Skocz do zawartości
Kristyan

[ROM] xXx NoLimits 2.9 [OOS Oreo 8.1]

Rekomendowane odpowiedzi

Kristyan

Źródło: Forum xda

Tłumaczenie: Kristyan

Nie jestem autorem ROMu, nie ponoszę odpowiedzialności za żadne uszkodzenia wynikające
    z nieumiejętnego zainstalowania oprogramowania lub niestosowania się do instrukcji.
    Jak przed każdą instalacją custom ROMu, Twój telefon musi mieć odblokowany bootloader i wgrane TWRP Recovery.

1197737462_http_2F2Fup_picr.de2F30996110le.png.5f72ea5fb8353cfbe9c19d275921545c.png

O projekcie xXx NoLimits

xXx NoLimits nie właściwie samym ROMem, ale jest modułem Magisk, który działa dokładnie tak, jak wszystkie moje poprzednie ROMy, z tym, że nie zawiera żadnych komponentów OOS, takich jak Firmware, System, partycje Vendor lub Kernel. Dlatego rozmiar zmniejszył się do około 200 MB +. W połączeniu z systemem OOS nadal oferuje wszystkie opcje, które mogłeś zastosować już w moich poprzednich wersjach ROMów.

Jako moduł Magisk działający na bazie romów stock OOS, xXx NoLimits działa w 100% bez systemu i zapewnia wiele opcji do selektywnej instalacji. W ten sposób uzyskasz większość typowych rzeczy, które zwykle musisz zebrać i instalować kolejno, wszystkie po wyjęciu z pudełka.

Obowiązkowe wymagania

- stock ROM OxygenOS z podstawową konfiguracją
    - zainstalowany i działający Magisk
    - flashowanie tylko w TWRP

Moim celem było skupienie się na płynności i responsywności z dobrym działaniem na baterii ale również z dodatkowymi funkcjami, tweakami i modami, których moim zdaniem brakuje w OOS.

Główne cechy
    nie chciało mi się ich tłumaczyć, wybaczcie ? 

Spoiler

xXx Tweaks
    Window Animation Scales
    Disable Google Play Wakelocks
    Modded Apps Detaching from Play Store
    Dolby Atmos legacy version by guitardedhero 
    ViPER4AndroidFX by Ahrion, Zackptg5, ViPER520, ZhuHang
    Stereo Mod by acervenky & DorianX
    Extreme Debloating
    Individual Debloating
    Debloat GApps down to Pico level
    Busybox
    SDcard Permission fix
    Nova Launcher
    Action Launcher
    Pixel Launcher
    Lawnchair Laucher
    Android O Emojis
    iOS11 Emojis
    Emoji One
    Samsung Emojis
    AdAway
    Always On Display
    Exchange for Gmail
    Different Boot Animations
    GCam Google Camera with HDR+ etc.
    Google Dialer mod
    Call Recording for OOS Dialer
    Disable Signature Verification
    Substratum Theme Engine
    Substratum Theme Modules like Ozone & K-Klock
    Vanced - modded YouTube app
    Caffeine Tile
    Xposed - Systemless by topjohnwu and rovo89

Wgrana jest masa tweaków, które mają poprawić szybkość i ogólne działanie oprogramowanie.
    Dodatkowo ROM jest wolny od bloatware'u, czyli podobnie jak w OOS, nie mamy zbędnych aplikacji na start, ROM zawiera również wbudowany ViPER4AndroidFX z ustawieniem, które wydało mi się najlepsze

Download

xXx_NoLimits_2.9_OP6_OREO.8.1_magisk.zip

Google Drive
    Android File Host

xXx.NoLimits.profile, aby dokonać indywidualnej konfiguracji instalacji

xXx.NoLimits.profile

Instalacja i ważne informacje

Instalujemy TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ TWRP, NIE PRZEZ MAGISKA

Niestety, obecnie dostępne TWRP nie obsługuje jeszcze Aroma Installers. Aby nadal móc wybrać ulubione opcje do flashowania, rom używa pliku o nazwie "xXx.NoLimits.profile" jako odniesienia dla wszystkich twoich indywidualnych ustawień. Jeśli po prostu flashniesz plik xXx NoLimits rom.zip bez umieszczania własnego edytowanego pliku xXx.NoLimits.profile na sdcard, domyślne ustawienia będą używane do flashowania. Oznacza to, że możesz po prostu flashować rom xXx NoLimits z domyślnymi ustawieniami, ale jeśli chcesz ustawić własne preferencje, musisz edytować plik lub wyodrębnić plik z rom.zip i skopiować go do folderu / sdcard lub / sdcard / xXx na twoim urządzeniu. Instalator xXx NoLimits wykrywa automatycznie, jeśli masz "xXx.NoLimits.profile" na swoim sdcard, czy nie. Jeśli nie, użyje ustawień wstępnych z profilu zawartego w pliku rom.zip. Priorytetem jest profil na karcie SD. Jeśli zainstalujesz rom przez OTG, możesz również umieścić profil w katalogu głównym swojego pendrive'a lub dysku, i będzie to priorytet nad profilem w wewnętrznej pamięci sdcard lub rom.zip. Podstawowa Instrukcja jak edytować "xXx.NoLimits.profile" znajdziesz w pliku. Jeszcze jedna ważna informacja. Jeśli edytujesz profil na swoim komputerze z Windows, musisz użyć Notepad ++, bo inaczej niszczysz wymagany format pliku.

Edytowane przez Kristyan
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rygiel

Ktoś używa, podzieli się opinią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

@Rygiel Wgrałem na 1 dzień, szału nie robiło, dużych zmian nie odczułem. Na + łatwość instalacji i deinstalacji (wystarczy wyłączyć/usunąć moduł Magisk)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grzyp

Zainstalowałem nowszą wersję : https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/rom-xxx-nolimits-1-0-speed-ram-optimized-t3799167

Wszystko jest okej, ale żadna aplikacja nie potwierdza tego ze jest root, miał kto podoby problem ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fornax

A masz magisk, zajrzyj do Superuser co tam się dzieje.? U mnie na xxx 4.7 wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam najnowszą wersję i po wejściu w historię połączeń zamyka aplikację telefonu.Po odinstalowaniu znowu jest ok. Config robiłem sam. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

O stock dialerze piszesz ?

U mnie 7.2 nie robi takiego problemu.

Próbowałeś czyścić cache/dalvik i dane oraz pam.podręczną apk. telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Daje znać po przebojach u mnie z v 7.3, że jest nowa boot animacja XxX, która domyślnie jest włączona -1.

Update nadpisuje stockową z OOS. Także warto zrobić sobie kopie stockowej do przywrócenia, bo samo ustawienie stockowej na -1 jej już nie przywraca,

taka niespodzianka jak kiedyś w Freedom OSie była.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis

Fakt, że coś tam zmienia - pojawia się nowy profil, który zedytowałem i zmieniłem z nowej boot animacji na stockową - wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi