Skocz do zawartości
Kristyan

Odblokowanie bootloadera, TWRP i ROOT (Magisk)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest temat na forum o tym. Poszukaj. Nawet chyba poradnik na YT.

Problem polega na tym, że w fastboocie jest skopane wgrywanie obrazu. Zamiast komendy:

fastboot boot twrp.img

trzeba dać 

fastboot flash recovery twrp.img

i przejść potem do recovery.

Wysłane z mojego 1+6 przy użyciu Tapatalka

Z tegoż co wiem OP6 nie ma partycji recovery

Więc zamiast komendy "fastboot flash recovery twrp.img" powinno być chyba "fastboot flash boot twrp.img"

Dlatego zawsze bezpieczniej TWRP wgrywać za pomocą zip'a a nie img

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

No ja się teraz też męczę z tym trybem, instalacja komendą fastboot boot twrp.img nic nie daje, pokazuje się ten dziwny mode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubatm

@Kristyan - jest info o tym na Oxygen Updater w zakładce News, ale tutaj chodzi chyba o coś innego. w OB3 nie można wgrać recovery komendą taką jak zwykle bo spieprzyli otwieranie obrazu przez fastboot. 

@bartolinio  - https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/966moh/root_users_beware_issues_with_newer_twrp_versions/

"These are the steps you'll need to do:

• Make sure to download TWRP version 3.2.1-1 for your specific device. This is the version which worked fine, and is still fairly recent. 

• Flash the version of TWRP using your method of choice. For fastboot users, connect your device to your computer in Fastboot mode and type fastboot flash recovery twrp-3.2.1-1-<yourdevice>.img. When using any of the flashing apps, browse to the correct TWRP.img file and flash it.

• Reboot your device. You'll now be able to access the working version of TWRP

• Do not update your TWRP version until it has been confirmed that this issue has been resolved."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

@kubatm u mnie przy próbie wpisania "fastboot flash recovery twrp.img" pokazuje recovery no such partition.. wrrrrr 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubatm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

Z tego co zaobserwowałem udało mi się odpalić BluSpark TWRP. Zaraz próba flashowania OOS 9.0 i root

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77628189&amp;postcount=438

dodana zawartość

OMG... Po instalacji zipa z OOS 9.0 zapomniałem że usuwa się TWRP, więc TWRP i roota znów nie ma. Jutro będę walczył dalej, teraz już sił brak :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    taxtor

Dzięki, udało się wrócić do Oreo 8.1. Potem zaktualizowałem do Androida 9.0 stable. O to mi chodziło. Już dalej się nie bawię, to nie na moje nerwy...

Najpierw chyba musisz się zastosować do tego ---> https://forum.android.com.pl/topic/350972-rozwiązany-włącza-się-tryb-awaryjny-qualcomm-po-przywracaniu-kopii-zapasowej-w-twrp/?tab=comments#comment-5444391 aczkolwiek być może pójdzie przejść od razu do kroku 2. 

Kolega [mention=48814]bartolinio[/mention] poleca wgrać to TWRP, zaraz zresztą też siadam i aktualizuje do 9.0 stable.

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=30421 
    Najlepiej jak pobierzesz zmień sobie nazwę tego pliku na twrp.img, odpal fastboot 
    fastboot flash recovery twrp.img
    i potem przejdz do recovery, w recovery wgraj to https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=30420

Jeśli się mylę to poprawcie [emoji4]

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na oneplus'ach nie ma nerwów, te telefony są w zasadzie nie do ubicia [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    taxtor

Tak też słyszałem, u mnie problem polega na tym że nigdy się w to nie bawiłem. Może kiedyś znowu spróbuję go zrootowac, ale szczerze mówiąc do szczęścia mi to nie jest wcale potrzebne [emoji14] Przynajmniej teraz wiem, że jak coś popsuje to potrafię go przywrócić potem do stanu używalności :)

Na oneplus'ach nie ma nerwów, te telefony są w zasadzie nie do ubicia [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś też tak ma że w magisku SafetyNet jest poprawny , a w sklepie Play pokazuje się "urządzenie nie jest certyfikowane" oraz w aplikacjach do sprawdzania SafetyNet'u jest failed?

Android 9.0 Stable
    Twrp bluespark
    Magisk v17.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi