Skocz do zawartości
rumapark

Miui 10 Wersja stabilna, oficjalna Xiaomi Redmi Note 5/Note 5 pro

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, andybond napisał:

NIESTETY nie wytrzymałem i zainstalowałem MIUI 10. Niestety,bo żaden z ciemnych motywów nie zmienia ikon skrótów w pasku powiadomień. Dodatkowo nie mogę znaleźć w Menadżerze zadań opcji optymalizacji pamięci. Gdzie teraz mogę sprawdzić ile Ram mam wolne? Brak nazwy operatora niby szczegół,ale jak się mieszka przy granicy,to wato by było widzieć czy nie jesteśmy w roamingu. Gdzie te reklamowane głosy natury? Ogólnie żałuję że nie zostałem na 9.6.4.0.

Przytrzymaj dłużej palcem na wolnej przestrzeni ekranu głównego -> ustawienia -> więcej -> Pokaż stan pamięci i włącz. Jak chcesz sprawdzić ile masz pamięci wolnej odpalasz podgląd otwartych aplikacji i w górnym prawym rogu masz stan. Obecnie mam 2,3 GB z 4 GB dostępne.

Co do samego MIUI 10 to jestem pod wrażeniem, telefon działa jeszcze szybciej niż na MIUI 9, zmiana wyglądu również na +. Teraz pozostało przetestować działanie na baterii czy w tej kwestii jest lepiej czy gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madmx

Ja byłem nastawiony cały czas że nie zmienię regionu polska. Ale już mnie wkurza jak ograniczone są możliwość tego telefonu na Naszym regionie. Zmieniłem na Indie tam jest wszystko. Odblokowanie twarzą, motywy, głośniej telefon gra na słuchawkach. No nic zostanę przy tym, odinstalowałem apki z tego regionu jak przychodzą mi jakieś powiadomienia z niechcianych aplikacji to wyłączam powiadomienia danej aplikacji. Ogólnie nie podoba mi się czcionka górnej belki jest za duża oraz za gruba. Sama belka ta co się rozwija nie powala. Ładniejsza była na miui 9.

Ja używam gestów chyba trochę lepiej działają. Tak jak piszesz miały być nowe dzwonki ja ich nie widzę. Prawy górny róg widać ile pozostało RAM. Ustawiasz tak jak kolega wyżej napisał.

Screenshot_2018-09-20-20-50-28-031_com.android.systemui.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja byłem nastawiony cały czas że nie zmienię regionu polska. Ale już mnie wkurza jak ograniczone są możliwość tego telefonu na Naszym regionie. Zmieniłem na Indie tam jest wszystko. Odblokowanie twarzą, motywy, głośniej telefon gra na słuchawkach. No nic zostanę przy tym, odinstalowałem apki z tego regionu jak przychodzą mi jakieś powiadomienia z niechcianych aplikacji to wyłączam powiadomienia danej aplikacji. Ogólnie nie podoba mi się czcionka górnej belki jest za duża oraz za gruba. Sama belka ta co się rozwija nie powala. Ładniejsza była na miui 9.
    Ja używam gestów chyba trochę lepiej działają. Tak jak piszesz miały być nowe dzwonki ja ich nie widzę. Prawy górny róg widać ile pozostało RAM. Ustawiasz tak jak kolega wyżej napisał.
    Screenshot_2018-09-20-20-50-28-031_com.android.systemui.thumb.png.200decb3726e376e85a95b62919d6b3b.png
    Są nowe dźwięki, ale nie wszystkie.

Oneplus 6 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, SzuetaM93 napisał:

@andybond ile ramu zostało widać na ekranie ostatnich aplikacji (gest przeciągania od dolnej krawędzi.)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Dzięki,rzeczywiście jest.Znalazłem jeszcze coś takiego: Panel sterowania>zębatka>Pokaż na pasku powiadomieni i mamy dodatkowy pasek po rozwinięciu paska powiadomień.Ok,już mitrochę przeszło.Teraz czekam aż autorzy themów,przerobią je pod 10-tkę.Co do baterii,może trochę za wcześnie,lee chyba jest przynajmniej tak jak na 9.6.4.0. Prędkość? Trudno powiedzieć,ale mam wrażenie że po wciśnięciu przycisku WiFi muszę chwilkę poczekać na ikonkę połączenia.Wyglą-wiadomo"de gustibus non est disputandum" ale te suwaki są koszmarne.Zwłaszcza jasności,zabiera mnóstwo przestrzeni a przecież i tak zapewne większość ma brightness na auto. Ktoś wcześniej pisał,ze domyślny suwak głośności ma czymś innym jak dzwonek. 10-tka przez OTA wyświetla jako podstawową,głośność dzwonka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam wrazenie, ze czytnik linii dziala wolniej. w 9 za kazdym razem byl blyskawiczny a tu potrafi zwolnic czasem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria trzyma trochę lepiej niż na 9. Nowa aktualizacja tzn ta oficjalna przez OTA na Polskę dała możliwość włączenia hot spotu 5 GHz. Wcześniej był błąd że w moim regionie to nie działa. Innych rzeczy nie zauważyłem. Reklam o których huczy w internecie nie mam ponieważ wyłączyłem je w panelu sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, rumapark napisał:

Bateria trzyma trochę lepiej niż na 9. Nowa aktualizacja tzn ta oficjalna przez OTA na Polskę dała możliwość włączenia hot spotu 5 GHz. Wcześniej był błąd że w moim regionie to nie działa. Innych rzeczy nie zauważyłem. Reklam o których huczy w internecie nie mam ponieważ wyłączyłem je w panelu sterowania.

Też poproszę o informacje. Rzeczywiście bateria trzyma jeszcze dłużej! Mam już 4h 39 minut na ekranie a baterii 69%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś podpowie jak w nowym miui wyłączyć pasek powiadomień przesuwany z góry na dół na ekranie zablokowanym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen
    Notatka Moderatora:

Na temat reklam proszę pisać w przeznaczonym do tego wątku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O problemie z kompatybilnością motywów,piszą na forum miui.Z tego co przeczytałem wynika że pod koniec września pojawią się skórki w oficjalnym store.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi