Skocz do zawartości
stefan177

Mi 8 SE - pierwsze wrażenia, opinie, dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno się w końcu zdecydowałem na zakup i dotarł 2 dni temu, więc pomyślałem, że napiszę coś jakby ktoś też myślał nad kupnem ?

Jak na razie wrażenia super,

na plus:

- Rozmiar - bałem się, że będzie za duży a jest identyczny jak Xperia Z3, którą użytkowałem przez bardzo długi czas.

- Bateria - Mi5 nie przeżył u mnie całego dnia, a Mi 8 SE ma wieczorem jeszcze +/-20% baterii, przy takim samym użytkowaniu.

- skaner odcisku palca - działa o wiele lepiej niż w Mi 5. Jeszcze się nie zdarzyło żeby za pierwszą próbą nie odczytał poprawnie

- ogólnie prędkość urządzenia i zarządzanie pamięcią - nie zamyka procesów w tle tak często, i można wygodnie powracać do aplikacji używanych wcześniej

z minusów:

- aparat - w dzień i przy dobrym oświetleniu jest ok, ale w innych sytuacjach już tak wesoło nie jest. Nie grzebałem w ustawieniach manualnych i używałem tylko automatu, ale spodziewałem się lepszych wyników

Z racji, że czekam 360h na odblokowanie bootloadera  muszę korzystać z china stable miui 9.5, ale w wersji angielskiej nawet daje radę i mało jest momentów kiedy wyskakują chińskie znaczki. Myślałem, że będzie gorzej. Oczywiście wszystkie aplikacje z Google Play w takiej sytuacji działają po angielsku, ale dla mnie akurat to nie problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uredie

Zakupiłem na allegro. 

Obstawiam, że będzie to wersja eu firmware? "Standardowo jest Język Polski, Angielski/CN - bez aktualizacji OTA"

Przerobię sobie sam, pewnie też wgram xiaomi.eu :) Tel zapowiada się ciekawie. 

Aha, wziąłem 6gb wersję, jaką Ty masz?

Edytowane przez bergmen
    Proszę nie wrzucać tu takich linków...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co za system dali, jak masz polski. W wersji oficjalnej softu nie powinno być polskiego, tylko angielski i chiński. Mam wersję 64gb i 4gb ram

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

To jakiś śmieciowy soft. Tak bywa gdy się kupuje telefon byle gdzie. Lepiej szybko go zmień. Dla bezpieczeństwa i ze względów użytkowych. 

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uredie

Postaram się :) Wiem, zarąbałem, ale aukcji było mało, profil w miarę pewny, mimo, że to nie sklep. Może być to błąd w opisie. Postaram się skontaktować ze sprzedawcą.

Skoro rom byłby "śmieciowy", tzn bootloader odblokowany? Xperię x8 modowałem już w gimnazjum, ale w miui nigdy nie siedziałem :)

Domyślam się, że ten śmieciowy rom (o ile taki jest) został wgrany jakimś toolkitem serwisowym, jak więc mógłbym wrócić do globala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

tak, możesz zainstalować globala. Raczej bootloader jest zablokowany... i tu może pojawić się problem z jego odblokowaniem na tym sofcie. Jeśli jeszcze nie minęło 14 dni od zakupu to go oddaj. To może bez serwisu się nie udać...

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uredie

Jeszcze nie doszedł :) Podam więcej informacji gdy przyjdzie (+powinienem założyć nowy temat, przepraszam)

Edit:

Dostawca miał opcję wysyłki do mi center więc skontaktowałem się przed wysyłką i będę miał wgrany czysty soft. 

Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy jak to mówią :D

Edytowane przez Uredie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@Urediedobrze że mogłeś tak rozwiązać problem. Najlepsza opcja. Będziesz teraz zadowolony z telefonu ;)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 5.08.2018 o 22:17, bergmen napisał:

tak, możesz zainstalować globala. Raczej bootloader jest zablokowany..

coś mnie omineło ? Wyszedł już global? Czy chodzi ci o rom china ?

W dniu 5.08.2018 o 22:41, Uredie napisał:

będę miał wgrany czysty soft. 

będziesz mieć czysty, zbliżony do oryginalnego oprogramowania soft Xiaomi.eu z językiem polskim. Bardzo fajne oprogramowanie, korzystałem z tego na swoim Mi 5 

Ja już znudziłem się czekaniem 2 tygodnie na odblokowanie i chyba zostanę z romem China. Przywykłem już do języka angielskiego i bateria trzyma mi spokojnie 2 dni na nim więc super. 

Edytowane przez stefan177

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uredie

Z tego co czytałem czasami licznik się buguje, a w mi center mi odblokują od ręki więc będę miał to z głowy :) Jeszcze te kilkadziesiąt zł to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi