Skocz do zawartości
King89

CustomROM, root, modyfikacje - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Wincenty

A jak akurat będziesz miał pecha to i zdrowy rozsądek Cię nie uchroni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RufleX
    13 godzin temu, maarecki napisał:

pewnie chodzi o komunikat ze strony banku w aplikacji mobilnej.

Wykrycie roota i możliwość nieupoważnionego dostępu do systemu.

Zdrowy rozsądek to największe bezpieczeństwo.

W związku z powyższym nadal uważam, że root jest tylko dla zaawansowanych użytkowników.  

Zaawansowanym użytkownikiem przestałem być jak skończyłem szkołę, teraz nie chce mi się bawić w rooty i inne rzeczy. 

Zdrowy rozsądek trzeba zachować zawsze, bawią mnie ludzie chodzący z włączonym NFC i połączoną apką bankową. 

Chyba dlatego właśnie na następny telefon wybrałem Apple, wiadomo ma swoje błędy większe lub mniejsze ale znacząco poprawili zdjęcia nocne, co dla mnie jest największym atutem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    28 minut temu, RufleX napisał:

Zdrowy rozsądek trzeba zachować zawsze, bawią mnie ludzie chodzący z włączonym NFC i połączoną apką bankową.

Myślisz że jak mam aplikację bankową lub Samsung Pay lub Google Pay i mam włączony NFC non stop to mnie ktoś zaraz okradnie?? Powiedz że żartujesz sobie teraz ???????‍♂️ Ale mnie rozbawił ?????

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 minuty temu, RufleX napisał:

O, to jest dobre. ROOT, aplikacja bankowa, płatności zbliżeniowe i włączone NFC. Powiedz zatem co grozi takiemu delikwentowi? Jakie jest zagrożenie? Jaka jest różnica pomiędzy telefonami bez ROOT i bez ROOT w opisywanej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

Nie idziemy za daleko? To jest temat o baterii przypominam? Właśnie takie babole wychodzą jak delikwent się nie zna i nie ma zielonego pojęcia o bezpieczeństwie na temat aplikacji bankowych. @the_naturat_com to jest możliwe, ale nikt o zdrowych zmysłach nie będzie biegał za Tobą z terminalem płatniczym i sprawdzał czy masz włączone NFC (przypomnę tylko że każdy kto nabywa terminal płatniczy MUSI go zarejestrować i podać też swoje dane + NFC nie obsługuje odległości powyżej 20 cm.) więc nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje aresztowania dla głupich 50 zł. Kto chce się zgłębić bardziej w ten temat to portale zaufanatrzeciastrona lub niebezpiecznik mu polecam, poczytajcie sobie proszę. Aha, przez iPhona też da się okraść z pieniędzy do 50 zł, więc... Nie róbmy śmieci w tym wątku [emoji846] Ps: po trzech udanych próbach wypłacenia gotówki do 50 zł przez NFC aplikacja bankowa się blokuje i jesteś zmuszony już podać kod Pin

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty wiem, że za daleko, wiec już zgłosiłem do przeniesienia.

Głównie chodziło o to, że ROOT nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Nie mniej jednak NFC nie działa na zablokowanym i wygaszonym ekranie..

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi