Skocz do zawartości
gixi

Xperia Brak dźwięku, wieszanie się

Rekomendowane odpowiedzi

gixi

Witam,

coś się zepsuło w moim "zapasowym telefonie" Sony Xperia St26i. Telefon był używany miesiąc temu i działał normalnie, a dziś jest mi mega potrzebny, bo używany przez mojego faceta telefon po prostu padł... a raczej go wykończył. No to wyciągnęłam starą dobrą Xperię ze schowka, ładuję, uruchamiam, a tu zonk. 

Zaczęło się od tego, że dotyk dostał szału. Nie mogłam przesuwać ekranu, sam wybierał co jest klikane, itd. Chciałam najpierw użyć PCCompanion, ale nie chciał mi się zainstalować z telefonu a instalowany z Internetu w żaden sposób nie chciał wykryć telefonu (komputer jeden i drugi widział go normalnie, komputer na którym kiedyś używałam PCCompanion do tego modelu ktoś mi kurczaki zalał -,- w trakcie przeprowadzki, z której jeszcze się dobrze nie rozpakowałam). W końcu po wielu wielu minutach uporczywych prób udało się (za namową na jakimś forum) kliknąć "Przywróć ustawienia fabryczne".

I fakt - na dotyk podziałało. O dane się nie martwię, bo nic na tym telefonie nie było, ani kontaktów ani zdjęć... Menedżera plików sobie wgram bez problemu później... Chciałam ustawić dźwięk dzwonka, budzik - wiadomo, raczej używane rzeczy. Nie mogę. Przy próbie ustawienia dźwięku lub w ogóle odtworzenia muzyki z karty SD telefon się zawiesza, nie reaguje na dotyk (tylko na blokowanie i odblokowywanie z bocznego guzika, ale dopiero po minucie telefon dochodzi do wniosku, że "proces android.process.media nie odpowiada" i wtedy mogę wyjść do menu). Na początku miałam ustawiony Selektor dźwięku, ale czytałam, że bywają z nim problemy, więc przełączyłam na drugą opcję... Nic się nie zmieniło. Szukałam informacji na ten temat, ale chyba jestem zbyt zielona, sama używam mojej ukochanej Nokii X7 i nie mam takich problemów. Sprawdziłam aktualizację - jest najbardziej aktualny system dla tego modelu -  Android 4.1.1.

PCC nadal go nie widzi. A ja już nie chcę sama kombinować, bo pewnie rozwiązanie jest banalne, a ja już przekombinowałam. Więc chciałabym się zdać na Was drodzy forumowicze. 

Przepraszam, że tak długo ?

Edytowane przez gixi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi