Skocz do zawartości
userinfo

Nieobciążony telefon muli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od półtora roku używam Samsung A3 model 2016 (SM-A310F).

Standardowo miał wgrany Android 6.0. na którym działał bez problemów. Po aktualizacji do Android 7.0. telefon z początku trochę mulił, ale po kilku dniach zaczął lepiej działać (optymalizacja w tle ?)... niestety po pół roku telefon znowu zaczął mulić więc zrobiłem wipe data/factory reset i później wipe cache partition.

Niestety na długo to nie pomogło, telefon dalej potrafi mulić, a mam zainstalowane tylko FB, What's UP.

Czasami zdarza się, że jak dzwoni budzik albo ktoś dzwoni, to żeby odebrać to muszę przeciągnąć palcem 3-4 razy. Albo jak mam telefon zablokowany i kliknę przycisk Home to muszę poczekać 3 sekundy aż pojawi się obraz na ekranie. 

Pamięci RAM mam wolne przeważnie 200-300 MB (1.5 GB).

Czy jeśli usunę cały system z telefonu i wgram nowy czysty soft to odczuję różnicę w wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Nie wiem jak wygląda wydajność tego modelu przed i po, nigdy w rękach go nie miałem, ale możesz spróbować wgrać system na nowo przez odina.

Można by nawet zastanowić się nad jakimś customem/modyfikacjami, o ile chcesz się w to bawić, ale byłoby lepiej niż na stocku.

Może będzie pomocne:
    https://thedroidguy.com/2018/05/fix-samsung-galaxy-a3-performing-slowly-easy-steps-1080212

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi