Skocz do zawartości
Gwozdek

Android Oreo i EMUI 8 - opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

zakk87

@kluska23 tak było to już wcześniej.

@CrashNull taka sama opcja z wyborem karty SIM w wiadomościach posiada aplikacja wiadomości od Google.

Bida straszna ta aplikacja i ten zielony kolor. Musiałem motyw od razu zmienić :)

Odnośnie tych problemów ze zwiechami i restartami - robiliście defragmentację pamięci? Bo mnie przywitała taka informacja po updacie.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    49 minut temu, zakk87 napisał:

Odnośnie tych problemów ze zwiechami i restartami - robiliście defragmentację pamięci? Bo mnie przywitała taka informacja po updacie.

U mnie nic takiego się nie pojawiło. Da się to zrobić teraz jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też nie zauważyłem problemu z ubijaniaem apek. Za to kilka APK poprawiło powiadomienia które wcześniej miało problemy

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie działała bez problemu.
    Rzeczywiście lepiej działają powiadomienia. Bateria chyba podobnie jak na 7.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 godzin temu, CrashNull napisał:

mam to samo, niestety

Wczoraj przy płaceniu telefonem to sie zresetował ... XD chyba jednak Oreo nie powinno wyjść na Honorka 
    Gdzie znajdę cały polski system Oreo by na czysto wgrać? 

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed aktualizacją przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i tak samo zrobiłem po aktualizacji. Nie doświadczyłem żadnych problemów. Wszystko działa szybko i sprawnie, bez problemu.

Bateria działa lepiej niż na 7. Przykładowo, jeszcze 2 tygodnie temu mój H8 udostępniając neta po Wi-Fi na 7 zżerał około 30% baterii przez godzinę czasu. Po wymianie baterii na nową zżerał 9% przez godzinę czasu, a na 8 zżera 5% przez godzinę czasu.

Fajny jest tryb gry, jak komuś się przycina gra, to może włączyć tryb gry na wysoką wydajność, co się przekłada oczywiście na większy pobór baterii. Tak samo jak gra nie jest wymagająca, a drenaż baterii jest wysoki można włączyć tryb gry na oszczędzanie baterii. Wydajność gry spadnie, ale bateria będzie dłużej trzymała. Osobiście tego nie testowałem, ale przynajmniej tak to zrozumiałem z tego co czytałem w informacjach aplikacji (Game Suite).

Skróty po przytrzymaniu na ikonkę aplikacji też są fajne. Przykładowo aplikacja Fuelio (dziennik tankowania paliwa, serwis itd) po przytrzymaniu wyskakuje opcja 'Dodaj tankowanie'. Już nie muszę wchodzić w aplikację i tam wybierać dodaj tankowanie, a wystarczy wybrać skrót ;) Zawsze to jeden klik mniej :D

Pod względem graficznym trochę się zawiodłem. Myślałem, że będzie jakaś zmiana wyglądu między EMUI 5, a EMUI 8 (jak w przypadku 4 i 5). Ale niestety to tylko detale i kolorystyka, która wyszła na gorsze.
    Polecacie jakieś fajne motywy?

Podsumowując. U mnie zero problemów, zero resetów. Wszystko działa tak jak działać powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

No właśnie sęk w tym, że nie działa jak powinno. Powinieneś zrobic upgrade i wszystko powinno działać stabilnie. Robienie resetów, to nie jest normalne działanie. Zalecane, owszem, ludzie dziwne rzeczy czasem pozmieniają, które sie nie śniły programistom, ale normalnemu userowi nie powinno sie wskazywać na factory reset po aktualizacji. Więc to, ze zainstalowałeś na czystym systemie Oreo, to nie jest "tak jak działać powinno".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82
    2 godziny temu, zakk87 napisał:

Też mnie to przywitało. Zero problemów z telefonem. Wszystko działa jak powinno. I chyba w końcu się naprawiło to przyciemnianie ekranu na przeglądarce... 

Ogólnie tak jak kolega wyżej... Jakiś taki niesmacznej został... Spodziewałem się większej zmiany wizualnej EMUI8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jak komuś ubija aplikacje, to polecam spróbować wyłączyć automatyczne zarządzanie w ustawieniach baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Djok

Ja jestem zawiedziony kompletnie. Telefon parę razy mi się zaciął. Czarny ekran, nic się nie dało zrobić. Przez chwilę działa mega szybko, a potem zacinki i spowolnienia. Raz sam z siebie się zrestartował. Wygląd dramat, zmiana kolorów i ikonek na siłę, wygląda to mniej spójnie niż na nugacie. Nowe EMUI nic specjalnego nie wnosi. Chyba czas zainwestować w nowy telefon.

PS. I akcje z baterią. Spadek z 15% do 0 w ciągu 10 sekund. Słyszałem o tym chyba od każdego znajomego z Hujałejem. Nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi