Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor Play. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

adp44

Według obecnych informacji w necie od 15.12.2018 r testy a oficjalny android 9 od 4 .01.2019r

Mam nadzieję że to okaże się prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Honor zaplanował drugą turę testów najnowszej odsłony Androida - 9.0 nazwanego Pie. Tym razem Polska również ma szansę na uczestnictwo w testach, na które można się zapisywać już od 15 grudnia

Obraz może zawiera�: tekst

Dystrybucja aktualizacji rozpocznie się 4 stycznia 2019r., jednakże aby pomyślnie dołączyć do projektu trzeba zaktualizować swój smartfon do wersji 8.2.0.130(C432CUSTC432D1) lub 8.2.0.131(C432GT), a następnie zapisać się poprzez aplikację dostępną na stronie: http://bit.ly/HonorEMUI9

Docelowy numer kompilacji to 9.0.0.302(SP1C432) lub 9.0.0.303 (C432)

Zapraszam do brania udziału w testach i dzielenia się własnymi wrażeniami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aircod

Inżynierowie z Huawei dodali wsparcie Fuchsia OS dla chipsetu Kirin 970, na którym pracuje Honor Play i to na tym urządzeniu system ten, jest jako pierwszy testowany. Ciekawie się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    1 godzinę temu, Aircod napisał:

Inżynierowie z Huawei

Chyba z Google jak coś ;)

Poza tym, to tylko ciekawostka, bo Android będzie gościł na smartfonach przez kilka dobrych lat. Zanim w ogóle Fuchsia wyjdzie, to już pewnie wszyscy zapomną o urządzeniach z Kirinem 970 :P

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich.

Mam honora play od piątku, w tej chwili jest na 8.2.0.130(C432CUSTC432D1) czy warto zrobić aktualizację do 8.2.0.131(C432GT)?

Znalazłem wątek na xda w którym ktoś się skarżył, na drenaż baterii po aktualizacji (https://forum.xda-developers.com/honor-play/help/honor-play-v131-update-issue-t3866998). Też spotkaliście się z takim problemem? A w związku z możliwością testowania androida 9 z obu wersji oprogramowania 8.2 być może będzie możliwość pominięcia wersji 8.2.0.131(C432GT) i od razu aktualizacja do 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Aktualizacje są kolejkowane po IMEI, więc możliwość nieposiadania wymaganej wersji rozwiązano wsparciem dwóch softów - właśnie 130 i 131.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grizmo

Miedzy 130 a 131 nie ma jakiś wielkich zmian, ja mam wersję 8.2.0.132(C432GT) i polecam zaktualizować gdy bedzie taka mozliwość bo wprowadza ona obsługę gestami. Zadnych problemów z baterią nigdy nie miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Może jakiś chochlik wdarł się u kolegi. Czasami tak się zdarza. Wipe cache, w ostateczności twardy reset powinny pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noorus

Aktualizuje na bieżąco (obecnie do wersji 132 czysty soft) i nie zauważyłem żadnych problemów z baterią.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji, wygląda na to że wszystko jest ok :)

Sterowanie gestami fajna sprawa, ale mam wrażenie że minimalnie spowalnia interfejs względem przycisków ekranowych np. animacja przechodzenia do ekranu głównego nie jest w 100% plynna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi