Skocz do zawartości
Severillo

Android P - Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Dodali fixa dla whatsappa, więc to nie takie ctrl+c, ctrl+v :) No i pewnie inne usprawnienia o których nie chciało im się wspominać w changelogu. Ja jestem już po czystej instalacji. Test in progress...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z odblokowanym bootloaderem, nadal trzeba kombinować (blokować bootloader specjalnie na czas wrzucania) żeby nie sformatowało pamięci czy już jest ok?

Wysłane z OnePlus 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy
    W dniu 7.06.2019 o 22:28, trampowsky napisał:

Dodali fixa dla whatsappa, więc to nie takie ctrl+c, ctrl+v :) No i pewnie inne usprawnienia o których nie chciało im się wspominać w changelogu. Ja jestem już po czystej instalacji. Test in progress...

Zacytuje klasyka :)

Cytat

Developer nie podał tych informacji

@MateuszMic

No jak.

BL nie blokujesz/blokowałeś, bo i po co.

Przed flashem używasz Magisk Uninstallera i flashujesz ROM.

Po ponownie flashujesz Magiska i moduły i tyle.

BTW, TWRP oficjalne Team Winu wypada mieć, bo te od blu_sparka już dawno nie rozwijane dla OP3/T.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Z tego co wiem to wszystko rozchodziło się o to że ktoś miał odblokowany BL i zaszyfrowany telefon. Wówczas wrzucając 9, pojawiał się problem że niemożliwe było odszyfrowanie danych i należało wykonać format. Ewentualnie na xda była jakaś paczka która obchodziła ten problem (chyba zawierała stary bootloader I nowy modem czy coś takiego).
    Z tego też powodu na razie wstrzymuję się od wrzucania nowego systemu - nie mam ochoty bawić się w przenoszenie wszystkiego na komputer, formatowanie, itd i liczę na to że OP rozwiąże problem i nie trzeba będzie w przypadku odblokowanego BL i zaszyfrowanej pamięci, bawić się w format i inne

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie o to mi chodziło co opisał kolega wyżej. Znalazłem informację, że nadal jest z tym problem na 9.0.3, obecnie mam wrzucone 9.0.2 i paczkę z xda która po części działa, bo nie trzeba formatować pamięci. Jednak męczą mnie często totalne zwiechy, muszę wtedy trzymać power aż telefon się zrestartuje, wraca wtedy godzina i data z momentu pierwszego uruchomienia po wrzuceniu ROMu i gubi ustawienia optymalizacji baterii. Muszę aplikacje wtedy ręcznie znowu wyłączać z optymalizowania.

Wysłane z OnePlus 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Siemasz @trawel  (kupę lat) ?

Teraz kojarzę o co biega. Ja od Community Build Pie jestem na OP3 i formatowałem /data przed instalacją, więc mnie problem się nie tyczył.

Wdziałem już po fakcie, że ktoś zmodyfikował BL, aby nie szyfrowało ponownie /data.

Czy "stara" paczka jest zgodna z OOS 9.0.3 nie wiem, nie wesprze w temacie.

Jeśli ktoś przechodził z Oreo na Pie z odblokowanym BL i wrzucał paczkę na ominięcie ponownego szyfrowania /data to warto zebrać się na

czysty flash, bo z tego co widzę problem powraca jak bumerang z każdą aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Siemanko@Roy [emoji846]
    Jest dokładnie tak jak mówisz, dlatego mnie to ciągle wstrzymuje przed aktualizacją (na tyle się rozleniwiłem, że nie mam ochoty się bawić w to całe formatowanie, itd). Swoją drogą ostatnimi czasy zastanawiam się nad przesiadką na coś nowszego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę uniknąć pełnego wipe, główny aparat mi siadł, nie łapie ostrości, więc powolne przywracanie danych żeby niedługo zmienić telefon nie bardzo mi się widzi.

Wysłane z OnePlus 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trawel któż się pojawił na forum :D 

Jeszcze są jakieś akcje z flashowaniem Pie na odblokowanym bootloaderze. Podejrzewam, że to nie ostatni build, ten 9.0.3. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

@trampowsky widać, że stara ekipa jeszcze za czasów Nexusa nadal się trzyma i to na podobnych urządzeniach :D

Żeby nie było, że byłem nieaktywny - zaglądam na forum w miarę regularnie, ale bardziej w roli czytającego niż udzielającego się i swoją drogą już na tyle się rozleniwiłem, że coraz mniej chce mi się bawić w zmianę ROMów, kerneli czy inne zabawy.

Wracając do tematu to zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy jednak nie skończy się na tym, że trzeba będzie zrobić pełny format i wrzucić ten nowy system, ale to w momencie kiedy będzie on w miarę stabilny (z tego co czytałem to pojawiają się u niektórych jakieś problemy - zacinanie od czasu do czasu, dłuższe odblokowywanie ekranu).

No chyba, że jest to celowa zagrywka OP, wrzucają soft z licznymi "utrudnieniami", żeby zmusić użytkowników do przesiadki na nowsze urządzenie (wiem, że to trochę naciągane, ale mam wrażenie że po tym producencie można się spodziewać wiele różnych dziwnych zachowań)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi