Skocz do zawartości
thikim

Honor Note 10 - opinie, wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

thikim

Witam. Przesiadłem się właśnie z Xiaomi Mi Max na telefon jak w temacie.

Wstępnie jestem zadowolony. Jedyne z czym był problem to z synchronizacją kontaktów z gmaila. Brak było opcji synchronizacji kontaktów w ustawieniach konta googla.

Raz że zresetowałem aplikację do kontaktów, dwa że dodałem jej uprawnień, trzy że zrestartowałem smartfon i ruszyło. Która z czynności miała decydujące znaczenie nie wiem.

Ale to kijowo że kontakty nie działają w pełni prawidłowo od samego początku.

Zrobiłem też test ładowania firmową ładowarką. Jakby ktoś był zainteresowany to wrzucę wyniki.

Pozdrawiam i zachęcam do wymiany informacji na temat tego telefonu.

Edytowane przez wojtekkha
    Przerobiłem wątek tak, aby użytkownicy mogli dzielić się tu swoimi pierwszymi wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Note 10 ma w ogóle europejski ROM? Co powiesz na temat tego chłodzenia cieczą? Warte to coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thikim

W moim jeszcze nie ma. Ale wszystko jest pięknie spolszczone po wybraniu języka polskiego.

Jedynie kilka aplikacji dostarczonych od producenta ma ustawiony język chiński. Nie używam ich. Z odinstalowaniem jest problem bo bezpośrednio nie można tego zrobić. Pewnie trzeba się by było czymś wspomóc.

Jeśli chodzi o temperaturę nie zauważyłem żadnego nagrzewania się.

CPU monitor pokazuje mi teraz 33C.

Po podzieleniu ekranu i włączeniu na połowę filmu z YT temperatura skoczyła do 35C przy 41% obciążenia procesora.

Czy to wynika z chłodzenia cieczą czy bez cieczy też by tak było  - ciężko mi napisać.

Edytowane przez thikim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Pokażesz kilka zrzutów z interfejsu? Ciekawe funkcje, itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thikim

Funkcje interfejsu to są takie pewnie podobne jak dla każdego EMUI 8.2.0.

Mam wersję RVL-AL09 8.2.0.125(C00), Android 8.1.

Moja wersja telefonu to 6 GB, 128 GB. Procesor Kirin 970.

Dla mnie ciekawe funkcje to te które są różnicą w stosunku do nakładki Xiaomi.

Jak dzwonię to mam możliwość nagrywania rozmów poprzez ikonkę obok głośnomówiącego trybu. Wygodne. Ciekawy jestem jak będzie dla Androida 9.

Mam przycisk Turbo - dla mnie całkowicie bezużyteczny ale nie ma opcji aby zmienić jego przeznaczenie.

Jest bardzo fajna opcja szybkiego zdjęcia. Jak jest wygaszony ekran to dwa razy (-głośność) i od razu robi zdjęcie, a ostrość łapie dość szybko. Tylko trzeba wiedzieć jak ustawić telefon żeby kadr był odpowiedni.

Rozpoznawania twarzy działa dość dobrze. Palców też.

Jest Huawei HiAI - włączone zostawiłem ale nie widzę z tego tytułu profitów. To jest jeden ekran z podpowiedziami wielu rzeczy - głównie po chińsku. Bajer jak dla mnie.
    image.thumb.jpeg.2c105f34c46ee7bc8cfe28c8b8f92a9b.jpeg

Ale za to super są knykcie.
    Stuk dwa razy w ekran i zrzut.

Stuk i przesunięcie i ekran się dzieli - to jest bardzo fajne.
    image.thumb.jpeg.6dcd809e5870e9a5f29de8206ee476cd.jpeg

Huawei dostarczył aplikację do muzyki i filmów ale są zlokalizowane na chiński więc dla mnie bezużyteczne.

Jest aplikacja AppGalery która jest jakby nakładką na google play - też po chińsku - bezużyteczne.

Jest aplikacja Kalendarz - ta działa ale lepszy jest googlowy.

Jest aplikacja Portfel do płatności zbliżeniowych ale lepiej pewnie używać Google Pay albo IKO.

Jest też usługa HUAWEI ID Login - nie używam.

I jest też opcja korzystania z chmury Huawei - też nic chyba specjalnego.

No i aplikacja SkyTone - to ma jakoś dawać internet poza Wifi i SIM - nie wiem jak to dokładnie działa.

HiCare to różnego rodzaju usługi związane z naprawami telefonu, na ile to zrozumiałem.

image.jpeg

Edytowane przez thikim
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 13.09.2018 o 00:06, thikim napisał:

Funkcje interfejsu to są takie pewnie podobne jak dla każdego EMUI 8.2.0.

Mam wersję RVL-AL09 8.2.0.125(C00), Android 8.1.

Moja wersja telefonu to 6 GB, 128 GB. Procesor Kirin 970.

Dla mnie ciekawe funkcje to te które są różnicą w stosunku do nakładki Xiaomi.

Jak dzwonię to mam możliwość nagrywania rozmów poprzez ikonkę obok głośnomówiącego trybu. Wygodne. Ciekawy jestem jak będzie dla Androida 9.

Mam przycisk Turbo - dla mnie całkowicie bezużyteczny ale nie ma opcji aby zmienić jego przeznaczenie.

Jest bardzo fajna opcja szybkiego zdjęcia. Jak jest wygaszony ekran to dwa razy (-głośność) i od razu robi zdjęcie, a ostrość łapie dość szybko. Tylko trzeba wiedzieć jak ustawić telefon żeby kadr był odpowiedni.

Rozpoznawania twarzy działa dość dobrze. Palców też.

Jest Huawei HiAI - włączone zostawiłem ale nie widzę z tego tytułu profitów. To jest jeden ekran z podpowiedziami wielu rzeczy - głównie po chińsku. Bajer jak dla mnie.
    image.thumb.jpeg.2c105f34c46ee7bc8cfe28c8b8f92a9b.jpeg

Ale za to super są knykcie.
    Stuk dwa razy w ekran i zrzut.

Stuk i przesunięcie i ekran się dzieli - to jest bardzo fajne.
    image.thumb.jpeg.6dcd809e5870e9a5f29de8206ee476cd.jpeg

Huawei dostarczył aplikację do muzyki i filmów ale są zlokalizowane na chiński więc dla mnie bezużyteczne.

Jest aplikacja AppGalery która jest jakby nakładką na google play - też po chińsku - bezużyteczne.

Jest aplikacja Kalendarz - ta działa ale lepszy jest googlowy.

Jest aplikacja Portfel do płatności zbliżeniowych ale lepiej pewnie używać Google Pay albo IKO.

Jest też usługa HUAWEI ID Login - nie używam.

I jest też opcja korzystania z chmury Huawei - też nic chyba specjalnego.

No i aplikacja SkyTone - to ma jakoś dawać internet poza Wifi i SIM - nie wiem jak to dokładnie działa.

HiCare to różnego rodzaju usługi związane z naprawami telefonu, na ile to zrozumiałem.

image.jpeg

Cześć, 

A jak wygląda kwestia zasięgu? Brakuje B20 i zastanawiam się czy brać ten telefon. Jeżdżę często w trasy i potrzebuje internet na Janosika dostęp od emaila itp. 

Masz może jakieś doświadczenia z tym telefonem w trasie i na wsiach/autostradach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. 

A miałbyś może możliwość sprawdzić taką stabilność łączą w najbliższym czasie? Może gdzieś jedziesz czy coś xD

Druga sprawa gdzie kupowałeś? Jakiś geekbuying itp? 

dodana zawartość

W dniu 21.09.2018 o 15:44, thikim napisał:

Nie spotkałem się z brakiem zasięgu.

Ale zauważ że telefon mam krótko. Nie za dużo z nim jeździłem.

https://www.frequencycheck.com/models/O2LZ2/huawei-honor-note-10-dual-sim-td-lte-cn-rvl-al09-huawei-ravel#frequencies

B20 rzeczywiście nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Floro

A jak wygląda płatność przez NFC w iko? Bo czytałem że może być problem przy płatnościach przez nfc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi