Skocz do zawartości
xxxprzemo

Note 9 ze Snapdragonem 845 jako alternatywa dla Exynosa oraz polecane źródła zakupu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Temat już był delikatnie poruszony w temacie pytań do właścicieli, ale pomyślałem, że może jednak warto założyć osobny wątek, aby specjaliści coś 
    sensownego doradzili. Ja osobiście rozważam zakup tylko i wyłącznie wersji 8GB ram/512GB rom.

Chciałbym tutaj podrążyć temat sensowności zakupu galaktycznego nota 9 z procesorem snapdragon 845.

Głównymi zaletami wersji ze snapdragonem:
    - jest podobno dłuższa praca na baterii (jeśli ktoś dysponuje linkiem do testów to proszę o dołączenie w  odpowiedzi),
    - jeśli ktoś podróżuje po świecie to szerszy zakres pasm w stosunku do wersji z exynosem (jako potwierdzenie link poniżej)
    https://www.phonemore.com/compare/phones/galaxy-note-9-sm-n9600-128gb-vs-galaxy-note-9-sm-n960fds-512gb/8675711
    - większa wydajność w syntetycznych testach jako przykład link:
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/help/difference-snapdragon-exynos-galaxy-t3834607

Głównymi wadami są np:
    - brak tego modelu w oficjalnej dystrybucji na Europę
    - brak wsparcia Wolfsona 
    - zakłócenia pracy sklepu play (czy moze ktoś to potwierdzic? )

Specyfikacja modelu:
    https://www.phonemore.com/samsung-galaxy-note-9-sm-n9600-512gb/specs/4166

Dla mnie osobiscie akurat brak dystrybucji na Europę jest bez znaczenia bo będę i tak zmuszony zakupić nota 9 na ebay. Dlatego jesli macie godnych
    polecenia sprzedawców to podrzućcie linkiem. 

Jeszcze jedno :) nie wykluczam wyboru wersji z Exynosem... po prostu mam czas na zakup i nigdzie mnie się nie spieszy, a chce po prostu dokonać sensownego i świadomego zakupu :) Domyślam się, że pewnie jest jeszcze co najmniej kilka osób, które rozważają opcje zakupu wersji ze snapdragonem. Jeśli rzeczywiście różnica w czasie pracy na baterii jest zauważalna to może być to decydujący czynnik. 
    Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcam do udziału w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Zapomniałeś dodać:

Brak języka polskiego.

38 minut temu, xxxprzemo napisał:

szerszy zakres pasm

3G - CDMA i TD-SCDMA - USA, Chiny, Japonia.

Pasma Lte 18 i 19 - tylko w Japonii. Jeśli chodzi o USA i Japonię -dodatkowe nie wpłyną na działanie, w Chinach - będziesz miał możliwość skorzystać z UMTS(TD-SCDMA) B39.

41 minut temu, xxxprzemo napisał:

brak tego modelu w oficjalnej dystrybucji na Europę

oraz gwarancji w Europie.

42 minuty temu, xxxprzemo napisał:

zakłócenia pracy sklepu play

W wersjach chińskich brak usług G. 

Dobrze przemyśl ponownie(sens pisania tego wątku również).

Jest kilka podobnych wątków u nas na forum - s7, s8, note 7 z USA. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również mocno rozpatruję zakup wersji ze Snapdragonem. Tylko i wyłącznie ze względu na baterię.

Jeśli chodzi o statystki baterii itd to polecam wątek na xda:

https://www.google.pl/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/battery-life-thread-t3830900/amp/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    natha

Ja kupuje 8/512 snapdragon, nie wiem czy brać wersje HK czy US.

HK jest dual sim, US single.

Wersja HK powinna msieć sklep i usługi Play, bo lubię różne topowe chińskie wynalazki i kupowane w Bludiode miały zarówno usługi Google, jak i język polski.

Jeśli chodzi o wersję US to może nie mieć polskiego, ale dla mnie to żaden minus, wręcz uczy dyscypliny, bo z lenistwa ustawiam język polski i potem pisząc na forach android central czy xda muszę albo ciągle przestawiać język albo tłumaczyć z głowy.

Wersja US interesuje mnie tylko z amazon w zestawie z dexem i ładowarką, wtedy zakup jest bardziej opłacalny, bo rekompensuje nam podatki importowe

Nie wiem jeszcze, którą wersję kupię ale interesuje mnie tylko i wyłącznie snapdragon.

Powody są tylko dwa, ale dla mnie istotne:

- bateria (swojego Note 9 exynos laduje 2-3 dziennie)

- wydajność w grach, a raczej tragedia, porównaniu do OnePlus 6 czyli właśnie snapdragon 845, Note 9 jest niegrywalny, niektóre gry chodzą bardzo słabo, inne w ogóle tzn skaczą i migaja, klatkują i rwą. PORAŻKA

I bardzo proszę nie pisać, to używaj OnePlus 6 skoro zdecydowanie wolę Note 9 za inne zalety.

Brakuje mu tylko procesorem z OnePlus, ale tną szczęście jest wersja, którą spełni wszystkie moje oczekiwania

Co do gwarancji, rozważam ubezpieczenie zewnętrzne, ciekawi mnie też gwarancja amazon, zazwyczaj jest chwalony.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z elektroniką z amazon US to proszę o podzielenie się wrażeniami.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie musi być dual sim więc tylko wersja HK wchodzi w grę.

Ktoś tutaj na forum N9 polecał ten sklep do zakupu. I wysyłają z EU:

https://m.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note9-Note-9-N9600-Dual-128GB-Ocean-Blue-ship-from-EU

Edytowane przez piano079

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Podobnie jak @dzidexx  również odradzam kupno Note9 ze Snapdragonem. Każdy kto już posiada doświadczenia ze sprowadzanym urządzeniem, będzie się mocno zastanawiał nad podobnym zakupem, szczególnie jeśli to dotyczy premierowego sprzętu i dość drogiego. 

Jednak jeśli już ktoś jest mocno zdeterminowany do takiej transakcji, polecam polskich pośredników, a więc sklepy pozytywnie zweryfikowane, przez innych użytkowników. Mamy wówczas kontakt ze sprzedającym telefoniczny i e- mail'owy, a czasem również gwarancję rozruchową sprzedawcy. Kupno z zagranicznych serwisów jest czasem mocno ryzykowne. Tym bardziej, że często istnieje niezwykle iluzoryczny kontakt z osobą sprzedającą i w razie jakichkolwiek problemów, nie ma się do kogo zwróci, a pieniądze już są na koncie odbiorcy. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedałem już 2x Note5 , 1xNote8, S8+, Mate8 z dystrybucji poza Eu. Z Uae, z Hk. Nigdy nie miałem problemu. Wystarczy obniżyć cenę poniżej średniej co przy zdecydowanie niższych cenach nie jest problemem.

Ostatnie 3 telefony kupowałem na eBay u sprzedawcy t-dimension10. Nie uważam by w gwarancja w Bluediode różniła się od gwarancji tego sprzedawcy.

Czekam na listopad i Black friday. W zeszłym roku w listopadzie była promocja 100 euro od eBay za zakupy powyżej 500 euro i Note8 kosztował mnie wtedy 2650 PLN.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Przy okazji model SM-N9600 obsługuje wszystkie pasma LTE w Polsce.

https://www.frequencycheck.com/models/GLKNb/samsung-sm-n9600-galaxy-note-9-duos-td-lte-cn-128gb-samsung-crown?c_id=619120#frequencies

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 19.09.2018 o 01:01, dzidexx napisał:

Zapomniałeś dodać:

Brak języka polskiego.

3G - CDMA i TD-SCDMA - USA, Chiny, Japonia.

Pasma Lte 18 i 19 - tylko w Japonii. Jeśli chodzi o USA i Japonię -dodatkowe nie wpłyną na działanie, w Chinach - będziesz miał możliwość skorzystać z UMTS(TD-SCDMA) B39.

oraz gwarancji w Europie.

W wersjach chińskich brak usług G. 

Dobrze przemyśl ponownie(sens pisania tego wątku również).

Jest kilka podobnych wątków u nas na forum - s7, s8, note 7 z USA. 

No tak, masz racje pod wieloma względami. Pewnie podobne wątki były, ale ja pewnie wszystkiego nie miałem okazji śledzić i pewnie takich osób jest więcej ponieważ mnie osobiście interesuje tylko kwestia i dział aktualnie Nota 9 a wszystkie inne modele są dla mnie nie istotne a tym bardziej z regresją wsteczną. 

Czy wątek ma sens? Może i na tą chwile średnio, ale jak się okazuje jednak jest kilka osób które podobnie jak ja, lub nawet mocniej zastanawiają się nad zakupem właśnie wersji ze snapdragonem. W przyszłości dalszej lub bliższej kiedy note 9 stanieje stawiam, że grupa zainterowanych może znacznie się poszerzyć, więc te osoby mogą odnaleźć w prosty sposób kilka gotowych odpowiedzi czy warto czy nie warto. 

Ja osobiście używam "jeszcze" tak jak mam w podpisie Nota 5 na rynek taiwanski i owszem parę mankamentów jest, ale podczas zakupu dokonałem świadomego zakupu (może nie do końca, bo mogłem wybrać wtedy model nota 5 N920CD o którym wtedy nie wiedziałem). W modelu mimo wszystko posiadam język polski oraz sklep play działa ok. Fakt faktem spotkałem się z przypadkami, że niektórych aplikacji nie mogłem zainstalować bo były niedostępne dla mojego urządzenia. 

Kwestii gwarancji nie podejmuje bo to indywidualna sprawa każdego z nas (sprzedawcy z ebay czy amazon dają jakieś gwarancje, ale pewnie to wygląda podobnie jak z bludiode, że gwarancja jest ale jak bedzie awaria to dopiero wtedy się okaże jaka jest to gwarancja). Wiadomo jest to "świeży" model i gwarancja jest jak najbardziej ważna, ale tu gdzie aktualnie jestem jestem zdany praktycznie na zakup poprzez ebay więc albo kupię na ebay w najbliższym czasie albo poczekam i kupię w kraju już wersję z exynosem i gwarancją krajową. Chodzi o to, że ja tak naprawdę nie wiem ja czy chcę czekać :) 

22 godziny temu, natha napisał:

Ja kupuje 8/512 snapdragon, nie wiem czy brać wersje HK czy US.

HK jest dual sim, US single.

Wersja HK powinna msieć sklep i usługi Play, bo lubię różne topowe chińskie wynalazki i kupowane w Bludiode miały zarówno usługi Google, jak i język polski.

Jeśli chodzi o wersję US to może nie mieć polskiego, ale dla mnie to żaden minus, wręcz uczy dyscypliny, bo z lenistwa ustawiam język polski i potem pisząc na forach android central czy xda muszę albo ciągle przestawiać język albo tłumaczyć z głowy.

Wersja US interesuje mnie tylko z amazon w zestawie z dexem i ładowarką, wtedy zakup jest bardziej opłacalny, bo rekompensuje nam podatki importowe

Nie wiem jeszcze, którą wersję kupię ale interesuje mnie tylko i wyłącznie snapdragon.

Powody są tylko dwa, ale dla mnie istotne:

- bateria (swojego Note 9 exynos laduje 2-3 dziennie)

- wydajność w grach, a raczej tragedia, porównaniu do OnePlus 6 czyli właśnie snapdragon 845, Note 9 jest niegrywalny, niektóre gry chodzą bardzo słabo, inne w ogóle tzn skaczą i migaja, klatkują i rwą. PORAŻKA

I bardzo proszę nie pisać, to używaj OnePlus 6 skoro zdecydowanie wolę Note 9 za inne zalety.

Brakuje mu tylko procesorem z OnePlus, ale tną szczęście jest wersja, którą spełni wszystkie moje oczekiwania

Co do gwarancji, rozważam ubezpieczenie zewnętrzne, ciekawi mnie też gwarancja amazon, zazwyczaj jest chwalony.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z elektroniką z amazon US to proszę o podzielenie się wrażeniami.

@natha myślę, że wersja HK będzie bardziej "uniwersalna" ... uważam, że trzeba skontaktować się ze sprzedającymi i zapytać czy sprawdzali dostępność wielojęzycznego menu oraz działanie sklepu play. Ja biorę pod uwagę tylko wersję dual sim, wiec wersja US jak dla mnie odpada skoro to jest jednosimowiec.  

Powiedz mi jak długo teraz wytrzymuje Ci bateria na note 9 z Exynosem, że musisz go ładować aż po 2 - 3 razy na dzień? Wiadomo SOT nie jest tutaj wyrocznią prawdy, ale jest kwestią ważną i jednak coś mówi na temat danego urządzenia... ja na swoim nocie 5 jak go kupiłem osiągałem około 4-5 godzin SOT. Później w miare użytkowania czas zaczął maleć (później były rożne dziwne aktualizacje po których było tylko gorzej etc). Aktualnie jest porażka, mimo, że baterię zmieniałem 2- krotnie, to nie wiele to pomogło. 

Oczywiście nie spodziewam się, że czas na snapdragonie będzie 2-krotnie dłuższy niż na wersji z exynosem, ale gdyby realnie było to 1 godzina na SOT więcej a w porywach 2 godziny to myślę, że byłoby to akceptowalne. Ktoś powie jaka to jest różnica? przecież to żadna różnica? wg mnie jednak spora... Przyjmując to co ludzie piszą ile wytrzymuje bateria to zwykle uśredniając jest to jakies 5 godzin SOT na nocie 9 z exynosem (biorę pod uwagę tylko realne wyniki nie naciągane po to żeby "zrobić" dobry czas na SOT, tylko takie normalnego użytkowania z jasnością ekranu ustawioną na auto). Gdyby założyć, że realnie jest możliwość osiągnięcia tych 2 godzin więcej to poprawa byłaby w stosunku do wersji z exynosem o 25-35%, więc to jest mało czy dużo? Oczywiście rozważam to czysto hipotetycznie, bo nikt z nas nie ma wersji ze snapdragonem i do momentu jeśli ktoś  nie kupi i nie podzieli się z nami wynikami to wiedzieć nie będziemy.

Puentując,  Jedno jest pewne, ja dość mocno obciążam smartfona i czas SOT jest dla mnie bardzo ważny, im dluższy czas tym lepiej.

23 godziny temu, piano079 napisał:

Ja również mocno rozpatruję zakup wersji ze Snapdragonem. Tylko i wyłącznie ze względu na baterię.

Jeśli chodzi o statystki baterii itd to polecam wątek na xda:

https://www.google.pl/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/battery-life-thread-t3830900/amp/

Dzięki za linka, na spokojnie go dokładnie dzisiaj lub jutro przeanalizuję i zobaczymy czy są to gruszki na wierzbie czy jakieś realne rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    natha

[mention=118635]xxxprzemo[/mention]

Nie mam takich statystyk SOT jak koledzy, bo nigdy nie rozladowuje baterii, zawsze jak mam poniżej 50% to ładuję. W pracy, domu, aucie, wszędzie mam ładowarki. Staram się nie zostawiać na ładowarkę na noc, żeby nie obciążać baterii.

Używam telefon intensywnie, ale na tym modelu nie gram bo dla mnie się nie da.

Bateria leci w oczach, szczególnie na LTE, ale zasięg jest Full, nie szuka nadajnikow, centrum dużego miasta.

Tak jak pisałam, w trakcie dwugodzinnego spaceru intensywnie robiłam zdjęcia i zżarło 38% baterii. Przeglądanie internetu godzinę 20% mniej.

Rano ładuje telefon na pełne 100%, zielona dioda, o 15 mam 50% baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi