Skocz do zawartości
ablak

ibasso dx100 - brak ładowania albo błędne wskazania poziomu naładowania

Rekomendowane odpowiedzi

ablak

Problem dotyczy urządzenia ibasso dx100. Jest to muzyczny odtwarzacz przenośny. Jego systemem operacyjnym jest Android 2.3.1

Jakiś czas temu zamówiłem nową baterię.

Podczas montażu uszkodziłem wstępną sekcje zasilania zwierając bieguny. Oddałem do serwisu RTV. Facet naprawił. Bardzo się ucieszyłem, bo myślałem że to już jego kres (grajka). Po naładowaniu baterii słuchałem na nim muzyki do całkowitego rozładowania. 

I pojawił się problem: ładowarka ładuje, tak pokazuje ikona na włączonym i wyłączonym urządzeniu a procentów naładowania nie przybywa. Tkwi np. na 7% i nie wzrasta. Raz udało się naładować do 100 % ale teraz znowu nie rośnie %. Natomiast gdy jest podłączony do ładowarki i jednocześnie słucham muzyki. To procent naładowania nie spada....czyli jednak ładuje...

Ładowarkę mam nie oryginalną 12V tylko zamiast 1.5A ma 1 A. Ale czy to może mieć wpływ.

Może jakieś resetowanie baterii by pomogło. Robiłem przywracanie ustawień fabrycznych a nawet ponowny flash systemu i nic nie pomaga 

Co poradzicie w takiej sytuacji?

Edytowane przez mmaciejow
    temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ablak

CD. 

Diagnoza z serwisu; Układ ładowania padnięty; konkretnie jakiś tranzystor. Nie do naprawienia z powodu  braku schematu. 

Działa tylko na zasilaniu ładowarki. Bateria tkwi na 1%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi