Skocz do zawartości
dave222

poradnik Poradnik jak włączyć VoLTE na U11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dosyć długo starałem się uzyskać VoLTE na HTC U11. Dla mnie jest bardzo ważna opcja - telefon szybciej nawiązuje połączenie (nie musi się przełączać na 3G - realizacja połączenia trwa znacznie krócej, a do tego jakość rozmów jest o wiele lepsza). Telefon single SIM z sieci PLAY, karta ORANGE. Uprzedzam, iż do osiągnięcia tego wymagany jest odblokowany bootloader. Jeśli nie masz zamiaru tego robić - nie czytaj dalej! Wymagane podstawy angielskiego, jeśli będzie problem - służę pomocą.

W/g wszelkich danych (w teorii) VoLTE na U11 możliwe jest tylko w sieci T-mobile na oprogramowaniu brandowanym. http://wificalling-volte.pl/

Też tak myślałem, ale postanowiłem wypróbować sposób forum XDA (wiele osób narzekało na brak VoLTE zarówno na SINGLE SIM jak i DUAL SIM).

Oto co musisz zrobić:

1. Musisz odblokować bootloader, co wiąże się z utratą gwarancji. http://www.android.gs/how-to-unlock-bootloader-on-htc-u11/ - OBOWIĄZKOWE

2. Wgrywamy najnowsze CUSTOM Recovery https://twrp.me/site/update/2018/07/01/twrp-3.2.2-0-released.html - także OBOWIĄZKOWE

3. Wgrałem (poprzez TWRP) chyba najlepszy CUSTOM ROM LeeDrOiD (należy posiadać najnowsza wersje oprogramowanie oraz Android 8.0 na pokladzie) . Rom ten bazuje na podstawowym Oreo dodając roota i wiele użytecznych (dodatkowych funkcji) jak np. zamiana przycisków na pasku na dole, itp. Link: 

https://forum.xda-developers.com/u11/development/rom-leedroid-v1-0-0-beta-fast-stable-t3623657 - prawdopodobnie nie jest to jednak obowiązkowe!!!

4. No i najważniejsza część - wgranie poprzez TWRP (punkt 2) MODA VoLTE - jako .zip z karty SD.

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939817238 Po restarcie VoLTE działa - telefon nie przełącza się już w 3G, łączy w LTE - ok 2s. Jakość rewelacyjna. - OBOWIĄZKOWE!!!

W "Ustawienia/połączenia" pokażą się dwie dodatkowe opcje "Głosowe przez LTE" oraz "Połączenia WiFI"

Jakby coś było niejasne - pisać. U mnie działa. Nie odpowiadam jednak za wszelkie próby powyższych czynności - wszystko wykonujesz na własne ryzyko. Metoda opisana przeze mnie wymaga podstawowej znajomości języka angielskiego oraz wiedzy z zakresu wgrywania ROMów, itp. Nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia wynikające z błędnego wykonania powyższych czynności.

Screenshot_20180714-212356.png

Screenshot_20180714-212407.png

Screenshot_20180714-212415.png

Screenshot_20180714-212452.png

Screenshot_20180714-213303.png

Edytowane przez lasica
    Poprawiony tytuł
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda jakość połączeń przez WiFi?

Można, jak rozumiem pominąć punkt 3 i pozostać na stockowym romie?

Pytam, bo używam aplikacji bankowej, a z rootem to może nie działać.

Qrcze w 2014 pozbyłem się HTC One M7 i sporo z tego tematu zapomniałem.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Voice over Wifi niestety nie korzystam. Brakowało mi tylko VoLte, gdyż w miejscu w którym pracuje jest slaby sygnał 3G, natomiast dosyć silny LTE, dlatego denerwowało mnie ciągłe wychodzenie na zewnątrz....

Co do aplikacji bankowych - jeśli zostaniesz na stocku, na 100% nie będą działać. Jedyną opcją będzie zainstalowanie Magisk-a (do tego wymagany root właśnie), który odblokuje PaySafeNet. Dlatego zdecydowałem na Custom Roma, który ma wszystko zaimplementowane, a tak naprawdę dodaje tylko kilka opcji bazując na stocku.

Swoja drogą koleś wykonuje niezłą robotę tworząc Customy wyłącznie pod HTC - są bardzo stabilne....

To mój pierwszy HTC (po erze Samsungów, Huawei i LG), więc także kombinuję....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie.
    Można wrócić do stanu z pudełka? W HTC One była taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 27.08.2018 o 20:34, reneyvan napisał:

Jeszcze jedno pytanie.
    Można wrócić do stanu z pudełka? W HTC One była taka możliwość.

Teoretycznie TAK

1. Poprzez utworzony wcześniej (via TWRP) Nandroid Backup z karty MICRO SD.

2. Poprzez wgranie odpowiedniego RUU 

Wątek "HTC U11 How-To - Return to Full Stock ROM/Firmware" na XDA

Druga sprawa do zablokowanie bootloadera. U części osób zadziałało - wątek "Relock bootloader" na XDA.

Sam nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem w Sklepie Play ciekawą apkę, a mianowicie VoLTE Check:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ant.volte

Po instalacji i kliknięciu ikonki "Open Phone Information" pokazują się ciekawe opcje, w tym suwaki (niestety zablokowane) do m. in. włączenia VoLTE i VoWifi.

Z tego wniosek, że dostępność tych opcji zależy od operatorów (ja mam z Play, ale kartę SIM z Orange i te opcje są zablokowane).

Po ustawieniu połączeń jedynie na LTE nie można niestety wykonać połączenia głosowego. 

UWAGA aplikacja zawiera dużo upierdliwych i wyskakujących reklam.

Edytowane przez reneyvan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie, sim i tel z Orange, w apce (którą od razu odinstalowałem - faktycznie nachalne reklamy) status był active, na górnym pasku jest ikonka VoLTE, Zainstalowałem mod przez TWRP, w ustawieniach połączeń dostępne są 3 checkboxy, (j.w.), które mogę zaznaczyć/odznaczyć, suwaki w informacjach o telefonie (po wpisaniu kodu serwisowego) są aktywne mogę zaznaczyć/odznaczyć , więc chyba działa.        

Edytowane przez deeptrance

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalowałeś moda po odblokowaniu BL?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, po odblokowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gzubik

Jakby ktoś przetestowal jeszcze czy działa VoWifi to będę wdzięczny [emoji6] Myślę w przyszłości mocno o HTC U11 ale brak sztandarowych funkcji volte i vowifi jest dla mnie problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi