% gwarancji to ta w serwisie autoryzowanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

Witam. Mam okazje bardzo tanio kupić Samsung Galaxy S8+ i jest tylko jeden mankament z przodu ekran jest delikatnie wykruszony przy samej ramce na górze telefonu oraz jest porysowana ramka w tym miejscu gdzie jest pęknięcie natomiast z tyłu od tego samego uderzenie zrobił się spory pająk?! Moje pytanie do was jest takie czy wymienialiście kiedyś ekran oraz plecy? Jaka jest cena za taka usługę najlepiej w autoryzowanym serwisie Samsung.  Telefon mogę mieć za 500zł i nie wiem czy to się kalkuluje nie wiem czy nie warto dać pare złotych więcej żeby mieć cały telefon bez uszkodzeń.

774959170_6_644x461_samsung-galaxy-s8-.jpg

Edytowane przez peterpp
    brak zdjęcia poglądowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Dla mnie to mija się z celem.  Ekran z ramką ,bo to cały moduł, w serwisie Samsunga około 1200 a placki 200 . Wyjdzie Ci z telefonem za używke 1900 która gdzieś uderzyła i nie wiadomo czy uderzenie nie naruszyło też bebechow ,a tak też może być.  Moja rada to odpuścić sobie pomysł kupna tego egzemplarza . Za 1900 to możesz nawet trafić nowy jak trochę poszukasz . Lepiej trochę dołożyć i poszukać używki w idealnym stanie .

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@sroczkin tym bardziej, że przy aktualnych promocjach można mieć za 1800 zł nowy S8 z oficjalnej dystrybucji :D "black week" itp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp
    22 godziny temu, RealEcho napisał:

@sroczkin tym bardziej, że przy aktualnych promocjach można mieć za 1800 zł nowy S8 z oficjalnej dystrybucji :D "black week" itp 

Czy wymieniałeś jakiś uszkodzony moduł w S8+ w autoryzowanym serwisie???

Edytowane przez peterpp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@peterpp osobiście - nie. Ale masę znajomych to zrobiło i nikt nie narzekał. Przeważnie dostawali w gratisie nową baterię, bo jest wklejana i chyba taka technologia, że jest dokładana nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

Właśnie dostałem info z serwisu 

"Witam

Koszt wymiany wyświetlacza i tylnej obudowy to ok. 1300 zl.

Samsung Brand Store Service Point|CH Manufaktura Łodź

Ul. Jana Karskiego 5/ lokHB 228, 91-071 Łódź, Poland"

więc nie ma sensu kupować.

Edytowane przez peterpp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@peterpp Aktualnie w ogóle nie opłaca się kupować zbitych S8, bo taniej wychodzi kupić nowy. W promocjach można złapać nowy za 1800 zł, a poza promocjami - 2200. 

Przynajmniej dopóki cena części w serwisach nie spadnie, a ta trzyma się mocno od ponad roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

Dlatego zrezygnuję z kupna tego telefonu :) nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi