Skocz do zawartości
Kristyan

Skórki strukturalne dla OP6 - dyskusja, propozycje, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Kristyan

facebook-follow.thumb.png.1ee4aea1f8b7aba93350a52e84732bd1.png

Od zawsze denerwowały mnie grube etui i pokrowce na telefony. Niby poprawiały bezpieczeństwo telefonu i chroniły go przed upadkami i zarysowaniami, ale znacznie pogarszają ogólny wygląd telefonu, pogrubiając go i szpecąc. 

Tak więc gotowy do działania zaprojektowałem skórkę do OnePlusa 6 i zamówiłem folie karbon. Najpierw po swojemu zrobiłem prototyp takiej skórki, ale nie dało się jej zrobić dobrze bez projektu, więc takowy kupiłem. Po długim czasie mam ten projekt i wycinam skórki do OP6 seryjnie. Niedługo planuję też zacząć wycinać dla innych modeli telefonów.

41430489_231994930829670_3717838534548127744_n.thumb.jpg.bd10499a24ae56784283ff8eb1cc2c78.jpg

Edytowane przez Kristyan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 28.08.2018 o 23:25, Kristyan napisał:

A oto prototyp, ręcznie zrobiony projekt, dlatego naklejka okazała się za duża i otwór na logo nie pasuje, ale tak mniej więcej to będzie wyglądać, folia jest niezłej jakości, klej dobrze trzyma, więc zapraszam :)

IMG_20180828_181607.thumb.jpg.83d17b23463609298a11d77fd37ac4a1.jpg

No dobra, a jakieś tipy, aby idealnie nakleić? Zamówiłem folie carbon z aliexpress za 6,50zl 5 sztuk i wszystkie 5 poszły się... bo były takie giętkie, że nie dało rady tego idealnie przykleić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

@trampowsky nie ma żadnego tricku, po prostu jeśli przyklei się krzywo to można odkleić i próbować jeszcze raz. Polecam obejrzeć sobie poradnik dbrand. Pokazują od początku do końca jak powinno się je naklejać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Popieram inicjatywę ale... wsadzę tu kij w mrowisko.

U chinoli za skórkę trzeba wyłożyć ~ 1/10 tej ceny w produkcji.

OFC nikt nikogo nie zmusza tu zakupu, ale IMO 15 zł za takiego stickersa to sporo.

Edytowane przez Roy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak na to patrzeć- te skórki od chinoli są dość marnej jakości, szczególnie te pakowane po kilka sztuk w cenie paru złotych. Dbrand za swoje skórki ceni się zdecydowanie drożej. Tutaj mamy wypośrodkowaną cenę- jeśli tylko folia carbonowa będzie ciut grubsza od tej chińskiej i dobrej jakości, to nie widzę problemu zapłacić tyle za skórkę.

Ja aktualnie posiadam naklejoną tą z linku poniżej w wersji czarnej i jakość jest dość przyzwoita- zobaczymy jak z trwałością, bo tamte chińskie carbony niestety ale po pewnym czasie zaczynały odlepiać się na rogach. Była w tym też moja wina gdyż często lubię zmieniać etui a jednak takie ściąganie i zakładanie podważą skórkę na narożnikach

Chiński Skin z Aliexpress

Edytowane przez szczurx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

@Roy a jakoś ludzie kupują dbranda za 45 zł..

@szczurx te z Ali są matowe, nie karbon, poza tym to prawda, jeśli podwadzałeś niechcący krawędzie to nic dziwnego :P

dodana zawartość

Niestety nie mam porównania bo mam tylko jedną folię typu karbon ale ta którą ja mam była wyprodukowana w Tajwanie, nie w Chinach, hahaha ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no przy dbrand'zie ta cena jest mocno promocyjna ?

sam bym się chętnie przyłączył, tzn skorzystał, ale kolor czarny mnie kompletnie nie interesuje, zwłaszcza że mam białego op6

btw. miałem kiedyś dbanda (karbon w kolorze białym) na Nexusie 5 (była jakaś promocja więc kupiłem chyba za pół ceny) i byłem z tego zadowolony, jakość I klasa

szacun za pomysł i organizację ?

Edytowane przez bartolinio
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybaczcie głupie pytanie, ale jaką funkcję pełni ta skórka? Ochronną/wizualną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

@roberto369 wizualną i ochronną przed zarysowaniem :)
    Przed upadkiem chronią tylko dobre case'y, silikonowe, ale jeśli ktoś nie lubi zwiększać rozmiarów telefonu, jak np. ja to skórka będzie niezłym kompromisem ;) 

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yaro83

Ja np. używam skórki, szkła hartowanego i case'a. Maksimum ochrony z myślą o sprzedaży telefonu w idealnym stanie w przyszłości.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi