Skocz do zawartości
sidi666

Przewód USB-C-HDMI z ładowaniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Czasem potrzebuje dzieciom puścić jakąś bajkę z telefonu poprzez HDMI. Oczywiście wtedy bateria siada, bo nie można podłączyć ładowarki. Ale dziś znalazłem przewód USB-C-HDMI z dodatkowym kablem USB do ładowania. Rozwiązałoby to mój problem. Czy takie coś zadziała z U11? Nie uszkodzę telefonu?

PS. Szczytem szczęścia byłby hub USB-C z wyjściem HDMI, USB OTG (coby dysk zew. podpiąć do telefonu) i możliwością ładowania - są w necie jakieś jakieś HUBy USB-HDMI ale nigdzie nie jest napisane, że to OTG i że maja możliwość ładowania... No chyba, że ktoś z Was zna takie ustrojstwo. U11 stałby się playerem filmów z dysku na wakacjach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi przejściówkami to różnie jest: niektóre działają, inne już niekoniecznie.

Ponoć (ponieważ sam tego nie sprawdziłem) zmiana Romu na Customa znacząco zwiększa szansę, że dane ustrojstwo będzie działać. Sam póki co jestem na etapie szukania właściwej przejściówki, która umożliwi słuchanie muzyki i ładowanie telefonu i generalnie lekko nie jest

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszperałem w necie i chyba jest szansa na zrobienie z U11 przenośnego playera filmów .mkv, może nawet puszczanych z dysku zewnętrznego i do tego ładowanego w tym samym czasie.

Ludzie piszą, że działa Excelvan 5 in 1, Bqeel GN22B, Club 3D Mini Docking (jako jedyny obsługuje 4K w 60Hz, ale drogi) - jak coś nie zadziała to piszą, żeby po prostu próbować z różnymi kabelkami. Minus taki, że to wszystko z Amazona, eBaya, albo Ali - marne szanse na zwrot jak nie zadziała.

Tu zadziałał Samsung Dex (drogi) z HTC U Ultra https://www.90sekund.pl/samsung-dex-i-inne-smartfony/.

Jeszcze Microsoft Display Dock działa z tego co czytam na XDA.

Ja zastanawiam się jeszcze nad GreenCell AK50, choć drogi, ale plus taki, że jak nie zadziała to go bez problemu bedzie można zwrócić.

EDIT: GC AK50 doszedł i działa :D Tzn., nie sprawdziłem jeszcze z dyskiem zewnętrznym HDD, ale z pamięci pięknie odtwarza filmy po HDMI (za pomocą VLC) i się jednocześnie ładuje. YouTube też pięknie śmiga. Dam znać jak poszło z podpiętym dyskiem. Na razie jestem mega zadowolony :)

EDIT2: Jest problem z dyskiem i penem podłączonym do U11. Ale nie wygląda to na winę przejściówki ale telefonu. Dostaję komunikat, że dysk/pendrive są nieobsługiwane i że mam je sformatować. Trochę bezsensu. Ale to pytanie na inny dział.

EDIT3: Oświecili mnie - U11 nie widzi penów i dysków z systemem plików NTFS (przynajmniej na oryginalnym sofcie, bez roota). Widzi za to exFAT i pięknie odtwarza filmy z pena po przeformatowaniu. Dysku jeszcze nie sprawdzałem, bo potrzebuje na nim NTFS. Jako ciekawostkę podam, że U11 sam bez problemu zasili dysk 2.5calowy, a Xiaomi Mi4c nie daje rady. Do tego Xiaomi nie wspiera jednoczesnego ładowania z podłączonym penem - po podłączeniu ładowarki do AK50 znika z systemu wcześniej widziany pendrive i Mi4c zaczyna się ładować, ale traci dostęp do pena.

Edytowane przez sidi666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi