Skocz do zawartości
Gwozdek

Android Oreo i EMUI 8 - opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach wszystko wróci do normy. Jeśli z daną aplikacją jest problem, to usuńcie jej dane lub zainstalujcie ponownie. Oczywiście hard reset również jest zalecany.

Wysłane z mojego FRD-L09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Jednego, czego nienawidzę w rozwiązywaniu podobnych problemów, to hard reset czy też reinstalacja. Jest problemu, musi być rozwiązanie, a resety są ostateczną ostatecznością. Tymczasem zrobiłem wipe cache partition, raz się jeszcze zresetował, pokazał, że instaluje google play (znowu?) i robię backup. Na razie mi na to pozwala. Zobaczymy, tymczasem jeszcze się kręci. Może jeszcze się poustawia, bo bateria leciała w międzyczasie w oczach. Jak to z androidem zwykle bywa, musi się ułożyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82

Witam. 
    Poczytałem wasze komentarze i też zaraz po pracy odpaliłem HiSute. Zaraz wyszukał aktualizację... zainstalował zoptymalizował i działa.
    Wszystko jak na razie działa. Jedynie co to nie umiem się odnaleźć w Ustawieniach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Mój znowu popracował  stabilnie te 3h i teraz w kółko się restartuje. Miękki restart robi, bez wpisywania pinów SIM, tylko do blokady ekranu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Wystarczyło się wstrzymać na OTA. Ja tak robię :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82

Nie wiem czyja to wina ale na motywie mam ciemny tekst przez co jest mało czytelny. Wcześniej (na 7) było ok.

Screenshot_20180816-203752.thumb.jpg.45e0d626a994e14b35a4e2f0e706a061.jpg

Screenshot_20180816-203645.thumb.jpg.db1b3aea294b8f71cba3b6c5acc32701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też były dwie zwiechy wczoraj, tzn. ciemny ekran i tyle, nie dało się odblokować, jedynie co działało to przyciski głośności, trzeba było uruchamiać telefon ponownie.

Z plusów to na pewno lepsze zarządzanie pamięcią - teraz z reguły 2,56 GB zawsze wolne, dawniej 1,8-2 GB  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie chyba gorsze zarządzanie bo ubija apki w tle i telefon musi za każdym razem od nowa je załadować. Ja czekam na OTA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

Z ciekawych funkcji jeszcze,  w Wiadomościach SMS przy 2 kartach SIM, gdy się SMS wysyła do kontaktu z konkretnej karty zwykle, jest ona domyślna wówczas. Przydatne. Często się myliłem i do służbowych kontaktów wysylałem SMS z prywatnej karty :) Teraz jest trudniej sie pomylić.

No i u mnie skończyło się factory resetem. Ale i tak po zdjęciu rano z ładowarki, miałem kłopot z dostępem do telefonu. Nie tyle się przywiesił, bo działał, ale np po wejściu w ustawienia, mogłem jedynie z nich wyjść, nie dało się nawet przewijać. W innych aplikacjach też. Uruchamiały się i dały zamykać normalnie, ale używać nie. Odłożyłem, wróciłem do niego po 15mini i bylo ok. Irytujące jednak ma te wady. Powoli dojrzewam do downgradeu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawostek - przeciągnięcie palcem w dół na ekranie głównym (po odblokowaniu) powoduje uruchomienie wyszukiwarki.
    Fajna sprawa, np. nie trzeba odpalać dialera itp. 

Chyba, że było to już w poprzednim Andku to mnie poprawcie ;)

dodana zawartość

Godzinę temu, blady_obserwator napisał:

W takim razie chyba gorsze zarządzanie bo ubija apki w tle i telefon musi za każdym razem od nowa je załadować. Ja czekam na OTA. 

Jak na razie nie doświadczyłem jakiegoś szczególnego ubijania apek. Wszystkie potrzebne apki działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi